OBRAZEM: Premiéra značky GBA, tahoun Welsch a gruzínský obr

• 0
Poprvé v historii se v juniorské Eurolize představily dva české kluby. Vedle tradičního USK Praha se pozvánky dočkal i jeho rival GBA. Jak si basketbalisté ročníku narození 1999 a mladší vedli na turnaji v Bělehradě?

Je to pozoruhodná shoda, ale GBA na tom byla v Bělehradě totožně jako USK v Málaze: konečné šesté místo, jedna výhra, ale také několik solidních představení proti slavným basketbalovým líhním.

GBA na úvod zdolala bosenské Spars Sarajevo 54:46, pak výborně začala proti Maccabi Tel Aviv, ve druhém poločase však zkolabovala a padla 65:73.

A na závěr nestačila na finalistu turnaje Mega Leks Bělehrad 63:82, když úvodní čtvrtinu prohrála 9:28.

V souboji o pátou pozici se GBA postavila italské Modré hvězdě - Stellazzuře Řím, podlehla však 69:78.

Povedený turnaj má za sebou rozehrávač Marek Welsch, se 16 body na utkání jasně nejlepší střelec svého týmu. Solidní víkend ale odehráli i Kryštof Kulčák, slovenský pivot Maroš Zelizňák nebo senegalský talent Yoro Sidibé.