Korunní princ miluje dívku s pochybnou minulostí

  17:37aktualizováno  17:37
- Norský korunní princ přiznal vztah k dívce s pohnutou minulostí. Jmenuje se Mette-Marit Tjessemová Höibyová, je svobodná matka, její bývalý partner byl souzen za obchodování s drogami - a může to být příští norská královna. Milostný vztah s touto mladou ženou s pohnutou minulostí totiž v rozhovoru pro televizi NRK veřejně přiznal norský korunní princ Haakon, oznámila dnes agentura Reuters.

"Ano, mám přítelkyni, jmenuje se Mette-Marit," řekl šestadvacetiletý následník norského trůnu, dosud proslulý tím, že nikdy neodhaluje své soukromí. O své lásce ke stejně staré bývalé číšnici se prý rozhodl promluvit z obrazovky v době velké sledovanosti jen proto, aby učinil konec šířícím se pověstem.

Princ Haakon v rozhovoru pro NRK přiznal, že bývalý partner jeho vyvolené a otec jejího tříletého syna byl zapleten do obchodů s drogami a ona sama byla počátkem 90. let stoupenkyní hnutí "house music" v Oslu, spojeného s konzumací drog. "Mette byla svého času aktivní účastnicí této scény," přiznal syn krále Haralda V. a královny Sonji. "Je jasné, že dnes je situace úplně jiná," dodal.     

Interview korunního prince bylo shledáno dostatečně významným na to, aby o něm byl premiér Jens Stoltenberg informován ještě před odvysíláním. Ten ho nato komentoval slovy: "Korunní princ říká, že jeho vztah je jeho soukromou věcí. Souhlasím."
Poté, co uvedl záležitost na pravou míru, princ Haakon požádal sdělovací prostředky, aby jeho lásku nechaly napříště na pokoji. "Potřebujeme čas k rozvíjení svého vztahu a vzájemné lásky. Nejde o veřejné téma, jako kdyby už byl náš vztah prohlášen za oficiální," dodal.

Podle zpráv norských médií už princ a jeho láska žijí i s tříletým Mariusem společně v Haakonově bytě v centru Osla. Haakonův otec král Harald řekl v ojedinělém rozhovoru pro agenturu Reuters loni v říjnu, že nechá svého syna i jeho sestru Märthu Louisu, aby si rozhodli o svém životě sami. "Musejí si zvolit vlastní cestu, vlastního partnera," řekl král, který sám v roce 1968 vyvolal rozruch na norské scéně, když porušil královskou tradici a oženil se s neurozenou nevěstou.

Autor:

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Řepka jde za mříže. Soud mu změnil dvě podmínky na devět měsíců vězení

Tomáš Řepka

Tomáš Řepka (45) si podle úterního rozhodnutí pražského soudu odpyká devět měsíců ve věznici s ostrahou. Za řízení auta...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Připadá mi, že pěstujeme kult ošklivosti, říká Jaromír Hanzlík

Jaromír Hanzlík

V sedmdesáti letech si vyzkoušel novou disciplínu. Přesycen kriminálkami napsal scénář k romantické komedii Léto s...

Další z rubriky

Ondřej byl děcko, dospěl až před šedesátkou, říká Šoralová o Soukupovi

Lucia Soukupová

V žilách Lucie Šoralové (42) koluje krev slovenská, maďarská, židovská a turecká. Etnický mix je slyšet v jejím hlase,...

Laďa Kerndl skončil v nemocnici. Dceru za ním zatím nepustili

Laďa Kerndl

Zpěváka Laďu Kerndla (73) musela v úterý převézt záchranka do nemocnice v Blansku. Podle Blesku byl jazzman ve vážném...

Srbská premiérka má syna. Porodila ho její lesbická partnerka

Srbská premiérka Ana Brnabičová (vlevo) a její partnerka Milica Djurdjičová

Srbská premiérka Ana Brnabičová (43) se stala matkou. Ve čtvrtek porodila syna její partnerka Milica Djurdjičová....

Najdete na iDNES.cz