Google spouští speciální YouTube pro děti. Neuvidí, co nemají

  15:30aktualizováno  15:30
Google ve čtvrtek v Česku spouští speciální aplikaci YouTube Kids. Děti uvidí jen obsah určený jim. Rodiče mohou nastavit, jak dlouho se jejich ratolesti mohou na videa dívat.

YouTube Kids | foto: Mobil.iDNES.cz

Dětský YouTube má výhodu v tom, že se s ním děti nedostanou na obsah, který by vidět neměly. Pro YouTube Kids vybírá obsah automat, takže je přizpůsoben věku dítěte. Pro nejmenší je jiný než pro školáky. 

Fotogalerie

Použití aplikace je snadné, rodič se přihlásí pod svým Google účtem a vytvoří profily dětí. Uvede u nich věk a může nastavit, zda konkrétní dítě může, nebo nemůže v obsahu vyhledávat. Nutno připomenout, jen v tom obsahu, který je pro jeho věkovou kategorii v YouTube Kids dostupný. 

Pokud je vyhledávání povolené, lze vyhledávat textově i hlasem. Toho lze využít u předškoláků, kteří ještě neumí psát. Naopak u nejmenších dětí bude tato funkce vypnutá. Často používaná bude funkce časovače. Rodič pomocí něj nastaví, jak dlouho se dítě může na videa dívat. Ale je možné aplikaci používat i bez něj. 

Celá aplikace je přizpůsobena dětem, takže ji uvádí poměrně dlouhá animace a prostředí je jednoduché a přehledné. Pro rodiče asi budou nejotravnější znělky a melodie, které aplikace vyluzuje. Dětem se to jistě bude líbit, včetně grafického provedení. Lze je však vypnout. Aplikace běží v širokoúhlém zobrazení, není ji možné používat na výšku. 

V základním zobrazení se řadí nabídka videí vedle sebe a listuje se jimi do stran. Triviální, toto zvládnou ovládat i nejmenší děti. Nahoře jsou kategorie, vedle videí či filmů to je hudba neboli videoklipy, výukové programy a kategorie prozkoumat. 

YouTube Kids
YouTube Kids
YouTube Kids

Ovládání je přehledné a jednoduché. Podle typu zámku se děti jinam nedostanou a naopak si svůj profil mohou zabezpečit, aby jim sourozenec do něj nelezl. Samozřejmě, rodič má nad těmito zámky kontrolu a vše může sledovat. 

Vyzkoušeli jsme, že obsah odpovídá zadanému věku dítěte a pro každou kategorii je jiný. Logicky s určitým překryvem třeba u předškolních dětí a prvňáků. Většina obsahu na prvních desítkách obrazovek je v češtině. Nastavit lze i titulky. Aplikaci je možné používat i bez zabezpečení rodičovským zámkem, pak však samozřejmě nejsou k dispozici výše uvedené možnosti nastavení používání. Aplikace je zdarma dostupná pro Android i iOS.

Jediným problémem je, že dítě může z aplikace vyskočit a pak má k dispozici vše, co je v telefonu. Proto je dobré si v přístroji, který dětem půjčujete (pokud třeba nemají vlastní tablet), vytvořit speciální účet pro děti. Pak bude s YouTubeKids sledování videí zcela bezpečné. 

Autor:
 
Témata: Google, YouTube, Android

Nejčtenější

Neuvěřitelné, Xiaomi levný super mobil Mi 9 ještě vylepší a zlevní

Prototyp chystaného top modelu Xiaomi Redmi

Xiaomi vyčlenilo modely Redmi do samostatné značky. Některé se už prodávají i v Česku. Nové značce však zatím chybí...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Ničitel super-smartphonů už není levný. Ale má nejlepší displej i foťák

OnePlus 7 Pro 5G

Značka OnePlus představila svůj špičkový smartphone pro aktuální sezónu. Jmenuje se OnePlus 7 Pro a na rozdíl od...

Další z rubriky

Žádaný tmavý mód bude v celém Androidu, už ho můžete zkoušet

Novinky (nejen) v Androidu 10

Chystaný operační systém Android verze 10 dostane očekávaný tmavý režim, který bude fungovat napříč celým prostředím...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

Apple má problém kvůli drahým aplikacím. Důvodem je monopolní obchod

Logo společnosti Apple v New Yorku (1. srpna 2018)

Zákazníkům Applu se nelíbí, že musí instalovat aplikace jen z jeho obchodu App Store. Apple si u placených aplikací...

Najdete na iDNES.cz