Jágr navštívil Český dům v Londýně. Vidět chce tenis a basketbalisty USA

29 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Fanoušky, kteří se v neděli večer shromáždili v Českém domě na Upper Street v Islingtonu, čekalo příjemné překvapení. Zavítal mezi ně legendární hokejista Jaromír Jágr, který se na tři dny přiletěl podívat na olympiádu do Londýna.

Čtyřicetiletý útočník se připravuje na sezonu v NHL doma v Kladně, kvůli olympiádě ovšem přerušil trénink a vydal se s přítelkyní Innou Puhajkovou do Londýna. Na hrách stráví tři dny, ve středu se vrátí zpátky do Česka.

"Původně jsem myslel, že poletím domů už v úterý. Ale chtěl bych vidět basketbalisty USA, které jsem v neděli nestihl. Takže na ně půjdu v úterý večer a odlet jsem posunul na středu," nastínil Jágr svůj londýnský program.

Ten se bude řídit podle nevyzpytatelného anglického počasí. Vedle basketbalu totiž hokejovou hvězdu láká především tenis, u nějž se rozpis zápasů posouvá kvůli dešti.

"Plán je takový, že v pondělí bych chtěl navštívit Wimbledon a podívat se na tenis. Pokud by se to nějak komplikovalo počasím, vždycky se dá najít nějaký náhradní program. Když už jsem tady, budu se snažit navštívit těch sportů co nejvíc. I když je dost obtížné se tady v té dopravě přemísťovat," upozornil hokejista.

Poslední olympiádu prožil Jágr jako aktivní sportovec, ve Vancouveru s českými hokejisty vypadl ve čtvrtfinále. "Je rozdíl, když jste na olympiádě jako sportovec, nebo jako host. Tady si to můžu víc užít, jsem bez nervů, bez tlaku, je to daleko příjemnější," srovnával olympijský vítěz z Nagana, jenž má doma ještě bronzovou medaili z her v Turíně 2006.

V Českém domě se podepsal nejen spoustě fanoušků, ale také na zdejší tabuli nazvanou Zeď slávy. A od olympijského výboru dostal holínky, které nadělaly na nohách českých sportovců při nástupu na slavnostní zahájení spoustu parády.

"Naštěstí je to velikost číslo osm a já mám nohu mnohem větší, takže je nebudu muset nosit," poděkoval s úsměvem. "Můj styl to není, na diskotéku bych v tom asi nešel. Ale chápu, že jsme malý stát a že jsme díky tomu zaujali svět."

Autor:

Nejčtenější

Box zůstane v programu olympijských her, nebude ho ale organizovat AIBA

ZÁSAH. Britská boxerka Nicola Adamsová poslala k zemi Číňanku Žen...

Výkonná rada Mezinárodního olympijského výboru (MOV) doporučila setrvání boxu v programu...

Další z rubriky

Na olympiádě pracovala zadarmo. Odvezla si písek i odznáček ze Samoy

DOBROVOLNICE. Na olympiádě v Londýně pracovala jako dobrovolnice i česká

Games Makers. Ti, kteří dělají hry. Bez nich by nedávno skončené olympijské hry v Londýně nebyly...

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz