Děčínský Tomáš Pomikálek útočí na koš Opavy, vlevo je Václav Bujnoch.

Děčínský Tomáš Pomikálek útočí na koš Opavy, vlevo je Václav Bujnoch. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Basketbalisté Děčína zastavili v lize vítěznou sérii Opavy

• 2
Basketbalisté Děčína zdolali v předehrávce 4. kola nadstavbové skupiny A1 Opavu 78:71 a utnuli tak soupeřovu sérii pěti ligových vítězství. V neúplné tabulce se čtvrtí Severočeši přiblížili k aktuálně druhým Slezanům na dvoubodový rozdíl.

I ve třetím vzájemném utkání v sezoně vyhrál domácí tým. Děčín přišel o vedení jen na přelomu poločasů a od 26. minuty a stavu 49:50 si třináctibodovou šňůrou vypracoval rozhodující náskok.

Děčínským lídrem byl pivot Pavel Grunt, který z pozice náhradníka nastřílel za 22 minut hry 24 bodů. V opavském dresu dali po 18 bodech Václav Bujnoch a Luděk Jurečka. Ve prospěch Děčína hovořila i převaha jedenácti doskoků.

„Lépe jsme začali, ale i Opava měla dobré chvilky a pak se čekalo, kdo převezme otěže. My se dostali z nepohody nějakými střelami a bylo klíčové, že jsme si vybudovali ten náskok přes deset bodů,“ pochvaloval si v televizním rozhovoru děčínský trenér Pavel Budínský, že jeho tým šel do koncovky se solidním náskokem.

„My jako kdybychom byli na hliněných nohách, na začátku tam bylo málo agresivity v útoku i obraně. Nemůžu klukům upřít snahu, ale nestačilo to. Vyhrál lepší,“ řekl opavský kouč Petr Czudek.