Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

I nervy hrály roli. Musíme na sobě ještě hodně pracovat, říká Kellnerová

  15:20
Tokio (Od našeho zpravodaje) - Dva velmi náročné parkury ve třech dnech absolvovala při svém debutu na olympijských hrách Anna Kellnerová. Po individuálním závodu se v pátek spolu s Alešem Opatrným a Ondřejem Zvárou v Tokiu představila v soutěži družstev. A povedený parkur to nebyl, Zvára shodil tři překážky, Kellnerová čtyři, Opatrný rovněž tři. Česko tak v týmové soutěži v Tokiu skončilo patnácté a do finále nepostoupilo.
Anna Kellnerová, jezdící na Catch Me If You Can OLD, během jezdeckého parkuru v...

Anna Kellnerová, jezdící na Catch Me If You Can OLD, během jezdeckého parkuru v Equestrian Parku v Tokiu. (6. srpna 2021) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Dorazila na rozhovor celá uřícená.

Na dva takhle náročné parkury za sebou přece jen není zvyklá. Zvlášť v počasí, které v Tokiu aktuálně připomíná prádelnu, a to i ve večerních hodinách.

I proto se Anna Kellnerová několikrát během rozhovoru vydýchala. Jak sama přiznala, roli hrály i nervy.

„I nervy a všechno hrají roli. Já tady totiž i málo jím. Jak jsem nervózní, tak nejsem schopná moc věcí do sebe dostat a zhubla jsem už dvě nebo tři kila. Je to složité,“ vyprávěla.

Jak složité bylo v pátek závodit?
Bylo to obtížné. Parkur byl velmi technický a měli jsme tam plno skoků, které jsme doposavad neskákali. Bohužel výsledek nebyl takový, jaký jsem chtěla.

Doufala jste ve víc?
Upřímně jsem si myslela, že tím, že už mám za sebou jedno kolo, budu schopná to jezdit trochu víc v klidu a že i Catchie se bude skákat líp. Ale přece jenom to dopadlo trošičku hůř, než jsem chtěla. Je mi to líto, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsme to zvládly dojet.

Anna Kellnerová, jezdící na Catch Me If You Can OLD, během jezdeckého parkuru v Equestrian Parku v Tokiu. (6. srpna 2021)

Které skoky byly nejtěžší?
Hodně těžká byla určitě ta šedivo-bílá bedna, která přišla po těžké pasáži, kdy jsme museli na opravdu vysoký skok a pak projet zase oblouk dopředu, aby se kůň té bedny nelekl. Byla jsem ráda, že se nám podařilo. Další těžký skok byl oxer v závěrečné linii, kde k němu člověk teoreticky mohl přijet zešikma, ale nám se naštěstí podařilo najet na něj rovně a tím pádem se ho Catchie nelekla a skočila ho super.

Zato spousta závodníků parkur nedokončila a skončila v pádech.
Je to tak. Chyby mě mrzí, ale když jsem koukala, kolik lidí nedojelo a kolik týmů je tím pádem vyřazených, opravdu jsem byla překvapená. Myslela jsem si, že to nedojede třeba jeden tým, ale už teď jsou venku dva tři (v polovině soutěže, nakonec týmovou soutěž nedokončily čtyři země). Je vidět, že jezdci a koně s tím mají velké problémy.

Je hodně těžké jet dva takhle náročné parkury ve třech dnech?
Je to náročný, ale pro nás bylo plus v tom, že jsme teď měli dva dny na odpočinek, i když je to samozřejmě škoda, že jsme nejeli finále individuálního závodu. Pro koně bylo možné si trochu odpočinout, zvládnout rekonvalescenci, a to nám dost pomohlo.

Zatímco na normálních závodech se týmová soutěž jezdí ve čtyřech a nejhorší výsledek se škrtá, tady jste jen tři. A jakmile jeden z trojice parkur nedokončí, je to stopka pro celý tým. Je to komplikovanější?
Je to určitě komplikovanější, protože na olympiádě hrají roli nervy. Když pak vidíte ty různé pády - normálně by si jezdec jen škrtl a tým by měl možnost i tak postoupit. V tomhle systému se sice na olympiádu dostane víc sportovců, ale je to pak obtížnější.

Potkala jsem paní Špotákovou. Neuvěřitelná osoba, usmívá se Kellnerová po debutu

Na jaké umístění jste si před závodem věřili?
Určitě jsem do závodu nastupovali s tím, že bychom se z konce desítky chtěli do finále probojovat. Na druhou stranu musím říct, že když tady od prvního dne koukám na kvalitu jezdců a koní, kteří skákali i individuální finále… tak to, co oni byli schopni přeskákat? Myslím, že ještě na sobě musíme hodně pracovat. S českou federací si musíme vypomoct a zkusit se dostat na těžší závody a tím pádem se lépe připravit. I když jsou kluci skvělí a mají skvělé koně, tak všichni na sobě ještě musíme hodně pracovat.

Jak může celá tahle vaše historická účast na olympiádě pomoct českému parkuru?
Doufám, že to lidem ukázalo, že sem patříme a že se i my můžeme v parkuru dostat až na olympiádu. Snad to osloví i nějaké sponzory, aby koně začaly v Čechách více kolovat a bylo jich u nás víc. Doufám, že to bude další motivace v tom, abychom náš sport ještě víc rozjeli.

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.

  • Nejčtenější

Lukostřelec Li se kvalifikoval na olympijské hry jako první Čech po 16 letech

17. června 2024  22:53

Lukostřelec Adam Li se kvalifikoval jako první český reprezentant po 16 letech na olympijské hry. S...

Drama s ramenem. Lezec Ondra si ale poradil a tuší: Olympiáda je snad jistá!

21. června 2024  13:22

Budapešť (Od našeho zpravodaje) Ve čtvrtek výtečně řešil bouldery a vytvořil základ pro skvělý výsledek. Jenže také prožíval hodně...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Hermannová se Štochlovou se dočkaly dodatečné olympijské pozvánky

21. června 2024  18:55

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová se nakonec na olympijské hry...

Vlasov či obhájce zlata. MOV schválil první ruské a běloruské sportovce pro Paříž

15. června 2024  13:50,  aktualizováno  14:25

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) schválil první skupinu 14 ruských a 11 běloruských sportovců,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Do Paříže poletí, rameno šetří. A přece nekončí. Ještě si zalezu, nebojí se Ondra

22. června 2024  19:21

Budapešť (Od našeho zpravodaje) Ještě posvětil úspěch, který už měl jistý. Když se Adam Ondra v univerzitním kampusu v Budapešti...

Do Paříže poletí, rameno šetří. A přece nekončí. Ještě si zalezu, nebojí se Ondra

22. června 2024  19:21

Budapešť (Od našeho zpravodaje) Ještě posvětil úspěch, který už měl jistý. Když se Adam Ondra v univerzitním kampusu v Budapešti...

Lezec Ondra má jistou olympiádu, i ve druhé kvalifikaci postoupil do finále

22. června 2024  17:56,  aktualizováno  19:11

Lezec Adam Ondra potvrdil postup na olympijské hry v Paříži. Ve druhé kvalifikaci prošel z osmé...

Hermannová se Štochlovou se dočkaly dodatečné olympijské pozvánky

21. června 2024  18:55

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová se nakonec na olympijské hry...

Drama s ramenem. Lezec Ondra si ale poradil a tuší: Olympiáda je snad jistá!

21. června 2024  13:22

Budapešť (Od našeho zpravodaje) Ve čtvrtek výtečně řešil bouldery a vytvořil základ pro skvělý výsledek. Jenže také prožíval hodně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...