Petr Benda z Nymburka se zarputile probíjí přes obranu valencie.

Petr Benda z Nymburka se zarputile probíjí přes obranu valencie. | foto: ČTK

O 49 bodů. Basketbalisté Nymburka se s Eurocupem loučí debaklem sezony

• 10
Basketbalisté Nymburka se rozloučili s letošní sezonou Eurocupu neslavně. Do španělské Valencie si na závěr osmifinálové fáze dojeli pro svou nejvyšší porážku tohoto ročníku - 55:104.

Skupinu Středočeši zakončili s bilancí jedné výhry a pěti porážek na posledním místě. Naopak Valencie si zajistila postup.

Nymburk doma odehrál s Valencií vyrovnaný zápas a prohrál až v koncovce. Tentokrát však vydržel s favorizovaným soupeřem, který má za sebou starty v Eurolize, držet krok jen v první čtvrtině.

Ve druhé desetiminutovce přišel drtivý nápor domácích. Za stavu 36:27 zaznamenali patnáctibodovou šňůru, po které získali náskok 24 bodů, a odpor Nymburka byl zlomen.

Když se Nymburku nevydařil ani vstup do druhé půle a manko překročilo hranici 30 bodů, hrál český mistr jen o to, aby se vyhnul největší porážce v sezoně. Tu utrpěl v úvodu VTB ligy s Ljubercy, kterému podlehl o 37 bodů.

Jenže ani to se nedařilo. Domácí hráli v pohodě a svůj náskok neustále zvyšovali až na konečných 49 bodů. Ve střelbě za dva body měla Valencie úspěšnost 75 procent. Nejlepším střelcem byl s 20 body Pau Ribas. Za Nymburk dal Michael Efevberha 12 bodů.

Eurocup basketbalistů - osmifinále, 6. kolo

Skupina J:

Valencie - ČEZ Basketball Nymburk 104:55 (29:22, 55:32, 79:42)
Nejvíce bodů:
Ribas 20, Faverani 16, Doellman a Martinez po 12 - Efevberha 12, Carter 11, Benda 9. Rozhodčí: Taurino (It.), Jasevičius (Lit.), Mantyla (Fin.). Fauly: 15:20. Trestné hody: 20/15 - 8/8. Trojky: 9:5.

Bilbao - VEF Riga 76:65