Jakub Krakovič (v bílém) z Děčína zakončuje kolem Kamila Švrdlíka z Pardubic.

Jakub Krakovič (v bílém) z Děčína zakončuje kolem Kamila Švrdlíka z Pardubic. | foto: Armex Děčín

Pardubice své šance nevyužily, oslabený Děčín slaví těsnou výhru

• 3
Střetnutí předních českých celků Děčína a Pardubic nabídlo v šestém kole Národní basketbalové ligy dramatický průběh a nejtěsnější možný výsledek. Válečníci ze severu uspěli 74:73.

Rozhodujícím momentem zápasu byla trojka Jakuba Krakoviče 37 sekund před koncem. Domácí pivot tak korunoval jeden z nejlepších výkonů své kariéry, celkově nasbíral 22 bodů, když trefil čtyři tříbodové střely.

Hosté se ve zbytku zápasu už neprosadili, přestože Dušan Pandula dostal čtyři sekundy před koncem šanci otočit z trestných hodů a po útočném doskoku s klaksonem neuspěl najíždějící Kamil Švrdlík.

Severočeši se vyrovnali s absencemi jmenovců Pavla Houšky a Jakuba Houšky či Filipa Halady. Spolu s Krakovičem je nahradil Tomáš Pomikálek s 19 body a 14 doskoky.

„Dva dny jsme se připravovali, že minutáž Houšků a Halady dostanou jiní, a jsem moc rád, jak se kluci dnes prezentovali. Vlétli jsme do toho hned od začátku a dostali za první čtvrtku jen deset bodů. Naším x-faktorem byl Kuba Krakovič, který trefil čtyři trojky a ukázal, jak hraje srdcař,“ glosoval zápas děčínský kouč Pavel Budínský.

Nejlepším hráčem hostujícího celku byl Ondřej Kohout s 22 body a 10 doskoky, Dominez Burnett dodal rovněž 22 bodů.

Olomoucko má druhou výhru v sezoně, s Jindřichovým Hradcem, který na úspěch stále čeká marně, si poradilo 98:74. Charles Mitchell přispěl k výhře 26 body a 10 doskoky, Jon-Christopher Fuller 22 body a devíti doskoky a Filip Šepa 14 body, 10 doskoky a osmi asistencemi.

Josh Turner se v české nejvyšší soutěži uvedl 14 body za 21 minut a stal se nejlepším střelcem Jihočechů. Jejich trenér Karel Forejt komentuje porážku trpce: „Když se podíváme do statistik, u Olomoucka co číslo to perla. My jsme se prezentovali velice tristním procentem střelby a totálním propadem na doskoku. To jsou bohužel věci, které nás trápí poslední zápasy.“