Plzeňský rozehrávač Štěpán Vrubl obchází ústecké Jiřího Holandu (uprostřed) a Jaromíra Fohlera. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

Basketbalisté Nymburka dál drží pětiletou neporazitelnost s Ostravou

• 0
Basketbalisté Nymburka zdolali v předehrávce posledního kola základní části NBL Ostravu na její palubovce 90:82. Dál tak drží neporazitelnost s týmem Nové Hutí, která se datuje už od května 2007.

Nymburk šetřil opory, a tak tým táhli hlavně čeští hráči. Po úvodní vyrovnané čtvrtině začali hosté postupně soupeři unikat a do závěrečné čtvrtiny šli s náskokem 14 bodů. Pak sice Ostrava zápas zdramatizovala, ale Nymburk si pětadvacátou výhru z 26 utkání v soutěži vzít nenechal.

Ostravu, které by ani výhra nepomohla k posunu na šestou příčku znamenající přímou účast ve čtvrtfinále play off, střelecky táhl Luettgerodt s 25 body. Za Nymburk zaznamenali 16 bodů Benda a 14 bodů Palyza, který přišel do týmu osminásobného ligového šampiona v létě právě z Ostravy.

Ostrava - Nymburk 82:90 (28:28, 44:53, 66:80)
Nejvíce bodů:
Luettgerodt 25, Wright 17, Gniadek 13 - Benda 16, Palyza 14, Pumprla 13. Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Kapaňa. Trestné hody: 22/19 - 21/18. Fauly: 15:18. Trojky: 7:6. Diváci: 1200.