USA - Česko 4:1, hokejový turnaj žen - čtvrtfinále

Čtvrtfinálové utkání OH komentuje Tomáš Železník

ZOH 2022, Peking: USA - Česko 4:1, hokejový turnaj žen - čtvrtfinále

Střely na branku: 59:6.

Český tým si o medaile nezahraje. Přestože výběr trenéra Paciny předvedl výborný defenzivní výkon podpořený fantastickou Klárou Peslarovou v brance, na favorita to nestačilo. Američanky se rychle otřepaly z nečekaného českého vedení a obrovským náporem v poslední třetině dovedly zápas k očekávanému výsledku.

60:00

Konec zápasu.

Nepřehlédněte

Sestavy
USA: Cavalliniová – Barnesová, Steckleinová, Harmonová, Kellerová, Bozeková, Dunneová – Knightová, H. Brandtová, Coyneová-Schofieldová – Kesselová, Roqueová, Carpenterová – Zumwinkleová, Panneková, Cameranesiová – Murphyová, Compherová, Scamurraová.
Česko: Peslarová – Radová, Pejšová, Kolowratová, Čajanová, Tejralová, Lásková – Vanišová, Pejzlová, Křízová – Neubauerová, Mrázová, Mlýnková – Přibylová, Mills, Horálková – Serdar, Bukolská, Pátková.
59:54

USA - Česko 4:1. Bekhendem do prázdné branky dává výsledku konečnou podobu americká kapitánka Coyne Schofieldová.

59:08

Češky to zkoušejí se šesti hráčkami v poli.

58:33

Neustále se hraje před Peslarovou, takže Češky nemají šanci zkusit power play.

56:51

USA - Česko 3:1. Dorážka Harmonové zblízka přináší klid pro Američanky do závěrečných tří minut.

56:17

Začíná americká přesilovka.

55:48

Peslarová zasáhla lapačkou proti střele Kellerové od modré.

55:37
Tresty

Dvě minuty pro Křížovou za nepovolený hit.

54:27

Compherová obrala na modré o puk Mills a šla do brejku. Při zakončení byla tísněná a i díky tomu Peslarovou nepřekonala.

54:17
Tresty

Přesilovka pro Česko. Dvě minuty za sekání vyfasovala Panneková.

52:48

Křížová mohla zaútočit, ale nepřešla přes Kellerovou, která se včas vrátila.

52:02

Američanky jsou nadále aktivnější, ale jejich střelecká kanonáda už není tak mohutná.

50:27

Neubauerová dokázala v pádu vystřelit a ohrozit Cavalliniovou. Americká brankářka ale prostor u bližší tyčky vykryla a puk vyrazila.

49:20

Střely na branku jsou nyní 50:5.

48:30

Carpenterová si vybrusila od zadního mantinelu, nedokázala ale prostřelit val před sebou.

46:49

USA - Česko 2:1. Obrovský nápor přináší favoritovi vedení. Střelu Steckleinové od modré si do vlastní branky nešťastně srazila Pejzlová. Peslarová byla v tu chvíli bez hokejky, o kterou přišla už před delší dobou. Puk prošel do branky mezi jejími betony.

44:36

Peslarová je opravdu fantastická, nyní zasáhla v leže.

45:46
Důležitý moment

Knightová trefila tyčku!

44:59

Američanky jsou kompletní, Češky nevyužily ani dvacátou přesilovku na turnaji.

44:09

Od modré tvrdě vystřelila Mills, Cavalliniová vyrazila.

42:59

V úvodních třech minutách poslední části vyslaly Američanky na Peslarovou 9 střel.

42:59
Tresty

Za vysokou hůl v útočném pásmu dostala 2 minuty Murphyová.

42:44

Do poslední třetiny vstoupily Američanky obrovským tlakem, mají jednu šanci za druhou, Peslarová přesto odolává. Největší šanci měla Barnesová.

41:12

Zblízka se neprosadila Cameranesiová, Peslarová dobře utěsnila prostor u levé tyčky.

40:46

Češky jsou kompletní.

40:31

Puk poskakoval u brankoviště, Američanky to zkoušely ze všech pozic, Peslarová přesto odolala.

40:01

Začala 3. třetina.

I do druhé třetiny vstoupí Češky v oslabení, které potrvá 46 vteřin.

České hokejistky dál drží naději na senzační postup. K vynikající defenzivě přidaly ve druhé třetině i větší aktivitu směrem dopředu a ujaly se vedení. Favorit však bleskově srovnal, takže výsledek zůstává otevřený.

40:00

Konec 2. třetiny.

38:46
Tresty

Sekundu před návrat Cameranesiové faulovala Lásková. Dostala dvě minuty za podražení Coyne Schofieldové.

38:29

Další americký výpad v oslabení, Peslarová vyrazila střelu Knightové z pravého kruhu.

37:28

Carpenterová jela v oslabení sama na Peslarovou, která včas sklapla betony a puk vyrazila.

37:05

České přesilovce chybí střely.

36:35

Češky si nerozuměly při kombinaci a samy se vytlačily z pásma.

35:06

Hodně divný moment. Přesilovku přerušila reklamní přestávka.

34:44

Mlýnková dostala výbornou přihrávku napříč útočným pásmem, ale nedokázala zakončit.

33:46
Tresty

Česko bude pětiminutovou hrát přesilovku! Na trestnou lavici jde Cameranesiová, která ostře poslala hlavou na mantinel Radovou. Sudí u videa zkoumaly nebezpečnost zákroku, pak se rozhodly pro vyšší trest za vražení.

33:01

Peslarová předvedla další skvělý zákrok. Zasáhla proti střele Barnesové.

31:55

Při rychlé kombinaci Američanek dobře zasáhla Tejralová.

31:15

Krátce po polovině zápasu mají Češky na svém kontě 4 střely. Američanky vypálily 28x.

30:43

Pejšová obrala o puk Harmonovou a ihned vyrazila dopředu. Bylo to dva na jednu, Češka volila střelu. Cavalliniová dobře zasáhla.

30:32

Puk nebezpečně létal kolem české branky, několikrát byl volný, nakonec ho Peslarová rukavicí přikryla.

29:29

Peslarová předvedla fantastický zákrok betonem proti střele Coyne Schofieldové zblízka.

28:20

Tečovaná střela Steckleinové těsně minula branku.

27:15

Dobrou práci u pravého mantinelu předvedla Vanišová, ale proti přesile protihráček to měla hodně těžké.

25:47

Češky udržely senzační vedení pouhých 48 vteřin.

25:47

USA - Česko 1:1. USA rychle vyrovnávají, z dorážky se prosadila Knightová. Gólu předcházela dobrá individuální akce Coyne Schofieldové.

24:59

Česko vede 1:0. Po akci Vanišové Cavalliniová vyrazila puk do volného prostoru, kde byla Pejzlová, jež snadno otevřela skóre do odkryté klece. Asistenci má i Křížová.

24:32

Po americkém icingu se bude vhazovat před Cavalliniovou.

22:54

Češky ustály i třetí oslabení.

22:49

Češky třikrát během chvilky v oslabení vystřelily na branku, Cavalliniová přesto nemusela zasahovat. Všechny rány zablokovala obrana.

22:11

Dobrou práci předvedla v oslabení Křížová, která dlouho držela hru u americké branky.

21:11

Peslarová předvedla výborný zákrok proti tutovce Kellerové, která byla zcela volný v levém kruhu.

20:54
Tresty

Serdar vyhodila puk do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

20:18

20:01

Začala 2. třetina.

Češky začnou v oslabení, které potrvá 18 sekund.

Střely na branku v 1. třetině: 18:0.

Přestože Česky v první třetině ani jednou nevystřelily na branku, drží bezbrankové skóre. Favoritky mají podle očekávání převahu, tým trenéra Paciny dobře brání a jistá je i Peslarová v brance.

20:00

Konec 1. třetiny.

19:11

Volná Harmonová před brankou promáchla rychlou přihrávku.

18:56

Peslarová udržela puk ve výstroji po střele Carpenterové z levého kruhu.

18:18
Tresty

Češky hrály v šesti, proto dohrají závěr první třetiny v oslabení. Trest odsedí Pátková.