Halové mistrovství Evropy v atletice v Toruni, 2. den

Dopolední průběh komentuje Petr Procházka, večerní Vojtěch Jurák.

Ve výšce v tuto chvíli zbývají tři sedmibojaři. Bělorus Andraloits, Němec Bechmann i Španěl Ureňa zatím zvládli výšku 2,07 metrů.

Jak to vypadá v dálkařském sektoru? Atletky mají v tuto chvíli za sebou tři pokusy, nejlepší je zatím Němka Mihambová s výkonem 6,88 metrů.

Přehled výsledků

Nejrychlejší byl nakonec Španěl Husillos, který se tak stal halovým mistrem Evropy. Závěrečné metry však nabídly napínavou podívanou.

Medailové pořadí:
1. Husillos (Španělsko) – 46,22
2. van Diepen (Nizozemsko) – 46,25
3. Bonevacia (Nizozemsko) – 46,30

Startuje finále mužů v běhu na 400 metrů.

Mezitím ve svých soutěžích pokračují sedmibojaři, tyčkařky a dálkařky. Brzy začne také finále mužské čtyřstovky.

Halovou mistryní Evropy v běhu na 1500 metrů se stala Vanderelstová. Belgičanka si ke zlatu pomohla skvělým finišem, na který žádná ze soupeřek nedokázala zareagovat.

1. Vanderelstová (Belgie) – 4:18,44
2. Kleinová (Německo) – 4:20,07
3. Pérezová (Španělsko) – 4:20,39

Původně skončila na druhé pozici Britka Archerová, ta byla však diskvalifikována.

V Toruni se bude poprvé dnes večer běžet o medaile. Blíží se start finálového běhu žen na 1500 metrů.

Nejúspěšnější sedmibojaři nyní bojují s výškou 2,01 metrů. Hned na první pokus se s touto metou vypořádali Bělorus Andraloits, Španěl Ureňa a Pešic z Černé hory.

Do finále mužské osmistovky postupují Francouz Bosse (1:47,86) a Polák Kszczot (1:47,98).

Blíží se start třetího semifinále mužů v běhu na 800 metrů. Začínat také bude finále ženské dálky.

Ve finále tyčkařek se poprvé představila Britka Bradshawová, která hned prvním pokusem zvládla výšku 4,55 metrů. Soutěž už naopak skončila pro Ukrajinku Kylypkovou a Švédku Meijerovou, které nezdolaly metu 4,45 metrů.

Druhé semifinále zvládl nejlépe Polák Borkowski (1:45,79), a to dokonce v osobním rekordu. Do finále spolu s ním postoupil Brit Webb (1:45,99).

Za okamžik bude startovat druhé semifinále mužské osmistovky.

První semifinále nabídlo velmi dramatický finiš. Nejrychlejší byl nakonec Bosňan Tuka (1:47,55), o pouhou setinu za ním doběhl Polák Dobek (1:47,56).

Nyní startuje první semifinále mužů v běhu na 800 metrů.

Třetí semifinále opanovala Polka Cichocká (2:03,18), druhá doběhla Britka Bakerová (2:03,29). Ve finále tak bude mít trojí zastoupení Velká Británie, domácí Polsko bude mít zastoupení dvojí.

Startuje poslední semifinále žen v běhu na 800 metrů. Kdo doplní čtveřici dosavadních finalistek?

Tyčkařka Bradshawová z Velké Británie zatím jako jediná ve finále neskákala. Favoritka se rozhodla první tři výšky vynechat.

Dalšími finalistkami v běhu na 800 metrů jsou Polka Jóžwiková (2:03,15) a Britka Boffeyová (2:03,34).

Za okamžik přijde na řadu druhé semifinále v běhu žen na 800 metrů, atletky už se připravují ke startu.