Český diskař Libor Malina, již jistý účastník mistrovství Evropy v Mnichově, obsadil na Memoriálu Janusze Kusocinského ve Varšavě třetí místo za výkon 60,99 metru. Nedařilo se Pavlu Sedláčkovi, který v soutěži kladivářů předvedl výkon 75,36 metru a obsadil pátou pozici. Za svazovým limitem pro ME zaostal o 2,64 metru.
Dálkařka Lucie Komrsková skončila na skokanském mítinku v německém městě Bad Langensalza šesté místo za výkon 625 centimetrů. Závod vyhrála Maďarka Tünde Vasziová, jíž rozhodčí naměřili skok dlouhý 670 centimetrů.
VARŠAVA (Polsko, Memoriál Janusze Kusocinského)
Muži - disk: 1. Žitňanský (SR) 61,65, 2. Kövagó (Maď.) 61,18, 3. Malina (ČR) 60,99 kladivo: 1. Palyszko (Pol.) 78,98, 2. Ziólkowski (Pol.) 77,75, 3. Charfreitag (SR) 77,46, 4. Kondratowicz (Pol.) 76,29, 5. Sedláček (ČR) 75,36, 6. Miloslav Konopka (SR) 72,49.
Ženy - kladivo: 1. Skolimowská (Pol.) 68,64, 2. Pogroszewská (Pol.) 65,98, 3. Danišová (SR) 64,69.
BAD LANGENSALZA (Německo, dálkařský mítink)
Muži - 1. R. Fernández (Šp.) 804, 2. Bigdeli 802, 3. Moudrik (Mar.) 801.
Ženy - 1. Vasziová (Maď.) 670, 2. Kappelová 665, 3. Schulteová 664,...6. Komrsková (ČR) 625.
PIERRE BÉNITE (Francie, skokanský mítink)
Muži - výška: 1. Gabella 224, tyč: 1. Galfione 563, dálka: 1. Sdiri 823 (+0,4).
Ženy - dálka: 1. Nicolauová (Rum.) 647.
DREUX (Francie, mezinárodní mítink)
Muži - 100 m (-1,0): 1. Settle (USA) 10,44, 200 m (-0,4): 1. Batangdon (Kam.) 20,69, 2. Settle (USA) 20,73, 5000 m: 1. J. Kiptoo (Keňa) 13:48,07, 3000 m přek.: 1. J. Kosgei (Keňa) 8:20,54, trojskok: 1. Avi (Izr.) 16,61, oštep: 1. Vojnov (Uzb.) 80,65.
Ženy - 400 m přek.: 1. Morandaisová 57,12, tyč: 1. Isinbajevová (Rus.) 460, 2. Poisonnierová 440, 3. Molnárová (Maď.) 440, 4. Boslaková 435.
RIVAS (Španělsko, mezinárodní mítink)
Muži - 200 m: 1. Echevarría (Kuba) 20,84, 400 m: 1. Garzón (Kuba) 45,81, 110 m přek.: 1. A. García (Kuba) 13,33, dálka: 1. Moudrik (Mar.) 805 (+1,3), trojskok: 1. Quesada (Kuba) 17,42 (+1,8), koule: 1. Martínez 21,12, 2. Olsen (Dán.) 20,15.
Ženy - 100 m přek.: 1. Tejadová (Kuba) 12,96, koule: 1. Cumbová (Kuba) 18,65.
AUNAY SUR ODON (Francie)
Ženy - kladivo: 1. Montebrunová 72,54 - nár. rekord.
CACERES (Španělsko, překážkářské utkání Španělsko-Portugalsko)
Muži - 400 m přek.: 1. C. Silva (Portug.) 49,91.
Ženy - 400 m přek.: 1. Tavaresová (Portug.) 56,25.
HOUSTON (USA, mítink)
Muži - 100 m (-0,2): 1. Patton 10,18, 200 m: 1. Armstrong 20,76.
Ženy - 400 m přek.: 1. Haughtonová (Jam.) 56,30.
MANCHESTER (Velká Británie, 1. den kvalifikace na Hry Commonwealthu)
Muži - 100 m: 1. Chambers 10,03, 2. Lewis-Francis 10,07, 3. Lambert 10,28, 4. Gardener 10,31 (10,23 v rozb.), 5. D. Campbell 10,43, 10 000 m: 1. Denmark 28:43,42, 110 m přek:: 1. Greaves 13,73, výška: 1. Challenger 224, tyč: 1. Čisťjakov (Austr.) 560, trojskok: 1. Shalders 16,41, kladivo: 1. M. Jones 72,16, oštep: 1. Neiland 80,05 (Backley pro zranění nestartoval), 400 m přek. v rozběhu diskv. hlavní favorit Rawlinson (původně skončil první za 50,23).
Ženy - 100 m: 1. Fergusonová (Bah.) 11,25, 400 m, rozběhy: 1. Mutolová (Moz.) 52,54, 100 m přek.: 1. Allahgreenová 13,07, 5000 m: 1. Berryová 15:32,32, trojskok: 1. Hansenová 14,03, oštep: 1. Morganová 63,03 - nár. rekord.
ŽENEVA (Švýcarsko, mezinárodní mítink)
Muži - výška: 1. Dmitrik (Rus.) 226, 2. Hon (ČR) 220, kladivo: 1. Suter 72,88, 2. Melich (ČR) 70,82, oštěp: 1. Kloeck (Bel.) 78,34,...3. Pejřimovský (ČR) 71,15.
Ženy - 4x100 m: 1. Francie 43,99,...3. Česko 45,33.
TRIKALA (Řecko, 1. den národního mistrovství)
Muži - 100 m (+0,4): 1. Gavelas 10,21, 2. Theodoridis 10,29, 400 m: 1. Dimotsios 46,16, 110 m přek. (-0,1): 1. Pietris 13,63, trojskok: 1. Zalagitis 17,09, oštěp: 1. Polymerou 76,76. Ženy - 100 m (+0,3): 1. Thanouová 11,19, 400 m: 1. Goudenoudiová 51,81 - nár. rekord, 1500 m: 1. Tsirbová 4:10,45, 100 m přek. (+0,9) : 1. Tambakiová 13,10, 3000 m přek.: 1. Bikakiová 10:32,37 - nár. rekord, trojskok: 1. Devetziová 13,84, kladivo: 1. Papageorgiouová 65,83 - vyr. nár. rekord.
BORGHOLZHAUSEN (Německo, silníční běh na 8,045 km)
Muži - 1. Chimusasa (Zimb.) 22:34, 2. G. Kiplagat (Keňa) 22:37, 3. Kiplimo (Keňa) 22:39.
Ženy - 1. Wesselová 25:50, 2. Kiptoová (Keňa) 25:52, 3. Ptikanyová (Keňa) 26:34.
RIEDERICH (Německo, mítink)
Muži - 100 m a 200 m: 1. Kochan 10,33 a 20,84.
REGENSBURG (Německo, mítink)
Ženy - 800 m: 1. Gesellová 2:03,94, kladivo: 1.Bunjesová 65,05.
MANNHEIM (Německo, mítink)
Muži - 400 m: 1. Swillims 46,41.
Juniorky - 100 m přek. (-0,9): 1. Kleinová 13,53, tyč: 1. Kühnertová (84) 441 - třetí místo v historických juniorských tabulkách, 2. Spiegelburgová (86) 420, dálka: 1. Grauelová (85) 639.