Diskuse k článku

Skateboarding na OH? Možná už v Londýně

Program olympijských her v Londýně v roce 2012 by mohl obohatit nový sport - skateboarding. Závodníci na "prkýnkách" by pro potřeby olympijského hnutí spadali formálně pod Mezinárodní cyklistickou unii (UCI), která se nyní bude snažit o přijetí skateboardingu do programu londýnských her.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

el_magico

jsem pro
0/0
9.6.2007 13:56

ERIK_

To snad ne
Jo a na další olympiádě přibudou další dva příbuzné sporty "čuchání toleunu" a "kouření trávy"....
0/0
9.6.2007 13:39

trepik

Re: To snad ne
Kouření trávy aspoň neničí zdravý tolik jako dopingové přípravky používané atlety. Takže vlastně zdravý sport, to jste chtěl říct???
0/0
9.6.2007 13:52

frdljngbr

Re: To snad ne
jj klasicky českej názor:)jsi idiot
0/0
9.6.2007 14:49

Jesuslives

Re: To snad ne
Boze.. nekdo takovej ma taky volebni pravo??
0/0
9.6.2007 15:01

King_Feanor

to si doufám
dělají z nás akorát srandu!!!
0/0
9.6.2007 13:19

King_Feanor

Re: to si doufám
další, hm ani se mi nechce říct, "sport" ve kterém budou mít hlavní slovo rozhodčí. A narozdíl od krasobruslení, který je krásný, má svoji tradici a je to starý sport... tak dají tuhle srandu, na kterou se bude dívat tak max. pár mladých lidí. :-((((
0/0
9.6.2007 13:24

trepik

Re: Re: to si doufám
Vždyť ale přece říkají, že tam chtějí dát prkénka proto, aby OH omladili. Takže s organizačním výborem vlastně i přes svůj údiv souhlasíte. Když můžou být na OH skoky do vody, tak proč ne skate??
0/0
9.6.2007 13:51

King_Feanor

Re: Re: Re: to si doufám
ono je dost divný, že ehm "sport", který nemá vlastní svazy, vlastní závody, mistrvoství ČR, světa atd... by jen mohl být na olympidáě.. to je úplná kravina. Existuje mnoho sportů, které na olympiádě nejsou. Třeba takový orientační běh, vznikl na začátku 20. toletí. Dnes je přes 70 národních svazů na světě, běhají ho deseti tisíce lidí. pořádají se všude mistrovství ČR (třeba dneska zrovna probíhá mistrovství ČR na krátké trati a na idnesu nebude o něm ani zmínka, přestože je tam přes 1100 závodníků...), letoš jedou junioři na MS do Autrálie, mistrovstív světa je letos v Kiewe a příští rok bude v Olomouci... A to tenhle sport se na olympiádu dostat nemůže a nějaký prkno jo... to mně přijde dost nefér...
0/0
9.6.2007 16:47

stanlisko

Re: Re: Re: Re: to si doufám
mohli být pak i šipky O probíhajícím mistrovství Evropy v Praze ani řádka a to naše ženy jsou mistryněmi Evropy a Češi mají i dalíš úspěchy, no idnes někde zaspí a někde prostě ne
0/0
9.6.2007 17:11

trepik

Re: Re: Re: Re: to si doufám
S tímto vašim názorem rozhodně souhlasím. Je spousta sportů, které mají mnohem více příznivců než skateboarding a které by si účast na OH zasloužili víc. Zrovna vámi zmíněný OB mám moc rád, ikdyž neumím si moc dobře představit jeho kamerové pokrytí. Organizační výbor OH chce hry zkrátka zatraktivnit, když se podíváte na nové sporty na zimních nebo letních OH je tento progress dost patrný. Z tohoto pohledu má skateboarding mnohem větší šanci než OB, i když uznávám, že OB svazů je jistě více.
0/0
9.6.2007 18:05

King_Feanor

Re: Re: Re: Re: Re: to si doufám
letos pořádáme na Vysočině mistrovství v MTBO (orienták na kolech...) a ČT to prý bude vysílat živě.. tak uvidíme, jak to udělají. Ale je rpavda, že to není tak jednoduchý udělat, aby to bylo dramatický, jako vidět dobíhat všechny závodníky do cíle setjně i když i v orientáku rozhodují vteřiny. Dalo by se to přirovnat k běžeckému lyřžování, kdžy závodníci startují v intervalech... ale bohužel kamery nemohou být všude v lese, na trati, než jen někde u kontrol...
0/0
9.6.2007 18:21

Pajinkadr

Re: Re: Re: Re: to si doufám
Dobrý den, chci Vás uvést na pravou míru. Skateboarding má mistrovství ČR viz www.cesky-skateboardovy-pohar.cz . Samozřejmě také existuje Světový pohár ve skateboardingu viz http://www.wcsk8.com . Česká republika je tradičně součástí tohoto poháru, Mystic skate cup se v Praze na Štvanici pojede letos už po čtrnácté a každoročně sem jezdí účastníci z celého světa. A co se týče Olympiády, tak podle mě tam skateboarding vůbec nepatří, tento sport má svoje kouzlo v "undergroundu" a nepatří na akce typu Olympiáda. A ze srdce vám přeji, aby se orientační běh dostal na OH stejně jako si nepřeji, aby se tam skateboarding nedostal.
0/0
12.6.2007 0:42

Pajinkadr

Re: Re: Re: Re: Re: to si doufám
*nepřeji, aby se tam skateboarding dostal.
0/0
12.6.2007 0:44

zero_0

Re: Re: Re: Re: to si doufám
Vážený, jste zřejmě velmi špatně informovát o všem ohledně skateboardingu. Skateboardingové mistrovství ČR existuje, světové pohary samozřejmě také. Orientační běh - koho by asi tak přilákal než pár nadšenců, a atraktivita tohoto sportu, to snad nemyslite vážně. Abych to shrnul, kvůli lidem jako vy bych skateboarding nezačleňoval do OH (klapky na očích, neinformovanost, blbost), stratil by tím kouzlo a svého ojedinělého ducha.
0/0
24.7.2007 15:49

Najdete na iDNES.cz