O očkování dítěte musí rozhodnout rodiče spolu s lékaři, míní Bielová

  13:01aktualizováno  13:01
Jessica Bielová (37) se přidala ke své herecké kolegyni Jenny McCarthyové (46) a stejně jako ona se snaží bojovat proti povinnému očkování dětí. Manželka zpěváka Justina Timberlakea (38) nenechala podle amerických médií přeočkovat ani svého již čtyřletého syna Silase.

Jessica Bielová a Justin Timberlake na cenách Emmy (Los Angeles, 17. září 2018) | foto: AP

Robert F. Kennedy ml. (65) sdílel ve středu na Instagramu sérii fotografií, na kterých je po boku Jessicy Bielové. „Jessica Bielová je velmi dobře informovaná žena. Co se týká vakcín, podporuje svobodné rozhodování každého rodiče,“ řekl následně známý aktivista webu The Daily Beast.

Fotogalerie

Poté, co si velká část veřejnosti vyložila tento výrok v tom smyslu, že je Bielová proti vakcinaci, snesla se na herečku vlna kritiky. Ta se proto následně rozhodla v příspěvku na svém instagramovém profilu vše upřesnit. 

„Nejsem proti očkování jako takovému. Očkování dětí podporuji stejně tak jako svobodné rozhodování všech rodičů. Právě ti musí společně se svými rodinnými lékaři rozhodnout, zda je to či ono očkování pro jejich dítě opravdu vhodné. Doporučuji všem, aby si o tomto tématu zjistili něco víc,“ napsala Bielová.

O tom, že by byla proti očkování dětí, Jessica Bielová nikdy veřejně nehovořila. Magazín InTouch však již v roce 2015 uvedl, že herečka odmítla nechat přeočkovat proti spalničkám svého syna Silase, kterého má se zpěvákem Justinem Timberlakem. Jediným preventivním opatřením proti této nemoci je přitom právě očkování.

Hlasitým odpůrcem povinného očkování dětí je například herec Jim Carrey (57). Ten napadl před lety tehdejšího kalifornského guvernéra Jerryho Browna poté, co hlava tohoto amerického státu podepsala zákon nařizující povinné očkování všem dětem školního věku. „Kalifornský guvernér řekl ano otravám dalších dětí. Tento korporátní fašismus musí přestat. Tvrdí, že rtuť v rybách je velmi nebezpečná, ale nutí naše děti, aby jim píchali rtuť ve vakcínách obsahujících thiomersal. Dává to smysl? Nejsem proti všem vakcínám. Jsem proti rtuti a thiomersalu!,“ napsal tehdy Carrey na Twitteru. 

Herečka Jenny McCarthyová, se kterou Jim Carrey několik let žil, je přesvědčena, že právě po povinném přeočkování začal její syn trpět poruchou autistického spektra.

12.června 2019 v 03:27, příspěvek archivován: 13.června 2019 v 15:00

Stejně to vidí i herec Robert De Niro (75). Ten v roce 2016 prohlásil, že jeho rodina je přesvědčena o tom, že právě vakcína vyvolala u jeho syna Elliota autismus. „Vakcíny jsou pro určité lidi, kteří jsou citliví, velmi nebezpečné,“ řekl tehdy De Niro v rozhovoru pro televizní pořad NBC s názvem Today. „Nikdo o tom nechce otevřeně mluvit. Bude tu však spousta dalších lidí, kteří přijdou a řeknou, že se jim v podstatě během noci po očkování dítě naprosto změnilo, věřte mi,“ dodal herec.

Odpůrci očkování často poukazují mimo jiné také na to, že následně není možnost vymoci odškodnění za případnou prokázanou újmu dítěte způsobenou právě přeočkováním.

ANKETA: Jaký máte názor na povinné očkování dětí proti nemocem, jako jsou například spalničky?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 20. června 2019. Anketa je uzavřena.

Jsem pro povinné očkování dětí 775
Jsem proti povinnému očkování dětí 300
Autor:

Nejčtenější

Sharon Stone: Po mrtvici na mě všichni zapomněli, přišla jsem o vše

Sharon Stone (Cannes, 20. května 2014)

Sharon Stone (61) cítí velkou křivdu, se kterou se rozhodla vypořádat v rozhovoru pro magazín Variety. Herečka tvrdí,...

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Večírky si neužívám, mám radši klid a na sobě tepláky, říká Alice Bendová

Herečka a moderátorka Alice Bendová

Zatímco na obrazovce na jaře řádila s Martinem Dejdarem jako Jarmila v seriálu Kameňák, před kamerou v té době už Alice...

Když bude nedostatek nabídek, napíšu si něco sám, říká Polívka

Bolek Polívka vyjde v sobotu na Hudební scénu Městského divadla Brno v titulní...

Herec Boleslav Polívka oslaví 31. července 70. narozeniny. Ať už jsou velké, anebo komorní, oslavy spojené s kulatými...

Princ George slaví šesté narozeniny. Pyšní rodiče ukázali nové portréty

Princ George slaví šesté narozeniny (21. července 2019).

Stejně jako každý rok zveřejnili pyšní rodiče vévoda a vévodkyně z Cambridge při příležitosti narozenin prince George...

Advantage Consulting, s.r.o.
LAKÝRNÍK VE STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 21 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz