New Yorku Knicks, Jamal Crawford (vpravo) a Isiah Thomas

New Yorku Knicks, Jamal Crawford (vpravo) a Isiah Thomas - 52 BODŮ.Jamal Crawford (vpravo), hráč New Yorku Knicks, se raduje s trenérem Isiahem Thomasem. V utkání NBA proti Miami Heat nastřílel 52 bodů a pomohl k výhře 116:96. | foto: Ray Stubblebine, Reuters

Crawford 52 bodů, rozstřílel obhájce titulu

• 281
New York - Obhájci titulu z Miami nastoupili k odvetě proti Knicks v New Yorku i se svými dvěma superhvězdami v základní pětce, ale tentokrát tahali za kratší konec - nedokázali ubránit skvělého Jamala Crawforda, který nastřílel osobní rekord 52 bodů. Senzací je výhra Charlotte v L.A., Phoenix prodloužil vítěznou sérii už na 16 zápasů.
Toronto (22/22) - Boston (12/30) - 96:90
(24:17, 25:26, 20:28, 27:19)
Chris Bosh nastřílel 26 bodů, Anthony Parker přidal 23 (osobní rekord) a Toronto otočilo zápas, v němž po třech čtvrtinách prohrávalo 69:71. V poslední čtvrtině domácí předvedli šňůru 19:0 a nepovolili hostům více než 6 minut ani bod.

Raptors, kteří jsou v čele Atlantické divize, se dostali se svou bilancí na 50% (22/22), což se jim takhle pozdě v průběhu sezony nepovedlo už 4 roky. Za Celtics zaznamenal Al Jefferson 20 bodů a 10 doskoků.

Philadelphia (13/31) - Cleveland (25/18) - 97:105
(38:25, 22:18, 18:29, 19:33)
Drew Gooden nastřílel 21 bodů, Larry Hughes přidal 16 bodů a Cavaliers otočili zápas ve Philadelphii, i když hráli bez zraněného LeBrona Jamese (palec na noze). Donnyel Marshall zaznamenal 17 bodů a 9 asistencí, Damon Jones přidal 15 bodů.

Domácí nepomohlo ani vedení o 17 bodů v poločas, ani výborný výkon Andreho Iguodaly, který zaznamenal triple-double 12 bodů, 13 asistencí a 12 doskoků (osobní rekord). Obrana hostů povolila Sixers jen 37 bodů za druhou půli. LeBron James by měl být Clevelandu k dipozici už v nedělním zápase proti Phoenixu.

Orlando (23/21) - Atlanta (15/26) - 90:93
(25:29, 30:12, 18:29, 17:23)
Joe Johnson má znovu formu z úvodu sezony - v Orlandu nastřílel své letošní maximum 39 bodů a pomohl Hawks otočit čtrnáctibodovou ztrátu ze 3.čtvrtiny. Josh Smith přidal 24 bodů.

Trápícím se domácím nepomohlo 19 bodů Dwighta Howarda, ve druhé čtvrtině udrželi svého soupeře na pouhých 12 bodech, ale ve druhém poločase jejich obrana na Johnsona a Smithe nestačila. Hosté v ní měli úspěšnost střelby 58% a Johnson za ni nastřílel 26 bodů.

Detroit (24/17) - Washington (25/17) - 96:99
(26:23, 22:23, 16:26, 32:27)
Antawn Jamison nastřílel letošní maximum 35 bodů, Gilbert Arenas přidal 25 a Washington zvládl v Detroitu dramatickou koncovku. Utkání bylo přímým soubojem o první místo ve Východní konferenci - v polovině základní části je tedy v čele Washington.

Jamison trefil 50 sekund před koncem trojku, která dala Wizards vedení 95:94, domácí pak nedokázali využít dvě šance na útok, když Rasheed Wallace minul dva trojkové pokusy. Richard Hamilton nastřílel za domácí 27 bodů, Chauncey Billups zaznamenal 11 ze svých 17 bodů ve 4.čtvrtině.

New York (19/26) - Miami (19/24) - 116:96
(27:33, 38:16, 31:27, 20:20)
Heat porazili svého včerejšího soupeře minulý týden v domácím utkání i bez svých dvou hvězd Dwyanea Wadea a Shaquillea O´Neala, když vyhráli v úvodu úsek hry 27:0, ale tentokrát navzdory 37 bodů Wadea a návratu Shaqa do základní pětky (11 bodů za 15 minut) prohráli v Madison Square Garden o 20 bodů - je to už čtvrtá porážka z posledních 5 zápasů.

Famózní střelecký výkon předvedl domácí Jamal Crawford - ten sice minul své první 4 střely, ale pak trefil 16 (!) střel v řadě za sebou a poprvé minul až 2 minuty a 16 sekund před koncem 3.čtvrtiny, kdy už jeho tým vedl o 20 bodů. Crawford nakonec proměnil 20 z 30 střel (z toho trojky 8/9!) z pole a vylepšil si osobní rekord na 52 (!) bodů. Knicks měli především díky němu úspěšnost střelby 53%.

New Orleans (17/25) - Sacramento (17/24) - 88:84
(23:21, 23:29, 21:10, 21:24)
Desmond Mason nastřílel 24 bodů, Bobby Jackson přidal 15 bodů a Hornets navzdory pokračujícímu oslabení dokázali porazit trápící se Sacramento, když ho výbornou obranou udrželi ve třetí čtvrtině na pouhých 10 bodech.

Devin Brown, který nastupuje v základní pětce místo zraněného Chrise Paula, nastřílel 14 bodů, za hosty zaznamenali po 21 bodech Mike Bibby a Kevin Martin.

San Antonio (31/14) - Memphis (11/33) - 112:96
(29:21, 33:26, 19:34, 31:15)
Skvělý Tim Duncan zaznamenal 26 bodů, 13 doskoků a 9 bloků (osobní rekord) a Spurs přesvědčivě porazili poslední tým tabulky Západní konference. Tony Parker přidal 18 bodů a Manu Gionobili 17. Spurs vyhráli 8 z posledních 11 zápasů, za Grizzlies se Hakim Warrick blýskl 27 body.

Milwaukee (17/26) - Phoenix (35/8) - 90:98
(16:22, 34:30, 21:26, 19:20)
Vítězná série Phoenixu pokračuje - 16 výher v řadě znamená historický rekord klubu. Oslabení domácí nedokázali využít únavy hostů, kteří jsou na "turné" po Východní konferenci. Celá základní pětka hostů nastřílela dvouciferný počet bodů, Raja Bell zaznamenal 27 bodů, Shawn Marion doskočil 23 míčů a Steve Nash přidal 16 asistencí.

Vítězná šňůra Suns je 10.nejdelší v historii NBA a vůbec nejdelší od roku 2000, kdy Lakers vyhráli 19 zápasů v řadě. Phoenix už vyhrál v úvodu sezony 15 zápasů v řadě, tehdy ho o prodloužení šňůry připravil Washington výhrou 144:139 v prodloužení - to byla jediná porážka Suns proti týmu z Východní konference v sezoně (bilance 19/1).

Houston (27/16) - Portland (18/26) - 99:69
(19:20, 17:14, 32:14, 31:21)
Rockets nedali svému soupeři ve druhé půli žádnou šanci a nakonec vyhráli o 30 bodů. Jejich skvělá obrana povolila soupeři jen 28 bodů za "prostřední" dvě čtvrtiny, druhý poločas domácí vyhráli 63:35.

Tracy McGrady nastřílel 28 bodů (11/16 z pole), Shane Battier přidal 15 bodů a uzdravený Bonzi Wells 14. Veterán Dikembe Mutombo znovu doskočil dvouciferný počet míčů (11) a Rockets udrželi svého soupeře na úspěšnosti střelby 36%. Jediným hráčem hostů, který nastřílel více než 9 bodů, byl Zach Randolph (13), který ale trefil jen 5 z 15 střel.

Utah (29/15) - Denver (22/18) - 116:111
(32:36, 30:31, 25:24, 29:20)
Carlos Boozer zaznamenal 25 bodů a 19 doskoků (10/16 z pole) a Jazz připravili první porážku dvojici Allen Iverson - Carmelo Anthony, a to navzdory zranění Andreje Kirilenka, který si podvrtnul kotník (7 bodů a 4 asistence za 15 minut).

Kromě Boozera nastřílelo celkem 5 hráčů domácích mezi 11 a 16 body (Deron Williams 16 bodů a 12 asistencí) a tahle vyváženost dokázala překonat i skvělý střelecký výkon hvězdné dvojice hostů.

Anthony a Iverson dohromady nastříleli 70 bodů, ale ani to nepomohlo. Anthony proměnil 14 z 28 střel a zaznamenal 37 bodů, Iverson přidal 33 (10/21) a Marcus Camby 21 bodů, 10 doskoků a 3 bloky. Nikdo jiný ale nedal více než 5 bodů.

V napínavé koncovce poslal Iverson hosty ještě 15 s před koncem naposledy do vedení (111:110), ale pak už Nuggets koš nedali a Boozer s Williamsem naopak proměnili 6 trestných hodů v poslední půlminutě.

L.A.Lakers (27/16) - Charlotte (15/27) - 97:106 po prodl.
(21:27, 28:24, 25:21, 17:19, 6:15)
Matt Carroll nastřílel 24 bodů a Bobcats dokázali senzačně vyhrát na palubovce Lakers, proti kterým se jim letos daří - letošní vzájemnou sérii vyhráli 2:0 na zápasy. Emeka Okafor přidal 20 bodů a 18 doskoků, Gerald Wallace 18 bodů a Bobcats mají bilanci 4/10 proti soupeřům ze Západní konference.

Kobe Bryant nastřílel 32 bodů, ale radost mu neudělalo ani překonání historického rekordu. Stal se totiž nejmladším hráčem historie NBA, který kdy překonal hranici 18 000 bodů. Stačilo mu na to 28 let a 156 dnů, Wilt Chamberlain toho dosáhl, když mu bylo 28 let a 166 dnů.

Lakers vyhráli v domácí hale 6 zápasů za sebou, ale na Bobcats už letos podruhé nestačili v prodloužení. V poslední sekundě normální hrací doby je sice ještě Bryant zachránil trojkou, ale nastavený čas Lakers vůbec nevyšel. Do sestavy Lakers se po zranění vrátil Lamar Odom, naopak si kotník zranil Luke Walton.

Seattle (17/26) - Minnesota (20/22) - 102:100
(25:21, 27:28, 26:25, 24:26)
Ray Allen nastřílel 25 ze svých 36 bodů ve druhé půli, nováček Mickael Gelabale přidal 17 bodů a Sonics dokázali v poslední minutě otočit pětibodové vedení hostů. Gelabale půl minuty před koncem vyrovnával na 100:100, trestným hodem 11 s před závěrečným klaksonem pak posunul svůj tým do vedení.

Za Minnesotu nastřílel nováček Craig Smith svůj osobní rekord 26 bodů, ale už 6.porážce svého týmu v řadě nezabránil. Kevin Garnett zaznamenal 17 bodů, 10 doskoků a 9 asistencí, v posledních sekundách byl výborně bráněn a Trenton Hassell se po jeho přihrávce z rohu netrefil.