Luis Scola (v bílém) z Argentiny střílí na koš Brazílie. Sleduje ho Tiago Splitter | foto: AP

Scola dostal Argentinu do čtvrtfinále MS. Teď vyzve neporaženou Litvu

• 12
Basketbalisté Litvy postoupili do čtvrtfinále mistrovství světa v tureckém Istanbulu. Čínu zdolali 78:67 a na turnaji dál zůstávají neporažení. Jejich soupeřem bude Argentina, která v latinskoamerickém osmifinále zdolala Brazílii 93:89 (46:48). Vděčí za to zejména pivotu Luisi Scolovi, který zaznamenal 37 bodů.

Číňané se sice do osmifinále šampionátu dostali s velkým štěstím na poslední chvíli, nad favoritem však téměř až do poločasu vedli.

Litevci, kteří naopak bez zaváhání vyhráli základní skupinu D, soupeři definitivně bodově odskočili na konci třetí čtvrtiny.

Pak už rázně kráčeli za šestým vítězstvím v řadě. Největší oporou vítězů byl Linas Kleiza, který k 30 nastříleným bodům přidal i devět doskočených míčů.

Sun Jüe (vlevo) z Číny bojuje s Jonasem Mačiulisem z Litvy

Argentinu a Brazílii v posledním osmifinále dělilo po většinu zápasu jen pár bodů. V závěru však byli přesnější Argentinci, olympijští vítězové z roku 2004, kteří Brazílii porazili čtyřbodovým rozdílem. Nejlepším střelcem utkání byl autor 37 argentinských bodů Luis Scola.

V předchozích osmifinálových zápasech uspěly týmy Srbska, Španělska, Turecka, Slovinska, USA a Ruska.