O páté místo se utkají USA a Španělsko

Indianopolis - Reprezentační tým USA po dvou porážkách koněčně vyhrál, takže se dnes utká se Španělskem o celkové páté místo na šampionátu, ale ani proti Portoriku nepodal nijak přesvědčivý výkon. Američané znovu prohráli první čtvrtinu a až příchod domácího Jermaina O´Neala na palubovku přinesl potřebné oživení. USA nakonec porazilo Portoriko 84:74, Španělé pak ve druhém zápase přehráli Brazílii 104:89.
zápasy o 5.-8. místo:

USA - Portoriko 84:74

Američané pod dojmem dvou porážek působili na začátku znovu nevýrazně a po první čtvrtině prohrávali 25:19. Příchod O´Neala z lavičky jim velmi pomohl - ten za 16 minut hry nastřílel 15 bodů a Američané ještě během druhé čtvrtiny (31:11!) zcela otočili skóre. Ani poté se ale Porotoričané nevzdali a dvacetibodový náskok dokázali 6 minut před koncem snížit až na rozdíl 5 bodů (64:69). Američanům však dodal potřebný klid do koncovky dvěma trojkami Baron Davis. Za hosty zahrál skvělý zápas bývalý hráč NBA Carlos Arroyo (21 bodů, 9 asistencí a 6 doskoků) a také pivotman Daniel Santiago - naopak vůbec se nedařilo dosud nejlepšímu střelci týmu Ayusovi (20,9 b. na z.), který trefil jedinou trojku z 10 pokusů! a celkem nasbíral jen 7 bodů. Špatnou zprávou pro Američany je, že ke zraněným Marionovi a Brandovi přibyl včera i nejlepší jejich hráč Jermaine O´Neal, který si zranil kotník.
Nejlepší střelci: Pierce a O´Neal 15, Wallace 12, B.Davis a A.Davis 10 - Arroyo 21, Santiago 16 (18 doskoků!)

Španělsko-Brazílie 104:89
Na Španělech čtvrtfinálová porážka nezanechala příliš velké stopy a proti Brazilcům podali vynikající výkon, když především skvěle stříleli - 70% z pole za 2 body a téměř 50% z trojek! Brazilcům citelně chyběla zraněná dvojice Machado a Mazzuchini, ale přesto dokázali proti rozjetým Španělům snížit před poločasem na rozdíl 4 bodů (44:48) - klíčová však byla třetí čtvrtina, kdy si Španělé díky Gasolovi a Navarrovi vybudovali čtyřiadvacetibodový náskok. Skvělou střelbu Španělů potvrzuje i 37 proměněných trestných hodů ze 41 pokusů!

Rusko - Angola 77:66
Nejlepší střelci: Z.Pašutin 14, Morgunov a Karasev 12, Čikalkin a Avlejev 11 - Victoriano 14, Almeida 12, Costa 10
Turecko - Čína 94:86
Nejlepší střelci: Okur 24, Turkoglu 21, Kutluay a Besok 15 - Yao Ming 26, Hu Weidong 21, Mengle Batere 17, Liu Wei 14