Zubní poradna MUDr. Kopeckého

Kvalita zubní péče
Dobrý den pane doktore. Ráda bych se zeptala,zda je někde stanoveno u kterých stomatologických zákroků se podává či nepodává lokální anestezie. Jinými slovy - vrtání zubu mně vždy moc bolí,zubařka se mi vždy velice diví,že prý se to dá vydržet.Jedenkrát mi již vrtla do tváře,když jsem příšernou bolestí ucukla.Anestezii, kterou mi s pohrdáním dává a kterou si samozřejmě platím, mi však téměř nezabírá.Když čtu, že lze ub umrtvit tak, že není cítit žádná bolest, ptám se je to vůbec možné. Co byste mi v této situaci doporučil?
Dáša
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, stanoveno to přesně nikde není. Doporučil bych Vám změnit zubního lékaře.
Kvalita zubní péče
Dobrý den pane doktore, před asi 3 měsící jsem vyhledala svého zubního lékaře, pro bolestivost dolní šestky, bolest střílela až k uchu a zub byl velmi citlivý na změnu teploty. Pan doktor řekl, že to bude obnaženým krčkem a doporučil pastu Elmex a mezizubní kartáčky (vše jsem ale v té době již používala). Bolest trochu polevila, ale znovu zesílila, takže jsem za necelý měsíc přišla do ordinace znovu. To už jsem měla evidentní otok na dásni a z dásně pod stoličkou vytékal hnis, pan doktor doporučil "občas propíchnout a pastu a ústní vodu corsodyl". Já jsem mu ale řekla, že bych vše chtěla řešit "komplexněji", takže si mne objednal zase za měsíc. Ve finále jsem zjistila, že kvůli rozsáhlému zánětu zub odumřel a je nutné zaplnit kanálky atd. Můj dotaz je, zda je možné hovořit o zanedbání péče o zub ze strany lékaře? Neměl provést alespoň RTG atd.? Mockrát Vám děkuji za odpověď.
Kaja
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, situaci ve Vašich ústech neznám, opravdu to nelze na dálku hodnotit. RTG je samozřejmě standartním vyšetřením, které Váš lékař provést rozhodně měl.
Kvalita zubní péče
Dobrý den pane doktore, chtěla bych se informovat, jak najít toho, v uvozovkách správného zubního lékaře? Již delší dobu se domnívám a troufám si říct, že můj lékař neprovádí vyšetření a následné ošetření odborně. Dvaktrát mi vypadla plomba na stejném místě, byla poupravena dalším zásahem- vrtáním a nyní dochází při zkousnutí k bolesti. Prosím, poraďte, jak se zachovat. Jednak nechci urazit svým tvrzením ošetřujícího lékaře na druhou stranu bych si přála mít vždy krásný úsměv. Děkuji D.B.
Denisa B.
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, jestli nejste se svým lékařem spokojená, není problém ho změnit. Zkuste dát na radu okolí nebo hledat na internetu...
Kvalita zubní péče
Dobrý den, pane doktore. Po delší době jsem se vrátila ze zahraničí, takže mě můj zubař vyškrtnul z kartotéky. Po dobu mé registrace u něj jsem prošla několika zákroky jako trhání nervů, možná i kořenů, zakládání nějakých můstků, vyplnění zubů atd. Takže se chci zeptat, zda-li je normální, že když jsem vyhledala s velkou bolestí horní "8" nového zubaře, kterou mi hned vytrhl, neprošla jsem rentgenem zubů a tento zubař si nevyžádal ani mou zdravotní kartu od předchozího zubaře, i když jsem mu okrajově řekla o svých předchozích zubních problémech. Chystám se jít trhat další "8",ale neměla bych změnit zubaře? Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den. Katka z Ostravy
katka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, zdravotní karty se od předchozích lékařů nevyžadují. Zhotovením RTG a vyšetřením lékař zjistí vše co potřebuje.
Kvalita zubní péče
Dobrý den .Chtěla jsem se zezeptat.V loni jsem si nechala udělat 14 porcelánových korunek.Dala jsem za ně dost peněz a ted mám v ještě 4 zuby s kazy a pani doktorka je nechce opravit tvrdí že jsou špatné a že to je zase jen na korunky.Já jsem ale korunky odmítla jsou to poslední dva zuby v levo a v pravo nahoře.V loni jsem musela s tím jedním zajít k zubařce udělala se tam malá dirka.Moje pani doktorka měla dovolenou a tak jsem byla u doktora,který ji zastupoval.Ten pán doktor mě zub normálně opravil.Poradte co mám dělat Chtěla jsem přejít k jiné zubařce,ale všude mají plný stav pacientů.Dá se někam zajet a dát si zuby opravit .Já bych si ty opravy zubů i ráda zaplatila.Ted jsem byla zase na prevenci a zase jsem slyšela to samé tak je necháme vyhnít.
Hana
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, Vaše zuby neznám, proto nemohu posoudit jak rozsáhlé jsou na nich kazy, zda by stačila výplň či by byla nutná korunka. Nového lékaře jistě brzy najdete.
Kvalita zubní péče
Vážený pane doktore, již druhý týden mě trápí silné bolesti zubů, snažím se je léčitu svého lékaře,ale nějak to k ničemu nevede.moment.mám vytrženou osmičku, otevřenou sedmičku a bolí mě celá jedna strana zubů, jde to do ucha....Vím, že na dálku mi příčinu nemůžete říci, proto nebudu dál rozepisovat.Ráda bych se zeptala na něco jiného - jak zkonzultovat svůj problém s jiným lékařem, abych toho svého "nerozzlobila", chápu, že někdy je těžké nalézt příčinu, ale zaráží mě, že zatím neudělal u zubů ŔTG a nevím, jak si mu o to říci, je mi to hloupé.Také je pro mě těžké opakovaně chodit s tím, že to stále bolí, když vím, že má stálě plno práce, objednací doba je dva měsíce a já jsem obden v ordinaci.Pan doktor není snad protivný, ale já vím, že toho má hodně a je to k bolesti zubů moje další těžkost.Jsem ochotna si na dobré ošetření připlatit, ale obávám se, že nějaké specializ. vyšetření je přece jen příliš drahé.děkuji vám za odpověď,půjde li odpovědět.
alena
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, opravdu není hloupé upozornit svého ošetřujícího lékaře. RTG vyšetření je v současné době naprosto standartní. Jestli se svým lékařem nejste spokojená, pak ho změňte.
Kvalita zubní péče
Dobrý den. Chci se zeptat, jak je možné, že se mi tolik kazí zuby, i když se o ně pečlivě starám? Může to být vrozené?? A potom mám dotaz na časté vypadávání plomb - čím to je, že nevydrží ani rok?? A poslední dotaz mám na bílé plomby - jak se pohybují ceny? Děkuji.
Dagmar
MUDr. Václav Kopecký
Zuby se kazí, když jsou špatně čištěné – kdy jste byly naposledy u své dentální hygienistky? A plomby padají když jsou špatně udělané, nebo když se zkazí zub kolem nich. Ale dobrý zubař by Vám neudělal dobrou plombu do špatně vyčištěného zubu – to ani nejde. Jste si jistá, že máte dobrého zubaře? A ceny plomb nezávisí na materiálu či barvě, ale pracnosti zhotovení – kovové i bílé se pohybují v cenách cca od 500 do 1.500,- Kč, ale může to být i mnohem více.
Kvalita zubní péče
Dobrý den, ráda bych Vám položila otázku: před půl rokem jsem změnila ošetřující lékařku a ta hned během první prohlídky označila jedenáct zubů, které je potřeba přeplombovat. Je mi divné, že má předchozí lékařka postupovala jinak. Žádný z těchto zubů mě nebolel a neměla jsem ani jiné problémy. Nevím nyní, co může takovou kazivost způsobovat. Můžete z toho, co jsem Vám napsala posoudit, kde by mohl být problém. Předem děkuji za odpověď.
mates
MUDr. Václav Kopecký
Bez prohlídky to nemohu určit. Příčiny můžou být dvě – buď si chce nová zubařka vydělat a proto vám chce měnit plomby, nebo je předchozí zubař/ka udělal/a špatně, ale při prohlídkách své vlastní nedostatky neviděl/a (nebo je neuměl/a ani poznat). Vzhledem k přetíženosti zubařů a „obvyklé“ kvalitě poskytované zubní péče bych si tipnul spíše na druhou možnost, a pokud jste narazila na lékařku, která problémy nepřehlíží, tak se jí držte, hodně to pomůže Vašim zubům. Nebo můžete čekat, až to začne bolet, a pak si stěžovat, že se přece o zuby staráte a teď tohle….