Černík zřejmě dostane olympijskou šanci

23 2006
Praha - Snowboardista Martin Černík patrně rozšíří počet českých sportovců v nominaci na ZOH v Turíně na třiaosmdesát. Vše směřuje k tomu, že Český olympijský výbor (ČOV) dodatečně schválí nominaci jezdce v U-rampě, který splnil mezinárodní kritéria minulý týden, ale až po nominačním plénu ČOV.

Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes potvrdila, že se Černík díky sedmnáctému a osmému místu v závodech Světového poháru v Leysinu dostal v redukovaném pořadí na účastnické pozice pro olympijské závody, které se budou konat v Bardonecchii.

"Je to pozitivní, dnes jsem dostali zprávu z FIS, že to je skutečně pravda," řekl šéf české olympijské mise v Turíně František Dvořák.

Vedení ČOV proto zahájilo konferenční hlasování olympijských sportů a členů výkonného výboru, aby mohl předseda ČOV Milan Jirásek doplnit nominaci nejen pro případ zranění některého z reprezentantů, ale i o dalšího člena v případě splnění kritérií dle zásad nominace ČOV.

"Už máme patnáct kladných odpovědí. Vypadá to, že to projde," řekl Dvořák s tím, že definitivně jasno bude v úterý.

Zástupci Českého olympijského výboru již zajišťují formality, aby mohl Černík na olympiádu odcestovat. "Třeba letadlo, oblečení a další věci jako třeba podepsanou smlouvu," řekl Dvořák. 

Freestylista Černík se tak nejspíš stane třetím snowboardistou, který pojede do Turína. Do nominace se před ním dostali Petra Elsterová pro paralelní obří slalom a ve snowboardcrossu Michal Novotný.

Martin Černík.

Autor:

Další z rubriky

Nejhorší známku od čtenářů dostal Lang


Praha Nejhorší český olympionik? Podle čtenářů iDNES to nebyla žádná z biatlonistek, ani nikdo ze...

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

Kateřina Neumannová, dcera Lucie

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila...

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

Najdete na iDNES.cz