Allen Iverson

Allen Iverson | foto: AP

Billups a Nuggets pokazili Iversonův velký návrat

• 86
V sestavě týmu Philadelphia Sixers poprvé nastoupil Allen Iverson, ale jeho velký návrat do týmu, ve kterém začínal, pokazil Chauncey Billups. Ten nasázel do koše domácích 31 bodů a dovedl Denver k výhře 93:83.
Philadelphia (5/16) - Denver (16/5) - 83:93
(26:20, 18:21, 21:22, 18:30)

Velký návrat Allena Iversona do týmu, kde začínal a prožil své největší úspěchy, probíhal velmi úspěšně - jenže pouze do koncovky třetí čtvrtiny. Po Iversově šestce vedli ještě domácí před zaplněnou a nadšenou halou 62:55 a po třech čtvrtinnách o 2 body.

Jenže v poslední čtvrtině favorit pod taktovkou Chaunceyho Billupse přitlačil, vyhráli ji 30:18 a dovedl zápas do vítězného konce. Billups zaznamenal 31 bodů, 8 doskoků a 8 asistencí a Nuggets vyhráli úsek hry na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny 22:3.

Iversonův návrat tedy sice znovu vrátil fanoušky Philadelphie k basketbalu, ale zatím nijak nedokázal zastavit bídné výkony týmu Sixers - ti prohráli už podesáté za sebou a jsou jen o jediné místo před beznadějně posledním celkem Východní konference New Jersey Nets.

Iversona, který nastoupil v základní pětce a zaznamenal 11 bodů a 6 asistencí (4/11 z pole), přivítaly velké ovace 20664 přítomných diváků. Ti ho vyprovázeli potleskem i ve chvíli, kdy na konci 4.čtvrtiny definitivně střídal.

Andre Iguodala nastřílel za domácí 31 bodů, Thaddeus Young 21 bodů a Samuel Dalembert doskočil 15 míčů. Všichni náhradníci Sixers dohromady dali ale jen 2 body.

Hosté sice hůř doskakovali a velmi bídně stříleli z dvojkové vzálenosti, ale nasázeli do koše domácích 11 trojek z 18 pokusů (Billups 4/6) a navíc vytěžili 24 bodů z čáry trestného hodu, zatímco domácí jen 8. Denver vylepšil svou bilanci už na 16:5 a na Západě je druhý za Lakers.

Utah (12/8) - San Antonio (9/9) - 104:101
(24:31, 25:26, 37:119, 18:25)

Nejdramatičtější zápas dne nadchl domácí diváky - Jazz prohrávali už o 15 bodů, ale v napínavé koncovce uhájili už svou třetí výhru nad San Antoniem v řadě.

Deron Williams začal šesti nepřesnými střelami v řadě, ale nakonec zaznamenal 17 bodů a trefil i velmi důležitý koš 22 sekund před koncem, kterým po Duncanových šestkách otáčel na 102:101.

Hostující Tony Parker pak těsně netrefil zcela volnou střelu z pěti metrů a skvěle hrajícímu Mattu Bonnerovi byl při útočném doskoku odpískán faul na Carlose Boozer.

Ten ale netrefil zhruba 10 sekund před koncem ani jednu šestku a dal ještě hostům šanci na vítěznou střelu. Jenže Jazz výbornou obranou nedovolili hostům přihrát míč ani Tonymu Parkerkovi a ani Manu Ginobilimu, takže nakonec musel "z nouze" vystřelit těžkou střelu pes hráče Bonner a míč mu vyklouzl z oboučky.

Mehmet Okur pak stanovil dvěma šestkami sekundu a půl před koncem konečné skóre. Hosté už neměli další oddechový čas a Jeffersonova střela z vlastní poloviny zároveň se závěrečným klaksonem minula cíl.

Boozer nastřílel 27 bodů, Ronnie Brewer přidal 17 bodů a 10 doskoků, Williams zaznamenal 11 asistencí. Za hosty nastřílel Bonner osobní rekrod 28 bodů (4 trojky), Duncan zaznamenal 23 bodů a 11 doskoků a Parker 22 bodů.

Další zápasy:
Oklahoma City - Golden State 104:88
Kevin Durant nastřílel 28 bodů, nováček James Harden přidal osobní rekord 26 bodů a Thunder dokonale využili vyloučení hostujícího Coreyho Maggetteho.

Warriors prohrávali krátce před koncem třetí čtvrtiny jen o jediný bod, ale Maggette dostal po příliš vehementních protestech od rozhodčího Dereka Richardsona dvě technické chyby - a Thunder vyhráli koncovku čtvrtiny 16:5. Monta Ellis nastřílel za hosty 31 bodů, ale ztratil 9 míčů.

New York - Portland 93:84
Larry Hughes nastřílel 21 bodů, David Lee přidal 17 bodů a 10 doskoků a Knicks vyhráli poprvé v sezóně tři zápasy za sebou. Je to celkem už čtvrtá výhra Knicks za posledních 5 zápasů. Danilo Gallinari a Wilson Chandler nastříleli po 14 bodech.

Brandon Roy nastřílel za hosty 27 bodů, LaMarcus Aldridge přidal 19 bodů a 13 doskoků. Portlandu chybějí čtyři hráči ze základní rotace - zranění Oden, Outlaw, Fernandez a Batum.