Ovládejte elektrickou zásuvku mobilem

  • 8
Zapomeňte na nejrůznější časovače. Zapínejte topení, kávovar či například autodráhu posláním textovky nebo dokonce zavoláním.

Žijeme v době informačních technologií, a přesto většina z nás přijíždí do zimou prokřehlých chalup, po procházce v dešti se narychlo snaží uvařit teplý čaj a vzpomíná, zdali nezapomněla vypnout televizi. Některé úkony za nás dokáží obstarat nejrůznější časovače, kde však musíme přesně vědět termín našeho příjezdu. Stačí ale náhlá změna programu a například topení bude zbytečně celý víkend vytápět prostory na pokojovou teplotu. Podobných situací jistě sami znáte bezpočet. Proto jako na zavolanou přichází pardubický Radom s dálkově ovládanými zásuvkami TXC20.

Dalkove ovladana zasuvka Radom ve zdi

Dokud se před vašimi zraky nesepne připojený spotřebič, tak jen těžko uvěříte, že ta věc připojená k běžné zásuvce je něčím jiným než přepěťovou ochranou. Standardizované šasi vyvedené v barvě slonové kosti totiž až na přesahující anténu (verze A nebo M) působí naprosto nevinně. Pokud však neodoláte pokušení a vezmete do ruky šroubovák, naskytne se vám pohled nejen na běžné mechanické relé sepínající patřičné kontakty, ale především na poslední verze bezdrátových modulů Siemens.

V závislosti na tom, zdali chcete dálkově ovládat jeden či několik spotřebičů, můžete volit mezi celkem třemi typy provedení. To nejzákladnější (TXC20/A), osazené pouze duálním GSM modulem TC35, je konstruováno pro obsluhu jediného připojeného zařízení. Stačí vložit SIM kartu s vypnutým PINem a už můžete směle rozhodovat o přísunu elektrické energie. Pokud vše necháte v továrním nastavení, tak zásuvka bude spínat či rozepínat při každém zavolání - nezávisle na telefonním čísle. Proto je výhodnější sáhnout po dodávaném manuálu a do telefonního seznamu SIM karty uložit další potřebná nastavení.

Dalkove ovladana zasuvka -odpoved pres sms

Mezi nejdůležitější parametry bezpochyby patří definice PINu, jména dané zásuvky příkazu pro sepnutí či rozepnutí. Teprve poté dokážete o dodávce energie do spotřebiče rozhodnout také prostřednictvím krátké textové zprávy. Využijete-li nabídnuté možnosti na maximum, pak vám zásuvka zašle zpět odpověď s tím, v jakém stavu se skutečně momentálně nachází. Samozřejmě, že tuto informaci dokáže poslat také na vyžádání opět speciálním příkazem.

Ještě zajímavější jsou vyšší modifikace TXC20 (M+S) určené pro individuální obsluhu až patnácti dalších nezávislých zařízeních. Základní jednotka s je doplněna o

Dalkove ovladana zasuvka kontakt

Důraz byl kladen i na zabezpečení proti neoprávněnému ovládání. Do všech textovek s povely musíte psát nastavený PIN a pokud chcete zásuvku obsluhovat také zavoláním, je nutné do telefonního seznamu SIM karty uložit k ostatním konfiguračním parametrům také telefonní číslo, z něhož bude možné ji ovládat. Zásuvka ho současně použije k hlášení změny stavu na vstupních kontaktech. Propojíte-li ji například se zabezpečovací ústřednou, tak vám snadno podá hlášení o poplachu.

Nezávisle na modifikaci zvládnou všechny zásuvky spínat zařízení s maximálním odběrem 16A, což by mělo být více než dostatečné pro všechny spotřebiče. Musíte jen počítat s tím, že kvůli svým rozměrům potřebují ve svém okolí trochu více místa.

Dalkove ovladana zasuvka vedle sebe

Ať už zvolíte základní modifikaci určenou pouze pro spínaní jediného zařízení nebo variantu s DECT modulem, tak již po několika dnech používání si bez dálkově ovládané zásuvky nedokážete život představit. Před svým odchodem za zábavou jen do kávovaru dáte patřičné ingredience a až se později budete vracet, textovkou ho spustíte. Jedinou vadou na kráse zůstává cena. Základní varianta TXC20/A vás přijde na 10 600 Kč včetně DPH, rozšířená modifikace s DECT modulem ještě o dva tisíce více. Podřízené zásuvky pak dostanete za 5600 Kč včetně DPH.

Petr PavlíkPetr Pavlík
Témata: gsm, chalupa, Siemens, zima