I v dnešní době řešíme, jakou má kdo barvu, říká vítězka soutěže The Voice

  13:01aktualizováno  13:01
Annamaria d’Almeida (28), zpěvačka s africkou krví, vyhrála soutěž The Voice Česko Slovensko. Ze svého úspěchu má radost, zároveň se však diví mnohým reakcím. Některým lidem prý připadá příliš tmavá, jiným příliš velká, svěřila se v rozhovoru pro Magazín DNES.

Annamaria d’Almeida (2019) | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Vítězka soutěže o nejlepší hlas v Česku a na Slovensku a matka tříleté dcery Annamaria d’Almeida se sice raduje z vítězství, zároveň se však diví. Čte o sobě pozoruhodné věci. Podle některých lidí je málo typicky česká.

„Diskuse na internetu jsem si po soutěži zakázala číst. Stejně jsem si je zakázala číst před porodem. Přesto jsem je pokaždé četla. Takže vím, co se psalo. Lidi psali, že jde o soutěž českých a slovenských zpěváků, tudíž jsem ji neměla vyhrát já. K tomu můžu říct jenom to, že jsem zároveň Češka a zároveň Slovenka, takže co do občanství je to v pořádku,“ říká Annamaria d’Almeida. 

„Někdo psal, že šlo o nějaké protlačování a já vyhrála, aby se snad ukázalo, že jsme multikulturní národ nebo tak nějak. To mi přijde dost k smíchu. Takže vztah mých rodičů byl nějaký multikulturní projekt? Předem naplánovaný projekt? Zvláštní uvažování,“ dodává. 

Maminka zpěvačky pochází ze Slovenska, tatínek z Beninu. Poznali se, když v Praze studovali vysokou školu, a začali spolu žít. „Já i můj bratr jsme se narodili na Slovensku. Jsem tedy slovenské národnosti, ale občanství mám české i slovenské. Teď žijeme všichni v Praze, ale tatínek hodně cestuje. Je obchodník, podnikatel. Manžel je Čech. Pražák jak Brno,“ říká zpěvačka v rozhovoru pro Magazín DNES.

Fotogalerie

Slovo černoška prý nevnímá jako urážku. Není prý ten typ, který by vymazával slova z knížek a snažil se tvořit nové výrazy. 

„Ne že bych na tyto věci byla cimprlich, ale prostě mi přijde legrační, jak lidi pořád komentují, že každý vypadáme jinak. Říkám si, že i když žijeme v jednadvacátém století a umíme vyfotit ve vesmíru černou díru, některé věci se nemění. Pořád řešíme, jak kdo vypadá, jakou má barvu. Přitom jsme všichni jeden živočišný druh. Řešit, že někdo má více nebo méně pigmentu, mi přijde stejně směšné, jako kdybychom řešili, že někdo má hnědé nebo modré oči,“ říká zpěvačka. 

Bez ohledu na vítězství v soutěži vystupuje Annamaria d’Almeida stále se svou kapelou The Brownies. „Hrajeme na různých tematických i soukromých akcích a na trzích. Přece nepřestanu dělat to, co mám ráda, jenom proto, že jsem vyhrála nějakou soutěž. Jen bych k tomu časem ráda začala dělat i své další, autorské věci,“ dodává. 

VIDEO: Annamaria d´Almeida - Adele : When We Were Young | The Voice Česko Slovensko 2019: 

Nejčtenější

Sharon Stone: Po mrtvici na mě všichni zapomněli, přišla jsem o vše

Sharon Stone (Cannes, 20. května 2014)

Sharon Stone (61) cítí velkou křivdu, se kterou se rozhodla vypořádat v rozhovoru pro magazín Variety. Herečka tvrdí,...

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Sharon Stone: Po mrtvici na mě všichni zapomněli, přišla jsem o vše

Sharon Stone (Cannes, 20. května 2014)

Sharon Stone (61) cítí velkou křivdu, se kterou se rozhodla vypořádat v rozhovoru pro magazín Variety. Herečka tvrdí,...

Cítila jsem se jako vězeň, říká Mariah Carey o svém prvním manželství

Mariah Carey zanechala své otisky v betonu na nádvoří TCL Chinese Theatre (Los...

Mariah Carey (49) zavzpomínala na své manželství s hudebním magnátem Tommym Mottolou (70). „V době svatby jsem byla v...

Změny ve výuce na českých školách jsou pomalé a nesystémové, říká Kovy

Karel Kovář alias Kovy

Youtuber Karel Kovář (22) známý jako Kovy se snaží své sledující nejen bavit, ale v mnoha směrech také vzdělávat a...

Advantage Consulting, s.r.o.
ASISTENTKA ŘEDITELE

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz