Kenteris a Thanouová až ve středu

16 2004
Řečtí atleti Kostas Kenteris a Ekaterini Thanouová získali další dva dny na přípravu obhajoby před disciplinární komisí MOV. Ten vyhověl žádosti sprinterů a přeložil zasedání na středu. Národní olympijský výbor vyřadil Kenterise a Thanouovou kvůli vyhýbání se dopingovým testům z účasti v Aténách.

Kenteris s Thanuovou jsou v současné době v nemocnici, kde se prý zotavují z nehody na motocyklu. Původně měla disciplinární komise případ projednávat už dnes, a to i za jejich nepřítomnosti. Právník olympijských medailistů ze Sydney Michalis Dimitrakopulos však na naléhání svých klientů požádal o odklad.

"Oba tito špičkoví sportovci bojují o svou budoucnost a zaslouží si, aby se jednání účastnili osobně," vysvětlil právník.

Podle jeho verze vyslal MOV dnes do nemocnice jednoho z členů komise, aby získal oficiální lékařskou zprávu o jejich stavu. Pak skutečně již podruhé řeckým atletickým hvězdám vyhověl a odložil jednání o 48 hodin. "Jejich právník se nám zaručil, že oba atlety ve středu přivede," vysvětlil rozhodnutí mluvčí MOV Francois Carrard.

Zděšeným Řekům, pro něž byl olympijský vítěz ze Sydney v běhu na 200 metrů Kenteris před začátkem her takřka národním hrdinou, si dnes také mohli přečíst jeho první komentáře k celému případu.

Ty se podařilo získat aténskému deníku Goal. Kenteris se v rozhovoru brání, že o čtvrteční plánované dopingové kontrole, která celou kauzu spustila, nevěděl. "Nikdo mě o tom nikdy neinformoval," cituje list Kenterisova slova.

Zástupci Mezinárodní atletické federace IAAF přitom v neděli uvedli, že oba řečtí atleti se vyhnuli v posledních dvou týdnech celkově třem odběrům.

"To, co říkám, je naprostá pravda. Nedá se ničím napadnout," brání se Kenteris obvinění, že by společně s Thanuovou vynechal kontrolu úmyslně. Navíc ho prý mrzí, že ho odsuzují ti, kteří mu dříve fandili. "Ti lidé, co mě teď trhají na kusy, se se mnou po každé mé výhře nechávali fotit," kritizuje nepřímo národní olympijský výbor, který ho vyřadil z aténských her.

Ve středu by se mělo tak rozhodnout, zda vedle neúčasti na olympiádě přijdou řečtí atleti také o dva roky sportu. Právě tak dlouhý trest jim hrozí za to, že se bez uspokojivého vysvětlení vyhnuli dopingové kontrole.

Nejslavnější vítězství řeckého sprintera Konstantinose Kenterise - triumf na olympijských hrách v Sydney 2000.

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz