Nymburský rozehrávač Eugene Lawrence

Nymburský rozehrávač Eugene Lawrence | foto: FIBA

Souboj neporažených: Nymburk rozebral Opavu, odeslal ji se stovkou

• 4
Až do šestého kola základní části zůstávaly v Národní basketbalové lize dva neporažené celky - Nymburk a Opava. Ale šance, že by Slezané mohli u Labe konkurovat mistrovi, se rychle rozplynula. Domů si odvážejí debakl 65:103.

Slezané prozatím zůstali v čele tabulky o bod před svým prvním přemožitelem, úřadující mistři ale mají utkání k dobru.

Nymburk v úterý vydřel v Lize mistrů výhru v Bonnu v prodloužení, proti Opavě však drama nepřipustil. Už první čtvrtinu Středočeši vyhráli o deset bodů a postupně náskok navyšovali na konečných 38 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl s 16 body Vojtěch Hruban, za hosty zaznamenal stejný počet Václav Bujnoch, navíc přidal 10 doskoků.

Třetí místo udrželo Ústí nad Labem díky výhře 102:98 po prodloužení v Ostravě. Sluneta měla blízko k vítězství už v řádné hrací době, ale čtyři sekundy před čtvrtou sirénou domácí Strahinja Stojačič vyrovnal na 87:87.

V prodloužení měla nejprve navrch Ostrava, necelé dvě minuty před jeho koncem vedla po trojce Miliče Blagojeviče o pět bodů, následnou sekvenci však prohrála 1:10. Nejlepším střelcem zápasu byl s 26 body hostující Evan Singletary. Stojačič zaznamenal 19 bodů, devět doskoků a osm asistencí, Petr Bohačík předvedl 16 bodů a 14 doskoků.

Svitavy doma klopýtly s Kolínem 83:92, když po celý zápas prohrávaly a ve třetí části ztráceli až 21 bodů. Nestačilo jim 25 bodů Romana Marka. Hosty vedl Lee Skinner, který útočil na triple-double 25 body, 10 doskoky a osmi asistencemi.

Brno si veze výhru 69:67 z palubovky USK Praha, zajistil ji Mladen Primorac trojkou čtyři sekundy před koncem zápasu. Chorvatský pivot, který v minulé sezoně působil právě v USK, se blýskl 20 body a 11 doskoky. Jeho americký spoluhráč Brian Sullivan zaznamenal dokonce 24 bodů. Na straně pražského týmu má double-double Jan Křivánek za 12 bodů a 12 doskoků.

„Koncovku jsme naprosto nezvládli. Měli jsme zatmění. Stav byl 67:62 a my jsme nemuseli již vůbec střílet. Stačilo držet míč a čekat na klakson. Místo toho jsme udělali ztráty a soupeři dali šanci na výhru. Ten toho využil a náležitě nás potrestal,“ štve řeckého kouče domácích Chrise Chugaze.