Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

09:35
Češi v akci

Za pár minut začíná hokejový zápas mezi Českem a Švýcarskem. Od 9:40 ho můžete sledovat v podrobné online reportáži minutu po minutě.

Česko - Švýcarsko 2:1N. Drama v nájezdech, které hokejistům dává naději

přečíst článek
09:33
Přehled výsledků

Běh na lyžích:

Muži - 15 km klasicky: 1. Niskanen (Fin.) 37:54,8, 2. Bolšunov (Rus.) -23,2, 3. Klaebo -37,5, 4. Holund (oba Nor.) -49,8, 5. Červotkin (Rus.) -56,9, 6. Hyvärinen (Fin.) -1:05,4, 7. Lapalus (Fr.) -1:14,8, 8. Burman (Švéd.) -1:32,0, 9. Semikov (Rus.) -1:39,9, 10. Poromaa (Švéd.) -1:47,7, ...31. Fellner 3:06,2, 50. Novák -4:11,8, 54. Knop -4:39,6, Pechoušek (všichni ČR) nestartoval.

09:24

Je to definitivní, jisté, neměnné. Vítězem závodu na 15 km klasicky se stal finský běžkař Iivo Niskanen, jenž získal třetí olympijské zlato. Mimochodem, jeho sestra Kerttu brala ve čtvrtek na „desítce“ stříbro!

09:14
Češi v akci

Aktualizace výsledků (stále ještě průběžných) českých běžkařů v cíli 15 kilometrů klasicky: nejrychlejší Adam Fellner je 31., Michal Novák až padesátý a Petr Knop čtyřiapadesátý.

„Děs a hrůza, nejelo se mi dobře, špatně se mi dýchalo,“ konstatoval před kamerou České televize poslední jmenovaný.

• Michal Novák z České republiky v akci na ZOH v Pekingu 2022. (11. února 2022)

Michal Novák z České republiky v akci na ZOH v Pekingu 2022. (11. února 2022) / Autor: AP

• Adam Fellner z České republiky v akci na ZOH v Pekingu 2022. (11. února 2022)

Adam Fellner z České republiky v akci na ZOH v Pekingu 2022. (11. února 2022) / Autor: Reuters

09:05

Do cíle běžkařské patnáctky se pomalu blíží finský reprezentant Iivo Niskanen, který má fantastický čas a velmi pravděpodobně získá zlatou medaili.

08:59
Češi v akci

Petr Knop i Adam Fellner jsou v cíli běžkařské patnáctky klasicky, vzhledem k časům lze počítat s umístěními mimo dvacítku. Například na jednoho z favoritů Klaeba, jenž právě finišoval, ztratil „rychlejší“ Fellner skoro dvě a půl minuty.

08:53
Češi v akci

„Převažuje hrdost. Jsem na holky opravdu hrdý a šťastný za ně, že podaly takový výkon. Obětavý, nebály se Američanek. Nepodělaly se z nich.“

Co ještě prohlásil Tomáš Pacina, kouč českých hokejistek, po čtvrtfinálové porážce s obrovskými favoritkami z USA? Přečtěte si rozhovor od našeho zpravodaje Karla Knapa.

Na olympiádu sobeckost nepatří, prohlásil kouč hokejistek Pacina

08:49
Češi v akci

Michal Novák byl na mezičase na 6,3 kilometru průběžně čtyřicátý, zbylí dva čeští běžkaři v závodě na 15 kilometrů klasicky jsou ještě za ním. Neočekávejme výtečné výsledky.

08:40
Češi v akci

Zajímá vás sestava, chcete-li „zápasový lineup“, českých hokejistů pro duel se Švýcarskem? Už je venku!

Začínáme za hodinu.

08:33

České hokejistky favorizovaným Američankám dlouho vzdorovaly, ale nakonec jim ve čtvtrfinále podlehly 1:4. Podívejte se na pár obrázků z olympijského zápasu.

• Olympijský turnaj žen v ledním hokeji. Zápas USA - Česko. Gólmanka Klára...

Olympijský turnaj žen v ledním hokeji. Zápas USA - Česko. (11. února 2022) / Autor: ČTK

• Olympijský turnaj žen v ledním hokeji. Zápas USA - Česko. (11. února 2022)

Olympijský turnaj žen v ledním hokeji. Zápas USA - Česko. (11. února 2022) / Autor: AP

• Olympijský turnaj žen v ledním hokeji. Zápas USA - Česko. Zámořský celek...

Olympijský turnaj žen v ledním hokeji. Zápas USA - Česko. Zámořský celek zaslouženě zvítězil 4:1 a Češky v Pekingu vypadly. Dorážka Harmonové zblízka přináší klid pro Američanky do závěrečných tří minut. (11. února 2022) / Autor: AP

• Američanka Megan Kellerová (5) a česká útočnice Tereza Vanišová (21) bojují o...

Američanka Megan Kellerová (5) a česká útočnice Tereza Vanišová (21) bojují o puk ve čtvrtfinále olympijského turnaje hokejistek. / Autor: AP

08:27
Češi v akci

Do běžkařského závodu na 15 kilometrů klasicky vystartoval i třetí český reprezentant Michal Novák s číslem 54.

08:15

Mimochodem, dobré ráno, pokud právě vstáváte, nebo třeba snídáte. Říkal jsem si, že čas 8:15 je ideální pro připomenutí toho, co českého fanouška dnes ještě čeká.

Tak tedy:

V 9:40 nastoupí do druhého zápasu čeští hokejisté, kteří po porážce s Dánskem (1:2) narazí na Švýcary.

Od 10 hodin pojedou české biatlonistky sprint a ve 12 odstartuje kvalifikace skokanů na lyžích na velkém můstku.

Máte se na co těšit!

08:06
Češi v akci

Chvíli po prvním českém reprezentantovi odstartoval do běžeckého závodu na 15 kilometrů klasicky také se třináctkou Petr Knop

08:05
Češi v akci

Ze startu klasické patnáctky právě vyrazil s číslem deset běžkař Adam Fellner.

07:50
Češi v akci

Za deset minut se přesuneme do centra běžeckého yžování Čang-ťia-kchou, kde odstartuje běh na lyžích na 15 kilometrů klasicky. Závodit budou i tři ČešiPetr Knop, Michal Novák a Adam Fellner.

07:45

Hokej - muži:

Skupina B: Dánsko - Rusko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Karnauchov (Slepyšev, D. Voronkov), 60. K. Semjonov. Rozhodčí: Fraňo (ČR), Campbell (Kan.) - Hancock (USA), Malmqvist (Švéd.). Vyloučení: 5:1. Bez využití.

07:30

OBRAZEM: Zrodili se hrdinové, králem Johannes Bö. Jak se slavilo v Pekingu

07:26

LEDNÍ HOKEJ: Rusové opět zvítězili s nulou vzadu. Dánsko porazili 2:0, trefili se Karnauchov a Semjonov.

07:21

Hokej - ženy:

Čtvrtfinále: USA - ČR 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. Knightová (Coyneová-Schofieldová, Brandtová), 47. Steckleinová (Panneková, Kellerová), 57. Harmonová (Brandtová, Knightová), 60. Coyneová-Schofieldová - 25. Pejzlová (Vanišová, Křízová). Rozhodčí: Manthaová (Kan.), Nurmiová (Fin.) - Hammarová (Švéd.), Hanleyová (USA). Vyloučení: 3:5, navíc Cameranesiová (USA) 5 min. Využití: 1:0.

07:18
Češi v akci

Statečný výkon českých hokejistek ve čtvrtfinále na Američanky nestačil.  S olympijským turnajem se loučí porážkou 1:4.

07:10
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: Američanky okamžitě přesilovku využívají a odskakují už na rozdíl dvou branek. Raduje se Savannah Harmonová. USA - Česko 3:1.

07:09

Sjezdové lyžování:

Ženy - superobří slalom: 1. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1:13,51, 2. Puchnerová (Rak.) -0,22, 3. Gisinová (Švýc.) -0,30, 4. Tipplerová (Rak.) -0,33, 5. Ledecká (ČR) -0,43, 6. Mowinckelová (Nor.) -0,58, 7. Brignoneová (It.) -0,66, 8. Hütterová (Rak.) -0,68, 9. Shiffrinová (USA) -0,79, 10. Curtoniová (It.) -0,83, ...33. Nová -4,37, 36. Nováková (obě ČR) -4:75.

07:08
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: Zbývá něco přes čtyři minuty. Polovinu času však Češky stráváí v oslabení za faull Křížové.

07:01
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: Polovina třetí třetiny je už za námi. Češky se zatím marně pokouší najít opověď na americkou brankku. Sledujte duel podrobně.

06:53
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: Peslarová přišla o hůl, která jí teď velmi chyběla. Střelu od modré za její záda nešťastně tečovala Pejzlová. Američanky vedou 2:1.

06:52
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: Když už střela Knightové překonala Peslarovou, pomohla českým hokejistkám tyč!

06:42
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: Češky se ve druhé třetině senzačně ujaly vedení, ale to vydrželo pouhých 48 sekund. Před poslední třetinou trvá nerozhodný stav 1:1.

USA - Česko 4:1. Dlouhý vzdor i šokující gól. Hokejistky bojovaly, ale končí

06:30
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: Početní výhodu Češky nevyužily, navíc měly několikrát namále, ale zachránila je Peslarová. Třetinu ale dohrají v oslabení po faulu Láskové.

06:20
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: 6 minut a 14 sekund před koncem druhé třetiny budou Češky hrát přesilovku. A to dokonce pětiminutovou! Faulem na Radovou se provinila Camaranesiová.

06:14

LEDNÍ HOKEJ: Skóre se pohnulo i u zápasu Dánsko - Ruský olympijský výbor. Ten se ujal vedení po zásluze Karnauchova.

06:04

Američanky ovšem rychle vyrovnávají... Ze skrumáže dorazila kotouč přesně do branky Knightová

06:02
Češi v akci

A to je gól! Češky se dostávají do vedení - teprve z druhé střely na branku skóruje Michaela Pejzlová.

06:00
Češi v akci

Zlato neobhájila, ale... „Mě to bavilo moc, a co vás?“ usmívala se Ester Ledecká po pátém místě v superobřím slalomu. Bezprostřední ohlas z Pekingu přináší náš zpravodaj Matěj Tomíček.

Páté místo je super. Na snowboarďačku dobrý, usmívala se spokojená Ledecká

05:53

Curling:

Muži - základní skupina: Švýcarsko - Rusko 6:3, USA - Británie 9:7, Švédsko - Itálie 9:3, Čína - Dánsko 5:4.

05:41
Češi v akci

České hokejistky houževnatě vzdorují americkému tlaku. Na brankářku Peslarovou šlo v první třetině 18 střel, žádnou za sebe však nepustila.

Zápas sledujeme v samostatné online reportáži.

05:33

LEDNÍ HOKEJ: Mimochodem, v akci jsou také muži - Dánové, kteří na úvod šampionátu zdolali Česko, měří síly s Ruským olympijským výborem.

Dánsko - Rusko 0:2. Přemožitelé Čechů po boji podlehli obhájcům zlata

05:28
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: Češky hru v oslabení přestály. Teď si samy navíc vyzkouší početní výhodu. V první polovině úvodní třetiny branka dosud nepadla.

05:26

Skeleton - ženy (po 2 ze 4 jízd): 1. Narracottová (Austr.) 2:04,34 (1:02,05+1:02,29), 2. Neiseová -0,21 (1:02,36+1:02,19), 3. Hermannová (obě Něm.) -0,23 (1:02,28+1:02,29), ...7. Fernstädtová (ČR) -0,45 (1:02,35+1:02,44).

05:20
Češi v akci

LEDNÍ HOKEJ: Na trestnou lavici míří Tereza Radová. Američanky budou hrát přesilovku. Stav po úvodních šesti minutách první třetiny je zatím nerozhodný 0:0