Ladislav Sokolovský byl proti Zadaru druhým nejlepším střelcem Nymburka - ilustrační foto. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Basketbalisté Nymburka v Jadranské lize jednoznačně přehráli Zadar

• 0
Basketbalisté Nymburka v 17. kole Jadranské ligy doma jasně přehráli Zadar 91:70 a připsali si osmou výhru, která je drží ve středu tabulky. Chorvatský klub podvanácté prohrál a je předposlední. Druhé utkání po zranění odehrál i klíčový hráč Petr Benda, který se již rozehrává a zaznamenal devět bodů.

Nymburk se opíral především o Pavla Pumprlu hrajícího ve výborné formě, nastřílel 21 bodů a dvacetibodovou hranici pokořil podruhé v sezoně. Za celý zápas minul jen tři střely z pole.

Domácí si vypracovali náskok ve druhé čtvrtině, ve které soupeři utekli na 12 bodů a postupně odstup od Zadaru ještě zvyšovali.

Trenér Ronen Ginzburg si mohl dovolit dát větší prostor náhradníkům. Rozehrávač Pavel Slezák poprvé v Jadranské lize odehrál přes dvacet minut, což využil k tomu, aby nastřílel 11 bodů.

Nymburk může těšit, že Zadaru vrátil porážku z jeho hřiště a zároveň ušetřil důležité síly. Už v úterý čeká na českého mistra duel Eurocupu na půdě Estudiantes Madrid.

jadranská liga - 17. kolo

ČEZ Nymburk - KK Zadar 91:70 (15:14, 42:30, 67:46)
Nejvíce bodů:
Pumprla 21, Sokolovský 16, Simmons 12, Slezák 11 - Car 16, Mason 13, Vladovič 11. Fauly: 21:20. Trestné hody: 15/12 - 17/12. Trojky: 5:4.

Další zápasy:
Croatia Záhřeb - Krka Novo Mesto 104:82
Olimpija Lublaň - Cibona Záhřeb 75:84
Cedevita Záhřeb - Partizan Bělehrad 88:84 (za hosty Veselý 7 bodů, 4 doskoky, 2 asistence, 5 faulů)
Radnički Kragujevac - Budučnost Podgorica 75:68
Široki Brijeg - Hemofarm Vršac 84:90Crvena Zvezda Bělehrad - Igokea Aleksandrovac 72:81.