Ruské akvabely potřetí na olympiádě zaznamenaly double

Ruské akvabely vyhrály olympijskou soutěž družstev. | foto: Reuters

23 2008
Ruské reprezentantky nadále jednoznačně vládnou synchronizovanému plavání. Na olympiádě v Pekingu stejně jako na předchozích dvou hrách vyhrály nejen soutěž párů, ale i kategorii družstev. V ní dnes bezmála o bod odsunuly na druhé místo Španělky, třetí skončily domácí reprezentantky.

Rusky měly v týmu dvojnásobné olympijské šampionky v kategorii dvojic Anastasii Jermakovovou a Anastasii Davydovovou, které dokonale zapadly mezi svých šest krajanek. Za finálovou volnou sestavu dostaly Rusky osm desítek z deseti možných a díky škrtání získaly absolutní známku 50 bodů.

V součtu s pátečním technickým programem nasbíraly zlaté medailistky z posledních pěti světových šampionátů 99,500 bodu.

Finálový volný program skončil dramaticky pro Japonku Hiromi Kobajašiovou, kterou postihla slabost a z vody jí musely pomoci týmové kolegyně společně s dvěma pořadateli. Bazén pak opustila na nosítkách.

Podle mluvčího japonského týmu Hirošiho Takeučiho za problémy třiadvacetileté akvabely, která startovala na prvních olympijských hrách, stál stres. "Něco podobného se jí už stalo. Bude v pořádku. Nemějte obavy, není ve vážném stavu," uvedl s tím, že plavkyně je při vědomí a odpočívá v hale.

Japonky dodatečně dostaly dvoubodovou penalizaci za dotyk dna bazénu během sestavy a v konečném pořadí klesly ze čtvrtého na páté místo, o které se dělí s Američankami. Od zařazení této disciplíny do olympijského programu v roce 1996 tak poprvé nemají medaili.

. Výsledky:

Družstva: 1. Rusko 99,500 bodu, 2. Španělsko 98,251, 3. Čína 97,334, 4. Kanada 96,167, 5. USA a Japonsko obě 95,334, 7. Austrálie 82,167, 8. Egypt 80,833.


Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Nedostatek her? Nebyl citron k čaji, říká basketbalistka Mokrošová

Česko - Španělsko: Martinezová (vlevo) a Mokrošová

Až se na soupisce ZVVZ USK Praha objeví jméno Markéta Bednářová, možná budou někteří fanoušci...

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz