Radim Klečka (uprostřed) z Opavy najíždí mezi Jacksona Kenta a Kamila Švrdlíka...

Radim Klečka (uprostřed) z Opavy najíždí mezi Jacksona Kenta a Kamila Švrdlíka z Pardubic. | foto: BK Opava / Michal Kubeša

Opava padla v lize potřetí za sebou, s Pardubicemi ztratila koncovku

• 0
Basketbalová Opava si připsala třetí porážku za sebou, v sedmém kole NBL ztratila domácí souboj s Pardubicemi 85:86. Bilanci 4-3 a druhou pozici v tabulce za stoprocentním Nymburkem teď Slezané sdílejí s Děčínem, který si s Kolínem poradil 101:76.

V Opavě se dlouho zdálo, že by domácí mohli napravit předchozí nezdary s Olomouckem a Nymburkem. Před poslední čtvrtinou domácí tým vedl o osm bodů, ale v 33. minutě Pandulova trojka poslala poprvé do vedení Pardubice (68:67).

Do poslední minuty šla Opava s vedením 81:80, avšak následoval Půlpánův tříbodový koš a hosté už si z trestných hodů výhru pohlídali, i když Burnett dvě šestky těsně před sirénou neproměnil. I tak byl Burnett s 26 body nejlepším střelcem utkání.

„Opava podala výborný výkon, my jsme celé utkání pouze dotahovali jejich náskok. Museli jsme odevzdat na palubovce hodně energie, ale vyplatilo se,“ řekl pardubický kouč Tomáš Bartošek. „Nebyli jsme schopni zastavit jejich úspěšnou střelbu, zejména v prvních třech čtvrtinách. Dnes nevyhrál lepší tým, ale šťastnější,“ doplnil ho pivot Radek Nečas.

Domácí trenér Petr Czudek svůj tým za předvedený výkon navzdory další porážce chválil. „Pardubice jsou úplně jinde než my, proto mne druhá prohra na domácí palubovce mrzí daleko méně než ta s Olomouckem. Hráči se vydali ze všech sil a v koncovce pomohlo štěstí soupeři,“ řekl Czudek.

Děčín snadno přehrál Kolín 101:76, ve druhé půli navyšoval rozdíl ve skóre přes 30bodovou hranici. Kouč poraženého týmu Pavel Beneš však viděl problém už ve vstupu do zápasu: „I když se zdá, že nám nevyšel celý druhý poločas, tak já vidím těžiště utkání v první čtvrtině a možná v celém prvním poločase. Nechali jsme Děčín rozehrát a skórovat 26 bodů v první čtvrtině.“

Hvězdou zápasu byl děčínský Šimon Ježek, který využil nezvykle velkého vytížení k 25 bodům, Tomáš Pomikálek zvládl 20 bodů a 10 doskoků. Na kolínské straně vyniká Lee Skinner s 25 body a devíti doskoky.

Mistrovský Nymburk za pomoci šesti dvouciferných střelců přehrál Brno 96:63. Quincy Diggs má na kontě vedle 11 bodů také 10 doskoků, osm asistencí a čtyři zisky. Brněnský pivot Mladen Primorac měl v každém z předchozích utkání dvouciferný počet doskoků, proti Nymburku však nezískal jediný.

Olomoucko stoupá tabulkou, po Opavě si poradilo i s Ostravou - 92:84. Jon-Christopher Fuller pomohl 23 body a osmi doskoky, Charles Mitchell přidal 21 bodů a osm doskoků. Jan Močnik zvládl k devíti bodům přiřadit 13 asistencí.

Svitavy si doma snadno poradily s posledním Jindřichovým Hradcem 89:71, když odskočily ve druhé půli. Kromě zkušených Pavla Slezáka (22 bodů) a Romana Marka (pět bodů a 12 asistencí) zaujali tři nemladší hráči v sestavě Východočechů - devatenáctiletý Eduard Kotásek 17 body, dvacetiletý Šimon Puršl 14 body a osmi doskoky a čerstvě sedmnáctiletý Luboš Kovář osmi body a pěti doskoky.