Černá série Washingtonu pokračuje

New York - Michael Jordan se sice rychle vzpamatoval ze svého střeleckého výpadku proti Seattlu, kdy minul prvních 14 střeleckých pokusů v řadě, ale ani jeho výborný včerejší výkon a 31 bodů do koše Milwaukee nepomohlo k výhře Washington Wizards a k přerušení série porážek, která je už nyní na čísle 5. Favorizované Milwaukee díky svému "Velkému triu" Allen, Cassell, Robinson (dohromady 62 bodů) vyhrálo ve Washingtonu 98:107 a s bilancí 5/1 zůstává v čele Centrální divize.
Washington - Milwaukee 98:107
Jordan se okamžitě dostal do střeleckého rytmu, ale jeho mladým spoluhráčům se podařila nevídaná věc - během druhé čtvrtiny mu téměř 6 minut nedokázali přihrát míč a hostující Bucks vyhráli tento úsek 21:4, čímž v podstatě rozhodli utkání. Jordan nakonec proměnil 12 z 24 střeleckých pokusů, ale dotahování náskoku (v poslední čtvrtině vyrovnali na 84:84) vzalo domácím příliš sil a v závěru nestačili na Raye Allena, který v druhé půli nastřílel 19 ze svých 22 bodů, když převzal taktovku po Samovi Cassellovi - ten nastřílel 20 bodů za první půli, ale v druhé musel s naraženými žebry dokonce do šatny. "Bez Jordana by neměli vůbec šanci..." stručně zhodnotil utkání střelec hostů Ray Allen.
Střelci: Jordan 31, Hamilton 15, P.Jones 13 - Cassell 27, Allen 22, G.Robinson 13

Philadelphia - Charlotte 100:86
Jako mávnutím kouzelného proutku se s návratem Allena Iversona změnily výsledky loňského finalisty z Philadelphie - zatímco bez něj prohráli Sixers 5 utkání v řadě, po jeho návratu z marodky (a to přesto, že střelecky ještě zdaleka nebyl v optimální formě) začali okamžitě vyhrávat a včerejší výhra nad Charlotte je už třetí za sebou. Včera proti Charlotte byl Iverson už ve své obvyklé formě a navíc mu skvěle sekundovala letošní posila Sixers Matt Harpring - ten byl v klíčové druhé půli doslova u všeho, nastřílel v ní 17 ze svých celkem 21 bodů a velkou měrou se podílel na rozhodujícím obratu ve třetí čtvrtině, kdy deseti body přispěl k obratu ve skóre ze 47:48 na 75:66.
Střelci: Iverson 33, Harpring 21, Coleman a Claxton 10 - Mashburn 21, B.Davis 20, Wesley a Magloire 10