Pardubický basketbalista Donovan Jackson pálí na koš Saratova.

Pardubický basketbalista Donovan Jackson pálí na koš Saratova. | foto: FIBA / Milan Kříček

Pardubice v Europe Cupu padly i podruhé, favorita trápily jen čtvrtinu

• 4
Pardubičtí basketbalisté ve 2. kole základní fáze FIBA Europe Cupu prohráli doma se Saratovem 90:102. Po vysoké úvodní porážce s Den Boschem jsou Východočeši poslední ve skupině D a jako jediní ještě nevyhráli, jelikož izraelský tým Nes Cijona porazil nizozemského rivala 91:85.

Východočeši začali dobře a v úvodu druhé čtvrtiny vedli o 14 bodů. Pak ale v obraně nedokázali čelit silnému útoku ruského celku. Hostům se začalo dařit a ještě do poločasu skóre otočili.

Pardubičtí drželi krok až do konce třetí čtvrtiny, v její poslední sekundě si ale nechali dát trojku a soupeř po povedené pasáži (11:2) získal rozhodující náskok.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 25 body hostující Trae Golden. O dva body méně přidal Perrin Buford. Za Pardubice zaznamenal 21 bodů Donovan Jackson.