Jesenická střediska nabídnou více pro děti, nové vleky i odpočinek

  12:32aktualizováno  12:32
Řada novinek čeká na lyžaře a snowboardisty v zimní sezoně v lyžařských areálech Olomouckého kraje. Provozovatelé a majitelé většiny areálů investovali do nadcházející sezony víc než do té minulé.

Provozovatelé a majitelé většiny areálů investovali do nadcházející sezony víc než do té minulé. (Ilustrační snímek) | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Přibyly nové sjezdovky, lanovka, nové prostory pro stravování a odpočinek. Střediska myslela také na malé děti s dětskými hřišti, pojízdnými koberci. Areály mají dobrou zprávu pro peněženky sportovců: nezdražují a pokud dojde k úpravám cen permanentek, tak spíš jenom kosmetickým.

"Je správné, že areály se snaží pořád vylepšovat své služby. Jedině to je cesta, jak udržet návštěvnost nebo ji ještě zvýšit," uvedl ředitel Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Jan Závěšický.

1.Za tříkilometrovým sjezdem do Koutů nad Desnou

Před několika lety otevřený areál v Koutech nad Desnou přidal novou sjezdovku dlouhou přes tři kilometry.

"Je to vyloženě pohodová modrá sjezdovka, která je určena hlavně pro rodiny s dětmi. Takové sjezdovky jsou nejvíc využívané," uvedl ředitel areálu Petr Marek.

Návštěvníci uvítají také úpravy u horní stanice lanovky, kde se dřív museli sportovci několik desítek metrů odrážet, než se dostali na sjezdovku.

"Ten úsek jsme vyspádovali, takže nepříjemné odrážení odpadne. V exponovaných místech jsme rozšířili dosavadní sjezdovky až na padesát metrů," řekl Marek.

Na své si přijdou také freeridoví šílenci. V areálu totiž přibudou dvě zóny pro freeride.

2.Lepší služby v chatě Slaměnka na Dolní Moravě

Jedno z nejmodernějších a nejdynamičtějších středisek v České republice na Dolní Moravě investovalo hodně do odpočinku návštěvníků. Rozšířilo služby chaty Slaměnka, kde vyrostla také sluneční terasa.

"Na několika místech trati jsme vybudovali odpočinková místa, která jsou chráněna před větrem a umožňují odpočinek s výhledem na krajinu," sdělil obchodní ředitel areálu Martin Palán. V zimě bude v provozu také nový grilbar.

3.Lyžaře v Karlově vyvezou už tři lanovky

Ve středisku Karlov – Malá Morávka už na sklonku minulé sezony otevřeli novou dvousedačkovou lanovku, kterou ale naplno využijí lidé až nyní. V létě přibyla další čtyřsedačková lanovka, takže v Karlově, kde je několik areálů, jsou nyní už tři lanovky. Přibyly nové sjezdovky a další byly kvůli vyšší bezpečnosti rozšířené. Ve všech areálech dostaly nový povrch parkovací plochy.

"V areálu Karlov bude v zimě sloužit nová samoobslužná restaurace a k dispozici bude nová slunečná terasa, areál Olomoučák nabídne novou restauraci a bar a na Čerťáku budou nové vyhřívané prostory pro občerstvení a nové sociální zařízení. Došlo také k rozšíření dětské školky," uvedl mluvčí střediska Karlov – Malá Morávka Boris Keka.

4.Areály vylepšují také prostory pro nejmenší lyžaře

Středisko na Červenohorském sedle přestěhovalo malý dětský vlek na druhou stranu Červenohorského sedla, aby rodiče s nejmenšími nemuseli přecházet nebezpečnou silnici. Vyroste tam také nové ohrazené dětské hřiště.

Areál Kaste v Petříkově využije při úpravách sjezdovek novou výkonnější rolbu. Majitel František Kaštyl nechal zrekonstruovat jeden vlek.

"Přibude malý dětský lankový vlek a udělali jsme také terénní úpravy," popsal Kaštyl.

5.Rekonstrukce chaty Jiřího na Šeráku je hotová

Středisko Bonera na Ramzové letos neinvestovalo do sjezdovek, ale dokončilo rozsáhlou rekonstrukci turistické chaty Jiřího na Šeráku v blízkosti horní stanice lanovky.

"Rekonstrukce byla velmi náročná. Věřím, že se podařila," řekla ředitelka Bonery Karla Kubíčková.

K lepšímu se změnily ubytovací kapacity, sociální zařízení, lepší služby nabídne restaurace. Chata patří k nejtradičnějším horským chatám v Jeseníkách a je vyhledávána jak v zimě, tak v létě.

6.Děti pohlídají na Pradědu, jinde ladí odbavení u vleku

Areál Figura na Pradědu se na zásadní investici do stavby lanovky teprve chystá. Letos rozšířil služby pouze o nabídku hlídání dětí, aby si jejich rodiče mohli v klidu zalyžovat.

Řada změn k lepšímu naopak čeká lyžaře v Kunčicích na Staroměstsku. Středisko ladí nový bezkontaktní odbavovací systém. Odpadne obtěžující vytahování permanentek.

"Rozšířili také sjezdovky. Po úpravách restaurace se zvýší kapacita asi o padesát míst. Na jedné ze sjezdovek dokončujeme panoramatický bufet s terasou. Upravili jsme parkoviště, které dostalo nový povrch," popsal spolumajitel střediska Michal Hojgr.

7.V Lipové se najíte i na terase ve stanu

Na Miroslavi v Lipové-lázních, kde přestává stačit kapacita zdejší restaurace, budou mít možnost lidé zahřát a najíst se také na terase.

"Na terasu jsme nechali vyrobit speciálně na míru stan s průhledy, který bude vyhřívaný. Bude tam 70 míst na sezení. Posílíme také zasněžovací systém," uvedl majitel areálu Miloš Hladký.

Skipark Filipovice rozšíří restauraci a sociální zázemí. Přibude také nový vlek dlouhý necelých 500 metrů.

Vedle horských areálů v Jeseníkách investovaly také areály v jižní části kraje. V Kladkách vylepšili vlek tak, aby vystupování bylo pohodlnější než dřív a rozšířili sjezdovku. Vyrostla zde také půjčovna lyží a vybavení a skiservis.

Skiareál Hlubočky chce na zimu zprovoznit pojízdný koberec pro děti a úplné lyžařské začátečníky.

"Udělali jsme úpravy na dětském vleku. Sjezdovku s bočním sklonem jsme vyrovnali. Rozšířili jsme parkoviště, protože už nedostačovalo," sdělil spolumajitel střediska Michal Stojmenov.

Nejčtenější

Plzeň - Olomouc 3:1, domácí dominovali a v přesilovce duel otočili

Joel Kayamba z Plzně (vpravo) vede míč, sleduje ho Martin Sladký z Olomouce.

Vicemistr zvládl úvod nového ligového ročníku vítězně. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili duel prvního kola s Olomoucí,...

Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, zasáhl ji elektrický proud

Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, v polovině výšky ji zasáhl elektrický...

Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v sobotu kolem poledne na Prostějovsku pro dívku, která lezla na...

Mladík odháněl od dívky dotěrného muže, za rány pěstí mu hrozí trest

Ilustrační snímek

Hned dva zápisy do trestního rejstříku hrozí mladému muži, který se na Přerovsku příliš rázně zastal obtěžované dívky....

VIDEO: Ani spáru. Most ze stovek kubíků betonu dělníci vylévají naráz

Stavaři betonují nosnou konstrukci mostu na Komenského ulici v Olomouci. Most...

Dvě betonárny jedou naplno, třetí je připravená v záloze. Od brzkého rána najíždějí do centra Olomouce plné...

Obec povstala proti testování pojízdné spalovny pneumatik

Pneumatika

Obyvatelé Mrskles na Olomoucku nechtějí být součástí testování prototypu stroje na zpracování ojetých pneumatik. „Bez...

Další z rubriky

Jaké pivo lidem chutná, ovlivnila i dřívější centrální výroba, říká sládek

Sládek a spolumajitel Hanáckého pivovaru v Olomouci Pavel Hanuštiak.

K pivu se dostal už na střední škole, pak měl sládek Pavel Hanuštiak sice vlastní recepturu, ale chyběly mu prostory, a...

Olomoucký hokejový klub tajil akcionáře, je to muž s vazbami na exhejtmana

HC Olomouc - nové logo

V prosinci to budou čtyři roky, co se jediným společníkem ve firmě HC Olomouc (HCO) stala po hvězdě z Nagana Jiřím...

Ženě v rodinném domě vzplála kuchyň, s popáleninami skončila v nemocnici

Pro popálenou ženu v neděli brzo ráno letěl vrtulník letecké záchranné služby...

Vrtulník letecké záchranné služby letěl v neděli brzy ráno pro popálenou ženu do Konic na Prostějovsku. Žena utrpěla...

PSP Machinery s.r.o.
SVÁŘEČ - 135, 136, popř. automat

PSP Machinery s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz