All-Star Rookie Challenge: Anthony a Howard

All-Star Rookie Challenge: Anthony a Howard - Denverský forward Carmelo Anthony (vpravo) útočí na koš před Dwighta Howarda z Orlanda. | foto: Reuters

Souboji mladíků kraloval Anthony

• 8
Denver - Letošní All-Star Weekend začal - jako už tradičně - pátečním soubojem mezi nováčky a tzv. sophomory, tedy hráči působícími v lize druhým rokem. Druháci byli ve 2.půli jasně lepší a nakonec zvítězili jednoznačně 133:106, když se 31 body blýskl "MVP" zápasu Carmelo Anthony. Ten si před domácími diváky v Denveru spravil chuť za to, že nebyl nominován k nedělnímu utkání hvězd.

Druháci ("Sophomores") - Nováčci ("Rookies") - 133:106
Před domácími diváky se prezentoval velmi dobrým výkonem Carmelo Anthony, který si ziskem trofej pro Nejužitečnějšího hráče zápasu (MVP) tak trochu vynahradil dosud nepříliš vydařenou sezonu a také to, že si na domácí palubovce nezahraje nedělní All-Star Game.

Anthony nastřílel celkem 31 bodů za 25 odehraných minut (utkání se hrálo na 2 x 20 minut), když proměnil 13 z 18 střel. Druháci v první půli prohrávali až o 9 bodů, ale ve druhém poločas smetli nováčky 75:42, na čemž se Anthony podílel 17 body.

"Je to báječný pocit, získat tuhle trofej před vlastními fanoušky," pochvaloval si po zápase. "Kvůli nedělní All-Star Game nevěším hlavu, vždyť jsem teprve ve druhém roce své kariéry v NBA a budu tady ještě dlouho. Nikam jinam nemířím..."

Chris Bosh z Toronta přidal 26 bodů a 14 doskoků, Kyle Krover z Philadelphie "ladil formu" na trojkařskou soutěž a trefil 7 z 10 pokusů - celkem 21 bodů. LeBron James z Clevelandu, o jehož startu byly kvůli nemoci pochybnosti, nakonec odehrál 27 minut a za ně nastřílel 20 bodů.

"V první půli jsme nehráli moc dobře," řekl po utkání novinářům Kyle Korver, "ale v poločase Carmelo povídá: ´dáme jim o dvacet´a tak jsme přidali v obraně... Utkání probíhalo v obvyklém exhibičním duchu, oba týmy měly vysokou úspěšnost střelby, k vidění bylo mnoho rychlých protiútoků a smečů, naopak minimum obrany - i když zdaleka ne tak málo, jako v minulém roce, kdy byli hráči kritizováni i samotným komisionářem Davidem Sternem.

Za nováčky nastřílela trojice Al Jefferson, Tony Allen (oba Boston) a Luol Deng (Chicago) po 17 bodech, poražení nejvíce ztráceli v doskakování (36:46) a také v trojkách, na než prohráli 4:10. Samotný Korver trefil o 3 trojky víc než celý tým nováčků.