Australan Mitcham sebral Číňanům poslední zlato ze skoků do vody

Matthew Mitcham, skoky do vody - Vítězné gesto Matthewa Mitchama z Austrálie poté, co na OH vyhrál soutěž ve skocích do vody z desetimetrového prkna . celebrates after winning the men's 10m | foto: Reuters

23 2008
Sen čínských skokanů do vody o zisku všech osmi zlatých medailí z olympijských soutěží, ukončil závěrečným skokem z desetimetrové věže Australan Matthew Mitcham.

Za dokonalé provedení získal téměř o čtyřicet bodů více než chybující Čou Lu-sin a v celkovém součtu jej porazil o 4,8 bodu. Bronz vybojoval Rus Gleb Galperin.

Mitcham před poslední šestou sérií ztrácel na Čou Lu-sina přes třicet bodů, navíc těsně za ním byli seřazeni Galperin s dalším domácím skokanem Chuo Liangem. Vedoucí Číňan ale pokazil dopad do vody a dal šanci Mitchamovi.

Ten závěrečným skokem s nejtěžší obtížností ze všech dnešních pokusů vyrazil dech nejen všem divákům. Čtyři ze sedmi  rozhodčích mu udělili desítku a dvacetiletý olympijský vítěz mohl slavit na kolenou v objetí svého kolegy a celkově šestého Mathewa Helma.

. Výsledky

Muži - 10 m věž:
1. Mitcham (Austr.) 537,95 bodu, 2. Čou Lu-sin (Čína) 533,15, 3. Galperin (Rus.) 525,80, 4. Chuo Liang (Čína) 508,40, 5. Guerra (Kuba) 507,15, 6. Helm (Austr.) 467,70, 7. Daley (Brit.) 463,55, 8. Pacheco (Mex.) 460,20.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Najdete na iDNES.cz