Hvězdné finále bude bez Svobody

15 2004
Atény - Jedinou pozici za postupem do finále zůstal český plavec Květoslav Svoboda. V semifinále 200 metrů volný způsob zaostal za osmým Rickem Sayem z Kanady o 1,11 vteřiny. Svoboda se tak nedostal do vybrané společnosti, ve finále se utkají mimo jiné světový rekordman Ian Thorpe, Michael Phelps, obhájce olympijského triumfu Pieter van den Hoogenband a Grant Hackett.

Svoboda však zaplaval devátý čas a do finálové osmičky nepostoupil. V pondělním finálovém programu nebude startovat ani Ilona Hlaváčková, která na znakařské stovce obsadila dvanáctou příčku.

S nejtěžším možným soupeřem se odpoledne utkají české basketbalistky, které čekají obhájkyně titulu ze Spojených států amerických. Zatímco svěřenkyně Jana Bobrovského v prvním zápase základní skupiny v prodloužení nestačily na Španělky, zámořské basketbalistky rozdrtily Nový Zéland rozdílem 52 bodů.

Druhé kolo čtyřhry ve stolním tenisu odehrají oba české páry. Petr Korbel s Richardem Výborným narazí na Rusy Dmitrije Mazurova a Alexeje Smirnova, Renátu Štrbíkovou a Alenu Vachovcovou čekají čtrnácté nasazené Chorvatky Tamara Borošová a Cornelie Vaidová.

Třetí a čtvrtou rozjížďku jachtařské třídy Evropa pak absolvuje Lenka Šmídová.

Bez české účasti se odehrají další finálové disciplíny. Medaile si rozdělí závodníci a závodnice ve vzpírání i judu, šermíři ve fleretu, střelkyně v trapu a střelci ze vzduchové pušky i dvojice skokanů a skokanek do vody. První boj o cenné kovy uvidí gymnastická hala, v níž se večer o olympijský titul utkají muži v soutěži družstev.

Živo bude i v olympijském zákulisí. Mezinárodní olympijský výbor totiž k odloženému disciplinárnímu slyšení pozval řecké sprintery Kostase Kenterise a Ekaterini Thanuovou.

Oba medailisté z atletických soutěží v Sydney se nedostavili k dopingové zkoušce a po nehodě na motocyklu jsou dosud v nemocnici. V Aténách však startovat nebudou, národní olympijský výbor je z řeckého týmu vyřadil.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Najdete na iDNES.cz