Doporučujeme

Zlatá medailistka Ester Ledecká z týmu Česká republika (uprostřed), stříbrná...

Zlatá medailistka Ester Ledecká z týmu Česká republika (uprostřed), stříbrná medailistka Daniela Ulbing z týmu Rakouska (vlevo) a bronzová medailistka Gloria Kotnik z týmu Slovinsko (vpravo) pózují se svými medailemi během slavnostního vyhlášení v paralelním obřím slalomu žen v Pekingu 2022. (8. února 2022) | foto: Getty Images

4. DEN ZOH: Ledecká má olympijské zlato, hokejistky prohrály na nájezdy

• 5
Ester Ledecká obhájila zlatou olympijskou medaili v paralelním obřím slalomu! Česká výprava slaví v Pekingu první velký úspěch, další reprezentanti však neprožívali šťastný den. Nejlepším z biatlonistů byl ve vytrvalostním závodě až na 31. místě Karlík, hokejistky podlehly Japonsku a krasobruslař Michal Březina nepostoupil do volných jízd. Běžcům a běžkyním na lyžích se povedla kvalifikace sprintu, ale pak všichni vypadli ve čtvrtfinále.

Úterní čtvrtý den zimní olympiády v Pekingu přinesl české výpravě první medaili. A má tu nejvyšší hodnotu!

Ester Ledecká vyhrála paralelní obří slalom a navázala tak na zlato z her v Pchjongčchangu. V kvalifikaci byla zcela dominantní, ve vyřazovacích bojích pak proti ní soupeřky tak riskovaly, že své jízdy nezvládly a popadaly.

Online reportáž

4. den her v Pekingu

Česká šampionka vždy dojela do cíle osamocená. Největší drama přineslo finále, ale také Rakušanka Daniela Ulbingová nakonec v závěru chybovala a do cíle nedorazila ani ona.

„Moje jízdy byly takové konzistentní. Jela jsem si furt to svoje, což byl plán. A myslím, že jsem ho dobře splnila. Jsem hrozně pyšná na celý svůj tým, který odvedl skvělou práci,“ říkala po závodě spokojená Ester Ledecká.

Druhá česká reprezentantka, teprve osmnáctiletá Zuzana Maděrová obsadila v kvalifikaci 23. místo a mezi postupující šestnáctku se nevešla. (zpravodajství z paralelního obřího slalomu).

Vyhrála jsem? Vážně už nepojedeme? ptala se Ledecká. Jsem mimoň...

České hokejistky už měly čtvrtfinále jisté, ale s Japonskem hrály o první místo ve skupině a lepší nasazení do vyřazovacích bojů. Neuspěly, prohrály 2:3 po samostatných nájezdech a ve čtvrtfinále na ně čekají silné Američanky.

Český tým měl sice herní převahu, ale dvakrát prohrával po gólech v přesilovkách. Vyrovnaly nejdříve Denisa Křížová a následně Natálie Mlýnková. V rozstřelu rozhodla Hanae Kuboová, která byla jedinou úspěšnou exekutorkou. (zpravodajství z hokeje)

V biatlonu sahal po senzaci Karlík

Ve vytrvalostním závodě biatlonistů byl z Čechů nejlepší Mikuláš Karlík, který si až třemi chybami na poslední položce odstřelil umístění v první desítce a obsadil 31. místo. Michal Krčmář na střelnici pětkrát chyboval a obsadil až 59. místo. O tři místa za ním skončil se dvěma omyly Milan Žemlička. Třikrát chybující Jakub Štvrtecký byl 65. Zlato vybojoval Quentin Fillon Maillet z Francie. (zpravodajství z biatlonu)

Mikuláš Karlík (s číslem 66), Jakov Fak z týmu Slovinska (29) a Tuomas Harjula z týmu Finska střílejí během individuálního závodu mužů na 20 kilometrů v Pekingu 2022. (8. února 2022)

Zabystřan pětadvacátý, Březina končí

Sjezdař Jan Zabystřan obsadil v super-G pětadvacátou příčku. Na vítězného Rakušana Matthiase Mayera ztratil 3,15 sekundy.

Mayer se postaral o několik olympijských unikátů: na třech hrách po sobě získal jako první alpský lyžař zlato a zvítězil nejtěsnějším rozdílem v dějinách super-G pod pěti kruhy. Druhého Američana Ryana Cochrana Siegleho předčil o pouhé čtyři setiny. (zpravodajství ze super-G)

Michal Březina během krátkého programu na olympijských hrách v Pekingu.

Už po krátkém programu skončilo vystoupení krasobruslaře Michala Březiny v individuálním závodě. Byl pětadvacátý a nepostoupil do volných jízd.

Při své čtvrté a poslední olympiádě si tak připsal jednu nepěknou premiéru: vůbec poprvé se na vrcholných akcích nedostal do druhé části krasobruslařského programu. (zpravodajství z krasobruslení)

Pět postupů z kvalifikace, konec ve čtvrtfinále

Pět z osmi českých reprezentantů uspělo v kvalifikaci ve sprintu volnou technikou, ve vyřazovacích bojích se však neprosadili a všichni skončili už ve čtvrtfinále.

Podrobný program 4. dne ZOH

Kateřině Janatové patří konečná 19. příčka, Michal Novák skončil 23. V kvalifikaci byl z Čechů nejlepší Ondřej Černý, ale deváté místo nepotvrdil a ve své čtvrtfinálové rozjížďce dojel se ztrátou poslední. (zpravodajství ze sprintu)

Své finálové jízdy mají za sebou sáňkařky. Soutěž ovládla Němka Natalie Geisenbergerová, která vyhrála na třetích olympijských hrách v řadě, což se dosud žádné ženě nepovedlo. Dvacetiletá česká naděje Anna Čežíková obsadila při své premiéře pod pěti kruhy 30. místo z 34 závodnic. (zpravodajství)

BĚH NA LYŽÍCH
sprint volně, ženy: JANATOVÁ - 19 místo, BERANOVÁ - 20. místo, HYNČICOVÁ - 33. v kvalifikaci, HOLÍKOVÁ - 44. v kvalifikaci

sprint volně, muži: NOVÁK - 23. místo, ČERNÝ - 26. místo, ŠELLER - 29. místo, PECHOUŠEK - 33. v kvalifikaci

BIATLON
9.30 vytrvalostní závod, muži: KARLÍK - 31. místo, KRČMÁŘ - 59. místo, ŽEMLIČKA - 62. místo, ŠTVRTECKÝ - 65. místo

LEDNÍ HOKEJ
skupina B, ženy: Japonsko vs. ČESKO 3:2 N

SANĚ
jednotlivci, ženy: ČEŽÍKOVÁ - 30. místo.

, ,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.