Brno s Trutnovem se střetnou ve finále poháru

Nová Paka - Trutnovské basketbalistky se potřetí za sebou probojovaly do finále Českého poháru. V sobotním úvodním semifinále porazily v Nové Pace celek Strakonic 100:74. Trutnovské basketbalistky plně využily své výškové převahy a soupeře paralyzovaly především pěknými podkošovými akcemi, v nichž dominovaly mladé reprezentantky Hartigová a Petra Kulichová. Ve finále se Trutnov v neděli utká s obhájkyněmi trofeje z Brna, které nedaly šanci Hradci Králové.

Trutnov - Strakonice
Strakonice se zásluhou střelkyně Klečkové, která v zápasu dala pět trojek, dokázaly pouze v 24. minutě přiblížit na rozdíl šesti bodů, ale jejich chvilkový rozmach Východočešky opět rázně zastavily.

Brno - Hradec Králové
Úvodní snahu východočeského celku, který ve 4. minutě vedl 10:6 a ještě v 8. minutě prohrával pouze o jediný bod 16:17, otupily české mistryně v kompletní sestavě šňůrou 25 bodů od 17. minuty.

Následnou desetiminutovku vyhrály Brňanky při maximálním úsilí v obraně 40:6 a vytvořily si drtivý náskok, který už s přehledem udržely.

Výsledky - semifinále:
Loko Trutnov - ČZ MUS Strakonice 100:74 (27:14, 49:35, 72:55)
Nejvíce bodů:
Hartigová 25, Dobrovičová 18, P. Kulichová 16 - Klečková 25, Musilová 16, Johnová 11. Rozhodčí: Macela, Rozsypal. Trestné hody: 23/21 - 17/14. Fauly: 17:19. Trojky: 3:8. Diváci: 250.

Gambrinus JME Brno - Sokol Hradec Králové 118:59 (34:20, 66:33, 92:41)
Nejvíce bodů: Vodičková 23, Blahůšková 14, Šakirovová, Hamzová a Žirková po 13 - Procházková 14, Ziklová 11, Křížová 9. Rozhodčí: L. Lukeš, Kukla. Trestné hody: 21/18 - 14/10. Fauly: 13:20. Trojky: 6:3. Diváci: 250.