Česko - Austrálie: souboj Vítečkové (vlevo) s Jennaové

Česko - Austrálie: souboj Vítečkové (vlevo) s Jennaové | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

České basketbalistky odvetu zvládly, Austrálii zdolaly o šestnáct bodů

• 0
Českým basketbalistkám odvetné přípravné utkání s Austrálií v Brně vyšlo, když soupeřky přehrály 86:70. Na rozdíl od nevydařeného pondělního duelu hrál dnes český tým mnohem koncentrovaněji v obraně, dařily se mu i rychlé protiútoky a soupeřky předčil s výjimkou přesnosti trestných hodů i v koncovce.

Český tým tentokrát nastoupil v nejsilnější sestavě i s Veselou a pivotkou Kulichovou. V první čtvrtině ale ještě stačily Australanky bez svých pěti nejlepších hráček rychlostí, dařily se jim kombinace a získaly po deseti minutách čtyřbodový náskok 23:19.

V dalším průběhu už ale hru ovládl český tým, jehož výkon vycházel z kvalitní defenzivy. V obraně vynikala zejména Veselá, která doskočila pod vlastním košem deset míčů. V koncovce se dařilo Vítečkové, k níž se přidala kvalitní hrou i Zohnová. Druhou čtvrtinu už vyhrály české basketbalistky rozdílem deseti bodů a ani po změně stran už nepřipustily zvrat.

"Příchodem Kulichové a Veselé jsme získaly výškovou převahu. A také se hráčky zbavily ostychu z kontaktního basketbalu," porovnal trenér Milan Veverka zápas s tím pondělním, který skončil debaklem 58:83. "Snažili jsme se o rychlé protiútoky. Když hráčky viděly, že tato taktika funguje, tak získaly sebevědomí," doplnil kouč.

Česko - Austrálie 86:70 (19:23, 44:38, 69:59)
Nejvíce bodů
: Vítečková 19, Zohnová 16, Kulichová a Pecková po 12, Hartigová 10 - Coxová 18, O'Heaová 10, Caminová 9. Rozhodčí: Vrážel, Kurz. Trestné hody: 18/15 - 19/19. Fauly: 16:21. Trojky: 5:7. Diváci: 500.