Mashburn dovedl Charlotte k první výhře

CHARLOTTE - Jamal Mashburn byl hlavní oporou Charlotte Hornets, kteří po dvou porážkách na palubovce Milwaukee přivítali svého soupeře v domácím prostředí. Mashburn nastřílel 36 bodů, ve druhé půli jasně přehrál hvězdu hostů Raye Allena a dovedl svůj tým k výhře 102:92, která znamená snížení stavu série na 1:2. Čtvrtý zápas se hraje v neděli znovu v Charlotte.
Charlotte - Milwaukee 102:92 (stav série 1:2)

Hosté po většinu prvního poločasu vedli (necelé 3 minuty před koncem už o 10 bodů  - 40:50), ale domácí uzavřeli poločas šňůrou 11:1 a vyrovnali, když se v poslední sekundě z trojky trefil David Wesley. Tato trojka jako by Charlotte pořádně nažhavila a ve třetí čtvrtině předvedli skvělou obranu - "srazili" střelecké procento hostů až na 32% a v posledních třech minutách této čtvrtiny navíc přidali další šňůru (tentokrát 10:2) a získali rozhodující náskok, který Milwaukee po celý průběh poslední čvrtiny už nedokázalo snížit na méně než 5 bodů. Jamal Mashburn v přímém souboji tentokrát jasně přehrál Raye Allena (ten dal za druhou půli jen 6 bodů), když proměnil 15 z 23 střeleckých pokusů a přidal i 6 asistencí a 5 doskoků - 36 bodů je jeho osobním rekordem v plaoyff.

"Jamal jim to dnes vyhrál," vysekl svému sokovi poklonu Ray Allen, "my jsme hráli špatně v obraně - v neděli budeme muset bránit lépe především pod košem..." Klíčem k výhře Charlotte bylo také skvělé doskakování - svého soupeře předčilo v poměru 57:35!