Chcete se stát mobilním operátorem? Se Sonopií žádný problém!

aktualizováno 
Myslíte, že k tomu, aby se stal člověk mobilním operátorem je potřeba spousta peněz? Mýlíte se. Díky společnosti Sonopia se může stát mobilním operátorem úplně každý. Dočkáme se podobného nápadu i u nás?

Kalifornská společnost Sonopia dává možnost stát se mobilním operátorem | foto: Sonopia

Virtuální mobilní operátoři nejsou na trhu ničím novým. U nás se zatím žádný nezrodil, ale v západní Evropě a v USA jich existuje několik desítek.

Jak takový virtuální operátor funguje? Je to velmi jednoduché – nestaví si vlastní mobilní síť, ale nakoupí si kapacitu sítě od některého z klasických operátorů. Díky tomu si pak může vytvořit vlastní značku, vlastní tarify, a samozřejmě získává svoje zákazníky.

Jedním z nejznámějších světových virtuálních operátorů je Virgin Richarda Bransona, ten má vlastní obchody, vlastní tarify a dokonce nabízí i mobilní telefony se svojí značkou. Přitom žádnou síť nemá, ale jen si pronajímá.

Americká společnost Sonopia se rozhodla, že to celé pojme jinak. Proč budovat vlastní značku? Dejme zákazníkům šanci stát se mobilním operátorem. Kalifornská Sonopia je společnost s jměním zhruba 9 milionů dolarů, nakoupila kapacitu sítě od amerického gigantu Verizon. Nechce ale začít tisknout letáky, vydávat vlastní SIM karty a budovat „vlastní síť“.

Kalifornská společnost Sonopia dává možnost stát se mobilním operátorem

Během několika minut se na webu Sonopie může potenciální zákazník stát mobilním  operátorem. Sonopia mu poskytne podporu, bude mu služby účtovat a starat se o to, aby všechno fungovalo. Zákazníci Sonopie mají možnost kdykoli si zkontrolovat aktuální stav účtu přes mobil, získají přístup k exkluzivnímu kontentu a zpravodajství.

Vše ostatní už je na vás. Můžete si tak klidně vytvořit malou síť pro rodinu, fotbalový klub nebo pro firmu. Klidně se ale můžete rozhodnout, že se stanete skutečným virtuálním operátorem a na službách od společnosti Sonopia postavit svůj vlastní byznys. Volání ve „vaší síti“ je přitom cenově zvýhodněné a Sonopia vám dokonce poskytne i podporu při marketingové kampani.

Kalifornská společnost Sonopia dává možnost stát se mobilním operátorem

Přestože Sonopia není na trhu dlouho, už se jí podařilo získat osm poměrně významných klientů, kteří se chtějí s její podporou stát virtuálním mobilním operátorem. Jde například o National Wildlife Federation (NWF), Mezinárodní společnost animovaného filmu nebo baseballový tým Long Island Ducks.

Takže chcete mít mobilní síť s vlastním jménem? Stačí se registrovat u Sonopie ... a přestěhovat se do USA.

Autor:
 

Nejčtenější

Neuvěřitelné. Xiaomi má fotomobil se 48 megapixely pod tři a půl tisíce

Xiaomi Redmi Note 7

Nejnovější přírůstek do rodiny zařízení Xiaomi se pokusí utéct konkurenci. Má totiž fotoaparát s nejvyšším rozlišením...

Z auta už nebudeme koukat. Místo oken budou displeje

CES 2019 výstaviště 4

Lasvegaský veletrh CES patří bezesporu mezi nejočekávanější akce roku. Nejen mobilní výrobci totiž v městě hříchu...

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Honor s průstřelem displeje má zázračný 3D foťák a nebude drahý

Honor View 20

Značka Honor postupně představuje svůj nový špičkový smartphone View 20. V Číně ho nejprve ukázala coby model V20, teď...

LG předvedlo krásné chytré hodinky, mají skutečné ručičky

Chytré hodinky LG Watch W7

Už v závěru loňského roku představilo LG nové chytré hodinky s operačním systémem Wear OS od Googlu. Novinek na tomto...

Další z rubriky

Příští velká věc: ohavný vzorek ukázal ohýbací budoucnost mobilů

Ohebný smartphone Royole FlexPai

Veletrh CES poprvé ukázal, co dokážou ohebné displeje. Sice zatím na vzorku, který vypadá otřesně a nikdo soudný si ho...

Starožitné telefony oživly. Dostali do nich digitální asistentku

Alexaphone

Designové studio Gra.in má zajímavou věc do domácnosti pro všechny milovníky starožitností, kteří si však zároveň...

Nebuďte líní a převezměte kontrolu. Foto triky nás učil expert značky Leica

Fotografie pořízené při workshopu s ambasadorem značky Leica Alexem Lambetzem

Mnozí zastánci kvalitní fotografie neustále kroutí hlavou nad tím, jak všichni okolo fotí mobilními telefony. Jenže...

Najdete na iDNES.cz