Rozvod kvůli milence? Bezosova manželka může získat miliardy

  13:10aktualizováno  13:10
Ze spisovatelky MacKenzie Bezosové (48) bude po rozvodu se zakladatelem a generálním ředitelem internetového obchodu Amazon Jeffem Bezosem (55) pravděpodobně jedna z nejbohatších žen světa. Americká média spekulují o tom, že důvodem rozchodu je Bezosova milenka, moderátorka Lauren Sanchezová (49).

Jeff Bezos a jeho manželka MacKenzie Bezosová (Beverly Hills, 26. února 2017) | foto: Reuters

Na předávání filmových cen Zlaté glóby zakladatel Amazonu a momentálně nejbohatší člověk na světě Jeff Bezos vyrazil počátkem ledna v doprovodu své nové přítelkyně, moderátorky Lauren Sanchezové. S tou se Bezos zná již roky z rodného Seattlu. Oficiálně však udržují vztah až posledních osm měsíců. 

Fotogalerie

Sanchezová je vdaná za hollywoodského agenta Patricka Whitesella (53), se kterým se nyní po třinácti letech rozvádí. O společném románku Bezose a Sanchezové se spekulovalo již před mnoha lety, kdy byli společně několikrát vyfoceni paparazzi fotografy.

Bezos s manželkou MacKenzie oznámili rozvod ve středu 9. ledna na Twitteru, kde zveřejnili společné prohlášení. „Měli jsme jako sezdaný pár skvělý společný život a vidíme před sebou skvělou budoucnost jako rodiče, přátelé a partneři v podnicích a projektech,“ napsali manželé. Mají společně čtyři děti, tři syny a adoptovanou dceru. Loni založili fond na podporu rodin bez domova a výstavbu školek v chudých komunitách, píše server BBC.

S manželkou MacKenzie se Bezos seznámil ještě před založením Amazonu. Dcera finančního poradce vyrůstala v San Francisku. V roce 1992 vystudovala stejně jako Bezos Princetonskou univerzitu. Později ve stejném roce se přestěhovala do New Yorku, kde při pohovoru ve firmě D. E. Shaw poznala svého budoucího manžela.

„Měli jsme kanceláře vedle sebe a já jsem celé dny poslouchala jeho úžasný smích. Jak by se do něj člověk nemohl zamilovat?,“ zavzpomínala Bezosová v roce 2013 v rozhovoru pro magazín Vogue.

MacKenzie, tehdy ještě Tuttleová, udělala o pár týdnů později první krok a odhodlala se pozvat Bezose na oběd. Po třech měsících následného chození se zasnoubili a za další tři měsíce byla svatba. Psal se rok 1993 a MacKenzie bylo pouhých třiadvacet let, Bezosovi devětadvacet. První dítě se Bezosovým narodilo sedm let po svatbě v roce 2000.

Šéf Amazonu Jeff Bezos na archivním snímku

Šéf Amazonu Jeff Bezos na archivním snímku

„Řekl jsem MacKenzie, že chci odejít z práce a zkusit rozjet vlastní firmu. Netušil jsem vůbec, co se stane a spíš jsem počítal s tím, že to nevyjde,“ přiznal Bezos v roce 2010 v jednom z rozhovorů.

Internetový obchod Amazon založil Bezos rok po svatbě v 1994. Manželé se přestěhovali z New Yorku do Seattlu a Jeff připravil byznys plán pro své internetové knihkupectví, které mělo rozesílat knihy zákazníkům do celého světa. Firma začala fungovat ještě to léto přímo z garáže Bezosových.

Loni v dubnu Bezos uvedl, že manželčina podpora sehrála při založení podniku významnou roli. Upozornil rovněž, že jeho žena v prvním roce vedla účetnictví firmy a byla tak jedním z prvních zaměstnanců Amazonu.

Jeff Bezos s manželkou MacKenzie (10. 7. 2013, Sun Valley, Idaho)

Jeff Bezos s manželkou MacKenzie (10. 7. 2013, Sun Valley, Idaho)

Manželé Bezosovi na premiéře filmu Loupež po Italsku (2003)

Manželé Bezosovi na premiéře filmu Loupež po Italsku (2003)

„Myslím, že neexistuje lepší pocit, než sledovat svého milovaného partnera na dobrodružné cestě za vysněným úspěchem,“ řekla kdysi MacKenzie Bezosová v rozhovoru pro televizi CBS. 

„Moje žena je vynalézavá, nebojí se používat mozek a navíc je sexy. Měl jsem navíc to štěstí, že jsem viděl její životopis předtím, než jsme se poznali osobně. Takže jsem moc dobře věděl, do čeho jdu,“ odpověděl Bezos v roce 2013 v rozhovoru pro Vogue na dotaz, čím ho jeho budoucí žena při seznámení nejvíce přitahovala.

Kromě Amazonu je Bezos rovněž zakladatelem raketové společnosti Blue Origin, která podniká v oblasti vesmírné turistiky a vynášení nákladu na oběžnou dráhu. Zároveň je majitelem amerického listu The Washington Post. 

Velkou láskou MacKenzie Bezosové je psaní. V době studia na vysoké škole byla asistentkou spisovatelky Toni Morrisonové. V současnosti se vydala na vlastní spisovatelskou kariéru. Je autorkou knih The Testing of Luther Albright a Traps.

Autor:

Nejčtenější

Hra na kanadskou rodinu skončila, napsal Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Tomáš Plekanec (36) se vyjádřil k výsledku odvolacího řízení, které proběhlo v Kanadě. Soud nařídil, aby oba nezletilí...

Jacksonova dcera reagovala na zprávy o podřezaných žílách fotkou z KFC

Paris Jacksonová (Los Angeles, 6. března 2018)

Svět obletěla zpráva, že dcera zpěváka Michaela Jacksona (†51), Paris Jacksonová (20) se pokusila o sebevraždu. Dívka...

Youtuberka Třešničková ukázala poprvé od nehody své popálené ruce

Kristýna „Týnuš“ Třešničková (1. května 2017)

Youtuberka Kristýna Třešničková (23) utrpěla v září minulého roku na dovolené v Istanbulu závažné popáleniny. Při...

Lucie Vondráčková se syny se musí vrátit zpět do Česka, rozhodl soud

Lucie Vondráčková se syny Adamem Plekancem a Matyášem Plekancem (9. 8. 2018,...

Kanadský odvolací soud rozhodl v návratovém řízení zahájeném na návrh Tomáše Plekance (36) podle Haagské úmluvy o...

S otci obou mých dětí jsme dokázali najít společnou řeč, říká Borhyová

Lucie Borhyová na 27. ročníku finále modelingové soutěže Schwarzkopf Elite...

Lucie Borhyová (40) byla třikrát požádána o ruku, ke svatbě však nakonec nikdy nedošlo. V rozhovoru na Rádiu Impuls...

Další z rubriky

Baví mě díky rolím objevovat moje jiné já, říká Klára Melíšková

Herečka Klára Melíšková

Klára Melíšková (47) je jednou z hvězd seriálu Zkáza Dejvického divadla. Herečka přiznala, že bylo docela těžké hrát...

Conchita Wurst je k nepoznání. Vousatá zpěvačka změnila image

Conchita Wurst (19. března 2019)

Rakouská zpěvačka Conchita Wurst (30) radikálně změnila image. Ženské šaty, dlouhé tmavé vlasy a umělé řasy jsou...

Moderátor Honza Musil bude hostem pořadu Rozstřel

Honza Musil

Honza Musil (51) utrpěl loni závažné zranění páteře. I když nebylo několik týdnů jasné, zda se vůbec ještě někdy...

Najdete na iDNES.cz