Strnadová trénuje na olympiádu sama

7 2004
Račice - Skvělá sjezdařka divoké vody Michala Strnadová se kvůli olympijským hrám dala na rychlostní kanoistiku a nominací na Hry do Atén si splnila sen. Teď trénuje úplně sama. Pro příští rok chystá opět novinku, zkusí kanoistický maraton. "Říkala jsem si, že od sjezdu nikdy neodejdu. Takže nebudu vyhlašovat, že příští rok s rychlostní kanoistikou končím," řekla opatrně.

Strnadová ve sjezdu vyhrála už všechno. Je mistryní světa i Evropy, několikanásobnou celkovou vítězkou Světového poháru. Hledala proto motivaci a našla ji u "rovné vody". V interním souboji o místo v olympijském týmu těsně vyhrála nad Janou Blahovou a v těchto dnech se připravuje na Atény.

Na olympijské hry se připravuje bez dozoru kouče i bez tréninkové skupiny. "Nemám trenéra ani nikoho, kdo by se mnou chodil po břehu," lituje Strnadová.
 
Týden strávila v Týně nad Vltavou, kde jezdila s maratonci, týden pádlovala v Praze a do dnešního dne se připravovala v Račicích, kde si v pátek v rámci tréninku vyzkoušela na mistrovství republiky závod na 1000 metrů. "Na to, že jsem jela z tréninku, tak to bylo hodně slušné. I ten čas v silném protivětru byl dobrý," radovala se čerstvá mistryně.

Na olympiádě se však jede pětistovka. A Strnadová příští týden právě na této distanci 'namodeluje' olympijský závod. Jeden den pojede dvě měřené pětistovky naplno, stejně jako tomu bude v Aténách, třetí v dalším dnu. "Až tam se ukáže, jak na tom opravdu jsem, protože budu teď už spíš odpočívat a ladit formu až do Atén," plánovala čtyřiadvacetiletá kajakářka.
 
Nejenže nemá trenéra, ale chybí jí i sparingpartner. Vesjezdu na divoké vodě ji sice připravuje Josef Záhora, ale ten prý plní spíš roli psychologa. "Nemám žádnou skupinu, to mě moc mrzí. Ani kouče, který by mi radil. Takhle se jen těžko zlepší výkonnost," mrzí ji. Ale jinak je spokojená. "Hlavně, že jsem zdravá, to je nejdůležitější," usmívala se Strnadová.
 
Vedle kajakářské kariéry má i školní povinnosti, dokončuje studium na pražské FTVS a musí odevzdat diplomovou práci. "Byli na mě hodní, odložili mi termín do konce září," prozradila, že se jí otevřela možnost v klidu se připravit na olympiádu. Do Atén ale skripta nepoveze. "Myslím, že bych je neotevřela. Měla jsem je i tady v Račicích, ale ani jsem na ně nesáhla," přiznala se smíchem a dodala, že je s diplomkou skoro hotová.
 
Jak se její sportovní kariéra bude vyvíjet do budoucna, to zatím neřeší, třebaže už v hlavě plány má. Rozhodně si chce vyzkoušet také kanoistický maraton. Není prý vůbec rozhodnutá, ale zkusí kombinovat všechny kanoistické disciplíny. Jednu nicméně upřednostní, ostatní budou doplňkové. Je možné, že tentokrát právě maraton dostane přednost, neboť mistrovství světa je v Austrálii. "A tam jsem ještě nebyla," smála se Strnadová.

Jenže nebude to mít snadné, nominovat se může jen v domácí konkurenci na mistrovství Evropy, které se koná v Týně nad Vltavou. "Ale že bych vyhrála nějakou placku? To ani náhodou," nedělala si už dopředu přehnané naděje.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz