STUDIA OH: Zápasnice složila moderátora, Hnízdil mluvil o dopingu

23 2016
Během olympiády vysílal zpravodajský web iDNES.cz každý den živě olympijské studio. Do něj dorazilo celkem 17 hostů, navíc jsme během celodenního přímého přenosu z Lipna odvysílali živé rozhovory se třemi olympijskými medailisty. Pořadem provázeli Martin Moravec a Vladimír Vokál a tady je výběr toho nejzajímavějšího, co se ve vysílání odehrálo.

VIDEOCHAT s kajakářem Josefem Dostálem

Ve středu od 10.30 mimořádné vysílání Olympijského studia

Hned první olympijský den rozproudil diskusi olympijský vítěz z Barcelony Lukáš Pollert. Doping mezi sportovci by nekontroloval. „Ať se klidně sportovci ničí sami, je to jejich věc,“ prohlásil.

Nebývalý zájem vzbudila v olympijském studiu zápasnice Adéla Hanzlíčková. Čtenáře zaujala svým půvabem a moderátorovi pak dokázala, že má opravdu sílu, a složila ho při demonstraci jednoho z chvatů na zem:

Své boxerské umění ukázal ve studiu hned další den stříbrný medailista ze Sydney Rudolf Kraj:

Že ráda tančí, to v Olympijském studiu dokázala trojskokanka Šárka Kašpárková, která se zúčastnila i oblíbené soutěže StarDance. Ve vysílání předvedla, jak se umí vypořádat se sambou:

Olympijská legenda Kateřina Neumannová čelila ve studiu smršti dotazů na světový šampionát v klasickém lyžování v Liberci, kde působila jako prezidentka organizačního výboru. Jak sama prohlásila, znovu už by do toho nešla:

Moderátor den na to vyzval na souboj olympijského vítěze z Mexika Jana Kůrku. Měli se ze vzdálenosti dvanácti metrů trefit do balónků. A jak to asi mohlo dopadnout:

Další kontroverzní vyjádření poskytl v Olympijském studiu lékař a odborník na doping Jan Hnízdil. Podle něj jsou vrcholoví sportovci invalidé, ne zdraví lidé:

Zpravodajský web iDNES.cz byl i u příletu našich medailistů do olympijského parku na Lipně, ze kterého jsme odvysílali celodenní přenos:

A že může při demonstraci šermu dojít k malé nehodě, to dokázalo Olympijské studio s Jiřím Beranem, který v Riu prokázal smysl pro férovost. Moderátor ho při jednom z výpadů zasáhl přímo mezi nohy:

Na olympiádě sice díru do světa neudělali, sportovní svět však čeští plavci okouzlili půvabným klipem ve stylu Pobřežní hlídky. Předposledním hostem byla motýlkářka Lucie Svěcená, která ve studiu vzpomínala na zelenou vodu v olympijském bazénu:

Smutnou hrdinkou olympiády je bezesporu tenistka Andrea Hlaváčková, kterou nešťastně trefila do oka legendární Martina Hingisová. Odpouštět jí to vynikající česká deblistka nebude snadno:

Autor:
  • Nejčtenější

Už zase Srbsko? Jen to ne. Kde basketbalisté zabojují o olympiádu?

Turnaje kvalifikace o účast na olympijských hrách v Tokiu, v níž se představí i čeští basketbalisté, se uskuteční v...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

Kazašský vzpěrač Ilin přišel kvůli dopingu hned o dvě olympijská zlata

Kazašský národní hrdina vzpěrač Ilja Ilin přišel kvůli dopingu o zlaté olympijské medaile z Pekingu i Londýna. Na...

Olympiáda v Riu výrazně překročila rozpočet. Stála 308 miliard korun

Cena za loňské olympijské hry v Riu de Janeiro? 43,3 miliardy realů (asi 308,3 miliardy korun). Tedy zhruba o 14,5...

KOMENTÁŘ: Říše lži lamentuje: Svět lže. A vnější nepřítel se jí hodí

Neopodstatněná urážka. Do očí bijící hulvátství. Nepodložená obvinění z McLarenovy zprávy by rozcupoval každý normální...

Kvůli dopingu v Soči nesmějí závodit i čtyři ruští skeletonisté

Mezinárodní federace bobového sportu a skeletonu pozastavila činnost čtyřem ruským skeletonistům. Jména nebyla...

Randstad s.r.o.
Manažer kvality s AJ

Randstad s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 50 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz