Stanislav Petr, trenér basketbalových Svitav

Stanislav Petr, trenér basketbalových Svitav | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Svitavští basketbalisté sahali po prodloužení, ale náskok Ústí nestáhli

• 0
V přírodě by duel turů a pand vyzněl vítězně pro rohaté kopytnatce, ale na basketbalové palubovce svitavské haly Na Střelnici si triumf 80:64 připsali hráči hostujícího Ústí nad Labem přezdívaní právě Pandy.

Domácí mužstvo trenéra Stanislava Petra tentokrát tahal prakticky po celou dobu za kratší konec. Ve třetí desetiminutovce navýšili Ústečtí vedení až na rozdíl třinácti bodů, ale Tuři se nechtěli smířit s vidinou hrozící páté porážky.

Minutu a půl před koncem se dokonce dostali na pouhý tříbodový dostřel, ale hosté, které střelecky táhla dvojice Američanů Laroche a Vette (dohromady 45 bodů), si už vítězství pohlídali.

V zápasové bilanci se Severočeši na svého soka dotáhli. Svitavy se před posledním středečním utkáním první čtvrtiny Kooperativa NBL proti pražskému USK drží na průběžné šesté příčce.