Střelkyně Emmons slavila s fanoušky - a dostala bramborovou medaili

28 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Tak už ji má! Tolik Kateřina Emmons po svém olympijském závodě žertovala o bramborové medaili, až ji dostala. Byť na futuristické londýnské střelnici na cenný kov nedosáhla, bramborovou medaili si ještě v sobotu podvečer mohla políbit. Dostala ji při tradičním díkuvzdání v Českém domě.

A dojalo jí to. Když z pódia hleděla na několik stovek nejenom českých fanoušků, v očích se jí zaleskly slzy.

Byl to pro ní dlouhý den. Vstávala už v pět a před osmou se v hale připravovala na kvalifikaci. Krátce po desáté si zhluboka vydechla, když nejdříve zvládla její náročný závěr a pak dramatický rozstřel pěti závodnic. A necelou půlhodinu po poledni vystřelila poslední ránu finále soutěže ve vzduchové pušce.

Fotogalerie

Trochu nakrabatila obličej, schovala jej do dlaní a vzápětí vykoukla - usměvavá. "Mírné zklamání to je, ale jen kvůli té poslední ráně," vypravovala osmadvacetiletá střelkyně.

Nenavázala sice na zlato z Pekingu 2008, maraton příjemných povinností ji ale neminul. V mixzóně popisovala své pocity třeba také reportérce čínské televize. Absolvovala dopingovou zkoušku. S manželem Mattem si dala k obědu sendvič. 

V olympijské vesnici si pak dopřála na dvě hodiny klid a v podvečer zavítala do Českého domu. Za obrovskou kytici od šéfa Českého olympijského výboru Milana Jiráska a dárky od sponzorů - včetně soudku piva - chtěla poděkovat, ale zadrhnul jí hlas. "Myslím, že to nepůjde," hlesla. "Ale moc děkuju za podporu," dodala a utírala slzy.

V očích se jí zaleskly také na díkuvzdání.  Před stovkami fanoušků - s manželem Mattem po boku - nejdřív zhlédla televizní záběry z finálového závodu, a pak vyprávěla. O tom, jak je spokojená i se čtvrtým místem. Jak jí Matt po finále složil kompliment, že je "největší borec". I o tom, jak se pokusí o další finále v malorážce. O tom, jak by ráda pro Česko vystřílela olympijskou místenku do Ria de Janeiro 2016.

Poté, co se podepsala na zeď slávy, vyslechla si spoustu gratulací od fanoušků osobně. A s bramborovou medailí na krku začala rozdávat podpisy...

Nejčtenější

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Najdete na iDNES.cz