Dirk Nowitzki (vlevo) z Dallasu Mavericks zakončuje přes Antonia McDyesse ze San Antonia Spurs | foto: AP

Dallas vyhrál už poosmé v řadě, nezastavili ho ani basketbalisté Utahu

• 19
Basketbalisté Dallasu se radují už z osmé výhry v řadě, obhájci titulu Lakers naopak zastavili sérii 4 porážek. Největším překvapením dne je výhra New Yorku na palubovce New Orleans.
Utah (15/6) - Dallas (15/4) - 81:93
(20:23, 23:16, 19:27, 19:27)

Dirk Nowitzki nastřílel 26 bodů (střelba z pole 12/18), Caron Butler přidal 16 bodů a Mavericks prodloužili svou vítěznou sérii už na 8 zápasů v řadě. V Utahu vyhráli poprvé po pěti porážkách za sebou.

Pro domácí skončila série sedmi vítězných utkání. O výsledku rozhodl úvod poslední čtvrtiny, který hosté vyhráli 13:2. Jason Kidd zaznamenal 15 bodů a stačilo mu na to 8 střel z pole (6/8).

Za domácí nastřílel Paul Millsap 21 bodů, Al Jefferson jich přidal 18, ale netypicky se nedařilo Deronu Williamsovi, který trefil jen 4 ze 13 střel a zaznamenal 12 bodů a 4 ztráty. V předchozích pěti zápasech měl přitom úspěšnost střelby 62% a stal se i Hráčem měsíce listopadu v Západní konferenci.

Střelci:
Jazz -
Millsap 21, Jefferson 18, Williams 12, Miles 9
Mavericks - Nowitzki 26, Butler 16, Kidd 15, Terry 12, Marion a Barea 8...

Další utkání:
LA Lakers - Sacramento 113:80
Kobe Bryant nastřílel 22 bodů, Pau Gasol přidal navzdory zdravotním problémům 16 bodů a Lakers s přehledem zastavili sérii 4 porážek v řadě. Lamar Odom zaznamenal také 16 bodů a k tomu 7 doskoků.

Domácí si proti trápícímu se Sacramentu vybudovali už v první půli náskok 18 bodů a postupně ho zvýšili až na 32 bodů. V závěru už opory odpočívaly. Jason Thompson nastřílel za hosty 19 bodů, Tyreke Evans 15 (5/15 z pole), ale Kings prohráli už šestkrát za sebou a podvanácté z posledních 13 zápasů.

New Orleans - New York 92:100
Amar´e Stoudemire zaznamenal po dominantním výkonu pod košem 34 bodů a 10 doskoků, a když už se domácím podařilo ho konečně trochu přibrzdit, hosté zasypali domácí koš trojkovou smrští. Knicks vyhráli poosmé z posledních 9 zápasů, Hornets naopak prohráli teprve druhý domácí zápas v sezóně.

Ve třetí čtvrtině byl stav 73:74, ale hosté díky šňůře 10:0 poprvé v zápase získali dvouciferný náskok. Wilson Chandler svou druhou trojkou v rychlém sledu zvyšoval 6 minut před koncem už na 92:78.

Trevor Ariza nastřílel za domácí 21 bodů, Chris Paul přidal 17 bodů a 10 asistencí, ale citelně chyběl David West (žaludeční problémy). Hornets prohráli 5 z posledních 7 zápasů. Hosté trefili 13 z 30 trojkových pokusů, z toho Chandler čtyři (celkem 14 bodů), Danilo Gallinari a Shawne Williams po třech.

Boston - Chicago 104:92
Kevin Garnett zaznamenal 20 bodů a letošní maximum 17 doskoků, Rajon Rondo přidal 12 bodů a 19 asistencí a Celtics vyhráli pošesté za sebou. Paul Pierce nastřílel 18 bodů a Ray Allen 14. Garnett měl na kontě 16 bodů a 11 doskoků už v poločase a domácí vedli 53:48.

Hosté pak snížili na rozdíl jediného bodu, ale vzápětí minuli 8 střel za sebou a Celtics získali rozhodující šestnáctibodové vedení. Derrick Rose zaznamenal za hosty 20 bodů a 8 asistencí, Joakim Noah 14 bodů a 10 doskoků. Carlot Boozer zaznamenal ve svém druhém utkání sezóny 12 bodů za 21 minut.

Toronto - Oklahoma City 111:99
Andrea Bargnani zaznamenal 26 bodů a 12 doskoků (první double-double sezóny), Leandro Barbosa nastřílel své letošní maximum 22 bodů a Raptors si vyšlápli na oslabeného favorita.

Hostém chyběl nejlepší střelec ligy Kevin Durant, který vynechal druhý zápas za sebou kvůli zranění kolena. Russell Westbrook a James Harden nastříleli za Thunder 20 bodů, Jeff Green 17 a Nenad Krstič 10.

Za domácí vyrovnal Jose Calderon své letošní maximum 15 asistencí a Raptors vyhráli popáté z posledních 7 zápasů. Amir Johnson a DeMar DeRozan nastříleli po 14 bodech a Toronto vyhrálo vůbec první letošní domácí zápas, v němž prohrávalo po první půli - v předchozích čtyřech případech neuspělo.

Washington - Portland 83:79
Do sestavy domácích se vrátil nováček John Wall, a i když se herně trápil, Wizards prodloužili současné trápení Portlandu. Domácí předvedli dobrou obranu a udrželi hosty na 10 bodech ve třetí čtvrtině. Blazers měli úspěšnost střelby jen 33%.

Wall zaznamenal jen 10 bodů (3/13 z pole) a své letošní minimum 2 asistence, v roli náhradníka naopak znovu solidně zahrál Gilbert Arenas, který nasbíral 15 bodů a 6 asistencí. Za hosty nastřílel Brandon Roy 18 bodů, LaMarcus Aldridge 16, ale Blazers nedali ve čtvrté čtvrtině téměř 7 minut koš z pole.

Detroit - Orlando 91:104
Brandon Bass nastřílel osobní rekord 27 bodů a Magic dokázali vyhrát i navzdory velkým zdravotním problémům - střevní viróza jim totiž vyřadila ze hry 4 hráče základní rotace. Do zápasu nenastoupili Dwight Howard, Jameer Nelson, J.J.Redick ani Mickael Pietrus, ale Magic přesto vyhráli pošesté za sebou.

Bass trefil prvních 11 střel z pole a minul až v poslední čtvrtině - a to ještě jeho střelu dopíchl do koše Marcin Gortat. Vince Carter nastřílel 25 bodů se střelbou 10/15 z pole, za domácí zaznamenal Tayshaun Prince 30 bodů.

Memphis - Houston 111:127
Kyle Lowry nastřílel osobní rekord 28 bodů, k nimž přidal vyrovnané osobní maximum 12 asistencí, Kevin Martin nastřílel také 28 bodů a oslabení Rockets si v Memphisu otevřeli překvapivou střelnici. Brad Miller nastřílel své letošní maximum 23 bodů.

Grizzlies se proti Houstonu vyloženě nedaří - prohráli s ním už šestkrát za sebou, a to vždy dvouciferným rozdílem. Rudy Gay nastřílel za domácí 29 bodů, Marc Gasol 20, Mike Conley přidal 19 bodů a 8 asistencí. Grizzlies prohráli 3 z posledních 4 zápasů.

Za hosty se Miller blýskl střelbou 7/7 z pole a Rockets trefili 60% svých střel. Z trojek měli vynikající bilanci 16/23. Courtney Lee nastřílel 16 bodů, Luis Scola 15.

Charlotte - New Jersey 91:84 po prodl.
Stephen Jackson nastřílel 25 bodů, Boris Diaw přidal osobní rekord 16 doskoků a Bobcats se dokázali vzpamatovat z kolapsu v koncovce čtvrté čtvrtiny. Během poslední minuty ztratili náskok 7 bodů, ale v prodloužení je podržel Jackson, který trefil 4 trestné hody v poslední půlminutě.

Travis Outlaw nastřílel za hosty 21 bodů a dvěma šestkami si vynutil prodloužení, rodák z Charlotte Anthony Morrow nastřílel 19 bodů. Nets chyběl zraněný Devin Harris a prohráli poslední 3 zápasy za sebou - v posledních dvou hráli dohromady 4 prodloužení.

Atlanta - Philadelphia 93:88
Al Horford proměnil 31 sekund před koncem klíčový koš s faulem a trestný hod a Hawks otočili zápas, který se pro ně vyvíjel velmi špatně. Po třech čtvrtinách prohrávali 72:85, ale zápas zakončili šňůrou 21:3. Marvin Williams za ně nastřílel 22 bodů.

Horford minutu a půl před koncem snížili na 86:88, na druhé straně minul Elton Brand a Horford poslal svůj tým do vedení. Sixers nedokázali dát poslední 2 minuty a 18 sekund ani bod a prohráli osmý zápas venku v řadě.

Denver - LA Clippers 109:104
Carmelo Anthony nastřílel 26 bodů, J.R.Smith 21 a Nuggets vyhráli pošesté za sebou. Kouč George Karl má na kontě už 998 výher v kariéře. Za hosty nastřílel Eric Gordon 24 bodů, Blake Griffin přidal 17 bodů a 12 doskoků.

San Antonio - Minnesota 107:101
Tim Duncan zaznamenal 22 bodů a 10 doskoků a Spurs otočili patnáctibodovou ztrátu. Tony Parker a George Hill nastříleli po 20 bodech, Manu Ginobili přidal 16 bodů a Richard Jefferson 15. Spurs mají nejlepší bilanci v lize 16/3.

Za hosty nastřílel Michael Beasley 28 bodů, Kevin Love přidal 25 bodů a 18 doskoků. Ginobili poslal domácí šestkami definitivně do vedení až minutu a 13 sekund před koncem. Za čáry trestného hodu proměnil všech 13 pokusů.

Kouč domácích Popovich byl ve třetí čtvrtině za protesty vyloučen, jeho tým i bez něj předvedl v závěru výbornou obranu a nepovolil Minnesotě více než 4 minuty ani bod.

Phoenix - Indiana 105:97
Channing Frye nastřílel letošní maximum 29 bodů, Jason Richardon 21 a Suns v závěru využili únavy hostů. Pacers hráli čtvrtý zápas venku během 6 dnů, ale přesto vedli ve druhé čtvrtině o 12 bodů. Závěr ale patřil domácím, kteří vyhráli poslední čtvrtinu 31:21.

Frye proměnil 5 z 8 trojek a uprostřed poslední čtvrtiny poslal svůj tým definitivně do vedení (90:88). Steve Nash zaznamenal 12 bodů a 11 asistencí, Jared Dudley nastřílel také 12 bodů. Brandon Rush zaznamenal za hosty 19 bodů, Josh McRoberts a Mike Dunleavy po 16 bodech.