Kobe Bryant (vlevo) a Pau Gasol

Kobe Bryant (vlevo) a Pau Gasol z Los Angeles Lakers se radují z vítězství v utkání se San Antoniem. | foto: Reuters

Kobe Bryant nepřipustil další porážku Lakers

• 36
Lídr Západní konference Los Angeles Lakers dokázal zastavit svou nejdelší letošní "sérii" porážek - dvě za sebou. Kobe Bryant nastřílel 36 bodů, Lakers v koncovce otočili zápas v Memphisu a vyhráli 105:96.
Memphis (9/18) - LA Lakers (22/5) - 96:105
(25:25, 32:24, 23:28, 16:28)

Kobe Bryant nastřílel 36 bodů a sehrál hlavní roli i v koncovce, která přinesla Lakers po dvou porážkách na Floridě konečně znovu výhru. Lakers prohrávali ještě 3 minuty před koncem 88:93, ale zakončili zápas šňůrou 17:3, během níž Bryant nastřílel 10 bodů.

Bryant trefil 14 z 23 střel z pole a Lakers si udrželi úspěšnost střelby 54%. Pau Gasol přidal proti svému bývalému týmu 15 bodů, 7 doskoků a 6 asistencí. Gasol strávil s týmem Grizzlies více než 6 sezón, než byl v únoru vytrejdován do Los Angeles.

Za domácí nastřílel Rudy Gay 23 bodů, nováček O.J.Mayo přidal 22 bodů (5 trojek). Marc Gasol zaznamenal v souboji se svým bratrem 8 bodů a 7 doskoků, ale také 5 ztracených míčů.

Orlando (22/6) - Golden State (8/21) - 113:81
(25:16, 28:29, 34:21, 26:15)

Ve velké pohodě hrající Jameer Nelson zaznamenal 22 bodů s perfektní střelbou 9/9 z pole a Magic nedali trápícím se Warriors žádnou šanci. Nelson zaznamenal 13 bodů a 4 asistencí v rozhodující třetí čtvrtině, v níž předvedli šňůru 22:9.

K páté výhře Orlanda v řadě přispěl 21 body Rashard Lewis, Dwight Howard přidal 11 bodů a 11 doskoků a obrana domácích udržela Golden State na úspěšnosti střelby z pole 31,9%. Jamal Crawford nastřílel za hosty 18 bodů, ale trefil jen 7 z 21 střel.

New Jersey (13/14) - Houston (19/9) - 91:114
(13:29, 27:32, 25:25, 26:28)

V souboji Nets a Rockets se na palubovce střetli dvě "čínské podkošové věže" - nejvyšší muž NBA Yao Ming a domácí Yi Jianlian - a utkání bylo v Číně vysíláno přímým přenosem, ale největší pozornost na sebe nakonec strhnul nejmenší muž zápasu.

Yao zaznamenal 24 bodů a 16 doskoků, ale zastínil ho rozehrávač hostů Aaron Broooks překvapil vyrovnaným osobním rekordem 22 bodů, kterým výrazně přispěl k vydařenému úvodu Rockets a nakonec i ke čtvrté výhře v řadě.

Yao dělal domácím potíže i v obraně a Rockets udrželi domácí v první čtvrtině na pouhých 13 bodech. Do poločas si Houston vybudoval náskok 21 bodů a Nets už jeho výhru nijak neohrozili.

Keyon Dooling nastřílel za domácí 17 bodů, ale za svými nedávnými výkony zaostali jak Devin Harris, tak i Vince Carter, když oba zaznamenali jen 10 bodů (dohromady střelba 7/24). Naopak hosté si udrželi úspěšnost z pole přes 58%.

LA Clippers (8/20) - Toronto (11/17) - 75:97
(18:25, 14:26, 28:18, 15:28)

Chris Bosh zaznamenal 18 ze svých 31 bodů v poslední čtvrtině a Raptors konečně zastavili narůstající šňůru porážek (5 v řadě). Jermaine O´Neal zaznamenal za hosty 23 bodů a 9 doskoků.

Zach Randolph zaznamenal za domácí navzdory potížím s fauly 19 bodů a 8 doskoků, ale na začátku poslední čtvrtiny musel po srážce s Jakem Voskuhlem opustit hřiště (naražené koleno). Nováček Eric Gordon se blýskl také 19 body.

San Antonio (17/10) - Sacramento (7/22) - 101:85
(33:22, 29:23, 18:16, 21:24)

Domácí rozehrávač Tony Parker ztratil během prvních 10 minut 5 míčů, ale jasnou výhru Spurs to nijak nezkomplikovalo. Parker nakonec nastřílel 18 bodů (8/17 z pole), přidal 6 asistencí a musel odehrát jen 28 minut.

Spurs vyhráli poosmé z posledních 10 zápasů, když si udrželi úspěšnost střelby z pole 52% a trefili 7 z 15 trojek. Spurs se ujali definitivně vedení už po 6 minutách hry a do poločasu si vybudovali náskok 17 bodů.

Sacramento prohrálo počtvrté za sebou, když jeho úspěšnost střelby byla proti výborné obraně domácích jen 40%. Kings zahájili sezónu bilancí 4/5, ale od té chvíle prohráli bez zraněného Kevina Martina 17 z 20 zápasů.

John Salmons nastřílel 22 bodů, Beno Udrih jich přidal 13, ale bilance Kings na palubovkách soupeřů spadla už na 2/13.

Denver (18/10) - Portland (17/11) - 97:89
(29:27, 24:20, 25:28, 19:14)

Brazilec Nene zaznamenal 19 bodů a 11 doskoků, Chauncey Billups přidal 19 bodů a 10 asistencí a Nuggets přehráli Portland i bez svého zraněného střelce Carmela Anthonyho (loket). Pět hráčů domácích nastřílelo dvouciferný počet bodů a Denver ukončil sérii 3 porážek v řadě.

Za hosty zaznamenal LaMarcus Aldridge 20 bodů, Travis Outlaw přidal 15 bodů, ale Brandon Roy, který ve čtvrtek nasázel Phoenixu 52 bodů, tentokrát zůstal na pouhých 8 bodech. Anthonyho trápí zranění lokte už od tréninkového kempu a nebude hrát ani v dnešní odvetě v Portlandu a v pátečním utkání proti Philadelphii.