Nebýt to olympiáda, tak by zraněný Štěpánek vzdal

Radek Štěpánek si nechává ošetřit zraněnou nohu | foto:  Michal Růžička, MAFRA

11 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Na běžném turnaji by Radek Štěpánek zápas skrečoval, ale pod pěti kruhy chtěl bojovat do posledního dechu. "Olympiáda může být jen jednou za život, nechtěl jsem to za žádnou cenu vzdát," řekl po utkání prvního kola s Llodrou z Francie. Bezmála tříhodinovou bitvu však prohrál a jistý si není ani startem ve čtyřhře.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

"V závěru jsem už nemohl hrát naplno a soupeř očividně věděl, jaké pohyby nemohu dělat," poznamenal Radek Štěpánek. "Ale kvůli zranění jsem ten zápas neprohrál. Konec měl být ještě předtím, než se to stalo," připomněl své selhání v tie-breaku druhého setu.

Český tenista byl v bitvě tvrdých servisů dlouho o krůček napřed. První set vyhrál, ve druhém si udržel servis a v závěrečné zkrácené hře už už sahal po postupu. Vedl 5:2, ale pak ztratil pět míčů v řadě! "Měl jsem vyhrát a mohl být klid," vyčítal si.

Ve třetím setu brzy prohrál svůj servis a po páté hře si nechal zavolat turnajového lékaře. "Jak už se hrálo delší dobu, tak mě začal tahat stehenní sval," popisuje. Nohu si nechal namasírovat a zatejpovat, ale na kurtu už nemohl hrát na sto procent. "Špatně jsem se pohyboval, nejhorší bylo chodit do forhendu. Sval mě tahal čím dál víc."

Přesto 29letý tenista bojoval, jak jen mohl. Ztracený servis získal zpět a zápas dostal nový náboj.

Štěpánek v setu začal podávat jako první, takže teď chodil do vedení, Llodra dotahoval. Naposledy na 8:8, pak Štěpánkův servis znovu prolomil. "Byla to loterie, dělal jsem pro vítězství všechno. Když jsem ztratil servis, pokusil jsem se ho získat zpátky," popisuje.

Vyšlo to, jenže Llodra proháněl Štěpánka v dlouhých výměnách po kurtu jak raněnou laň a odměnou za tuto pragmatickou taktiku mu byly soupeřovy chyby. "Nebýt to na olympiádě, tak bych zápas dávno skrečoval," přiznal srdcař Štěpánek, který stejně jako v Davisově poháru nastoupil v dresu v podobě české vlajky. "Olympiáda se nevzdává, snažil jsem se dohrát za každou cenu."

Se stejnou myšlenkou teď tenista hledí i na zítřejší první kolo čtyřhry, kde by měl společně s Tomášem Berdychem nastoupit proti brazilské dvojici Marcelo Melo, Andre Sa. "Právě dorazil docent zázračné ruce, a tak doufám, že mě dá dohromady," věří Štěpánek ve schopnosti fyzioterapeuta Pavla Koláře. Pak ještě jednou zopakoval: "Na olympiádě jsem možná jen jednou v životě, a tak se zase budu snažit hrát."

Další z rubriky

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Najdete na iDNES.cz