Viktor Půlpán (vpravo) z Pardubic nahání Aleksandara Rašiče z Kluže. | foto: FIBA

Pardubičtí basketbalisté neuspěli ani v Rumunsku, litovat mohou závěru

• 1
Pardubičtí basketbalisté na úspěch ve druhé fázi FIBA Europe Cupu stále čekají, prohráli i třetí venkovní zápas skupiny O, tentokrát v Kluži. Z Rumunska si odvážejí výsledek 67:84, když ještě o poločase ztráceli jen pět bodů.

Východočeši prohráli všechny čtyři čtvrtiny, čímž si zkomplikovali cestu do vyřazovací části. Doma totiž budou muset přehrát rumunského soka sedmnáctibodovým či vyšším rozdílem, chtějí-li ještě bojovat o postup.

Duel se pro ně přitom dlouho nevyvíjel špatně. Ve druhé čtvrtině několikrát vedli, koncovka první půle jim však střelecky nevyšla. Žehrat však musejí především na závěrečnou část, ve které si zapsali pouhých devět bodů.

Jako už tradičně pardubický tým táhlo americké duo Dominez Burnett (21 bodů) a Lamb Autrey (10 bodů a pět doskoků, ale také šest ztrát).

Na straně rumunského celku zářili někdejší srbský reprezentant Aleksandar Rašič (22 bodů a sedm asistencí) se senegalským pivotem Ousmanem Barrem (19 bodů a 13 doskoků).