Michaela Uhrová (v bílém) z Trutnova, ilustrační fotografie

Michaela Uhrová (v bílém) z Trutnova, ilustrační fotografie | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Basketbalistky Nymburka jsou dál vítězné, ustály i souboj s Trutnovem

• 0
Basketbalistky Nymburku zvládly i třináctý ligový zápas v sezoně a po vítězství 66:61 nad Trutnovem půjdou do lednového šlágru s USK Praha s čistým štítem. S obhájkyněmi titulu Středočešky v první polovině základní části nehrály, protože euroligový tým nastupuje v domácí nejvyšší soutěži jen do zápasů na palubovkách soupeřů. Duel neporažených celků o vedení v tabulce je naplánován na 9. ledna.

S Trutnovem měl Nymburk tentokrát více práce než v prvním vzájemném utkání, které Středočešky v září na soupeřově palubovce vyhrály 83:51. Favorit po prvním poločase prohrával o 12 bodů, ještě do posledního hracího období vstupoval s čtyřbodovým mankem a až v poslední minutě si zajistil vítězství.

Trutnovu v minulém kole ukončil sedmizápasovou vítěznou šňůru USK a nyní po druhé porážce za sebou klesly Východočešky na šesté místo za Valosun Brno a Hradec Králové, s kterými mají shodnou bilanci, ale horší skóre.

Brňanky porazily 78:58 VŠ Praha a připsaly si páté vítězství v řadě. Hradecké Lvice deklasovaly 80:38 Žabiny. Někdejší brněnský vládce soutěže si připsal negativní klubový rekord v počtu nastřílených bodů a jen o jeden nedosáhl na minimum této sezony, které drží VŠ Praha. Hostující tým dal za posledních 13 minut jen pět bodů, závěrečnou čtvrtinu prohrál 4:32.

Vyrovnaným střeleckým rekordem sezony 34 bodů pomohla Julia Reisingerová basketbalistkám Karlových Varů k vítězství nad Slavií Praha 82:78. Teprve sedmnáctiletá pivotka zopakovala vlastní maximum z říjnového duelu proti Strakonicím a svému týmu pomohla na sedmé místo tabulky.

První vítězství v sezoně dnes vybojovaly hráčky posledních Strakonic. V závěrečném utkání před vánoční přestávkou porazily na domácím hřišti předposlední Ostravu 80:43.