Google spouští speciální YouTube pro děti. Neuvidí, co nemají

  15:30aktualizováno  15:30
Google ve čtvrtek v Česku spouští speciální aplikaci YouTube Kids. Děti uvidí jen obsah určený jim. Rodiče mohou nastavit, jak dlouho se jejich ratolesti mohou na videa dívat.

YouTube Kids | foto: Mobil.iDNES.cz

Dětský YouTube má výhodu v tom, že se s ním děti nedostanou na obsah, který by vidět neměly. Pro YouTube Kids vybírá obsah automat, takže je přizpůsoben věku dítěte. Pro nejmenší je jiný než pro školáky. 

Fotogalerie

Použití aplikace je snadné, rodič se přihlásí pod svým Google účtem a vytvoří profily dětí. Uvede u nich věk a může nastavit, zda konkrétní dítě může, nebo nemůže v obsahu vyhledávat. Nutno připomenout, jen v tom obsahu, který je pro jeho věkovou kategorii v YouTube Kids dostupný. 

Pokud je vyhledávání povolené, lze vyhledávat textově i hlasem. Toho lze využít u předškoláků, kteří ještě neumí psát. Naopak u nejmenších dětí bude tato funkce vypnutá. Často používaná bude funkce časovače. Rodič pomocí něj nastaví, jak dlouho se dítě může na videa dívat. Ale je možné aplikaci používat i bez něj. 

Celá aplikace je přizpůsobena dětem, takže ji uvádí poměrně dlouhá animace a prostředí je jednoduché a přehledné. Pro rodiče asi budou nejotravnější znělky a melodie, které aplikace vyluzuje. Dětem se to jistě bude líbit, včetně grafického provedení. Lze je však vypnout. Aplikace běží v širokoúhlém zobrazení, není ji možné používat na výšku. 

V základním zobrazení se řadí nabídka videí vedle sebe a listuje se jimi do stran. Triviální, toto zvládnou ovládat i nejmenší děti. Nahoře jsou kategorie, vedle videí či filmů to je hudba neboli videoklipy, výukové programy a kategorie prozkoumat. 

YouTube Kids
YouTube Kids
YouTube Kids

Ovládání je přehledné a jednoduché. Podle typu zámku se děti jinam nedostanou a naopak si svůj profil mohou zabezpečit, aby jim sourozenec do něj nelezl. Samozřejmě, rodič má nad těmito zámky kontrolu a vše může sledovat. 

Vyzkoušeli jsme, že obsah odpovídá zadanému věku dítěte a pro každou kategorii je jiný. Logicky s určitým překryvem třeba u předškolních dětí a prvňáků. Většina obsahu na prvních desítkách obrazovek je v češtině. Nastavit lze i titulky. Aplikaci je možné používat i bez zabezpečení rodičovským zámkem, pak však samozřejmě nejsou k dispozici výše uvedené možnosti nastavení používání. Aplikace je zdarma dostupná pro Android i iOS.

Jediným problémem je, že dítě může z aplikace vyskočit a pak má k dispozici vše, co je v telefonu. Proto je dobré si v přístroji, který dětem půjčujete (pokud třeba nemají vlastní tablet), vytvořit speciální účet pro děti. Pak bude s YouTubeKids sledování videí zcela bezpečné. 

Autor:
 
Témata: Google, YouTube, Android

Nejčtenější

Vodafone rozpoutal kvůli fotbalu cenovou válku. Tarify výrazně zlevnily

Ilustrační snímek

Česká vláda v čele s premiérem Babišem má pocit, že palčivé téma drahých mobilních tarifů může vyřešit snazší možnost...

Instagrameři nás otravují. Chceme plot, žádají obyvatelé ikonické ulice

Pařížská ulice Rue Crémieux

Obyvatelé malebné pařížské ulice Rue Crémieux už mají dost nadšenců sociální sítě Instagram, kteří kvůli zachycení té...

Babiš chce svléknout operátory. Mají prozradit reálné ceny mobilních dat

Premiér Andrej Babiš hovoří s novináři před odletem do USA. (5. března 2019)

Premiér Andrej Babiš jednal s mobilními operátory kvůli cenám mobilních dat. S jejich šéfy se dohodl, že mu do týdne...

Xiaomi bleskově po představení nasadilo na trh další levný smartphone

Xiaomi Redmi 7

Ten samý den, kdy v Číně představilo Xiaomi model Redmi 7, se tento telefon objevil i na pultech českých obchodů. Jde o...

Data zdarma nedají prý kvůli zákazu. Nic jsme neomezili, brání se ČTÚ

Ilustrační snímek

Využívat data zpomalenou rychlostí po vyčerpání základního datového limitu nelze, protože nám to zakázal Český...

Další z rubriky

Samsung možná zkusí to, co konkurence zatím nedotáhla do zdárného konce

Designový koncept ohebného samsungu, který lze obtočit okolo zápěstí

Flexibilní displeje dávají mobilním výrobcům poměrně volné ruce při navrhování nových modelů. Skládací smartphony jsou...

Instagrameři nás otravují. Chceme plot, žádají obyvatelé ikonické ulice

Pařížská ulice Rue Crémieux

Obyvatelé malebné pařížské ulice Rue Crémieux už mají dost nadšenců sociální sítě Instagram, kteří kvůli zachycení té...

Apple válcuje trh chytrých hodinek. Loni prodal každé druhé

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Zájem o chytré hodinky mezi uživateli stále roste. Jen za loňský rok jich výrobci prodali 45 milionů, o rovnou polovinu...

Najdete na iDNES.cz