Momentka z utkání Svitavy - Nymburk.

Momentka z utkání Svitavy - Nymburk. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Basketbalisté Svitav trápili Nymburk, prohráli až v prodloužení

• 1
Blízko první porážce v domácí soutěži v sezoně se ocitli basketbalisté Nymburku ve Svitavách. Desátý tým tabulky trápil mnohonásobné české šampiony a nakonec v dohrávce 11. kola prohrál po prodloužení 88:93.

Svěřenci trenéra Lubomíra Růžičky začali proti favoritovi dobře, v první čtvrtině vedli až o osm bodů a mírný náskok drželi ještě po půli. Potom Nymburk zabral a utkání otočil, ale koncovka byla znovu dramatická.

Domácí 36 vteřin před koncem uskočili na 79:78, vzápětí prohrávali a prodloužení po výsledku 82:82 vybojovali zásluhou trestných hodů Peterky. Hosté definitivně zlomili Svitavy až v nastaveném čase a uhájili ligovou neporazitelnost.

Basketbalová Mattoni liga mužů

Dohrávka 11. kola:

Svitavy - Nymburk 88:93 po prodl. (19:13, 40:38, 56:60, 82:82)
Nejvíce bodů:
Macela 20, Teplý 16, Jelínek 15, Peterka a Kornowski po 10 - Palyza 21, Mahalbašič 19, Rančík 13, Welsch 12, Hruban 10. Rozhodčí: Vyklický, Kurz, Baloun. Fauly: 24:21. Trestné hody: 15/12 - 23/16. Trojky: 12:9.